tuxpaint-2.1pre - en to el translation catalogue (1272 entries)

en: 
        confirm <confirmation-string>
            Confirm an action.  The confirmation-string is required and should be
            supplied by a mailback confirmation notice.
el: 
        επιβεβαίωση <confirmation-string>
            Επιβεβαίωση ενέργειας.  Η ακολουθία χαρακτήρων επιβεβαίωσης απαιτείται και
            πρέπει να δοθεί από μια ειδοποίηση με την απάντηση στο mail επιβεβαίωσης.

en: 
        echo [args]
            Simply echo an acknowledgement.  Args are echoed back unchanged.
el: 
        echo [args]
            Στείλτε μια αναγνώριση. Οι μεταβλητές επιστρέφουν χωρίς καμία αλλαγή.

en: 
        end
            Stop processing commands.  Use this if your mail program automatically
            adds a signature file.
el: 
        end
            Σταμάτημα επεξεργασίας εντολών.  Αυτή η επιλογή πρέπει να χρησιμοποιηθεί αν
            το πρόγραμμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας προσθέτει αυτόματα ένα αρχείο με 
            την υπογραφή σας.

en: 
        help
            Print this help message.
el: 
        βοήθεια
            Εκτυπώνει αυτό το βοηθητικό μήνυμα.

en: 
        info
            Get information about this mailing list.
el: 
        πληροφορία
            Δείτε πληροφορίες για αυτή τη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: 
        lists
            See a list of the public mailing lists on this GNU Mailman server.
el: 
        λίστες
            Δείτε μια λίστα με τις δημόσιες λίστες ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σε.
            αυτό το GNU Mailman server.

en: 
        password [<oldpassword> <newpassword>] [address=<address>]
            Retrieve or change your password.  With no arguments, this returns
            your current password.  With arguments <oldpassword> and <newpassword>
            you can change your password.
    
            If you're posting from an address other than your membership address,
            specify your membership address with `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!).  Note that in this case the
            response is always sent to the subscribed address.
el: 
        password [<oldpassword> <newpassword>] [address=<address>]
            Ανάκτηση ή αλλαγή του κωδικού σας.  Χωρίς ορίσματα, επιστρέφεται ο
            τρέχον κωδικός.  Με ορίσματα το <oldpassword> και <newpassword>
            μπορείτε να αλλάξετε τον κωδικό σας.
    
            Αν στέλνετε μηνύματα από διαφορετική διεύθυνση από αυτή με την οποία είστε
            εγγεγραμμένος, ορίστε την διεύθυνση με την οποία συμμετέχετε με `address=<address>'
            (χωρίς παρενθέσεις στην email διεύθυνση, και χωρίς εισαγωγικά!). Πρέπει να 
            σημειωθεί ότι σε αυτή την περίπτωση η απάντηση στέλνεται πάντα στις.
            εγγεγραμμένες διευθύνσεις.

en: 
        set ...
            Set or view your membership options.
    
            Use `set help' (without the quotes) to get a more detailed list of the
            options you can change.
    
            Use `set show' (without the quotes) to view your current option
            settings.
el: 
        ορισμός ...
            Ορισμός ή επισκόπηση των επιλογών της συμμετοχής σας.
    
            Χρήση του `set help' (χωρίς τα εισαγωγικά) για να πάρετε μια πιο αναλυτική
            λίστα των επιλογών τις οποίες μπορείτε να αλλάξετε.
    
            Χρήση του `set show' (χωρίς τα εισαγωγικά) για να δείτε τις τρέχουσες ρυθμίσεις.

en: 
        set help
            Show this detailed help.
    
        set show [address=<address>]
            View your current option settings.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set authenticate <password> [address=<address>]
            To set any of your options, you must include this command first, along
            with your membership password.  If you're posting from an address
            other than your membership address, specify your membership address
            with `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!).
    
        set ack on
        set ack off
            When the `ack' option is turned on, you will receive an
            acknowledgement message whenever you post a message to the list.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            When the `digest' option is turned off, you will receive postings
            immediately when they are posted.  Use `set digest plain' if instead
            you want to receive postings bundled into a plain text digest
            (i.e. RFC 1153 digest).  Use `set digest mime' if instead you want to
            receive postings bundled together into a MIME digest.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Turn delivery on or off.  This does not unsubscribe you, but instead
            tells Mailman not to deliver messages to you for now.  This is useful
            if you're going on vacation.  Be sure to use `set delivery on' when
            you return from vacation!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Use `set myposts off' to not receive copies of messages you post to
            the list.  This has no effect if you're receiving digests.
    
        set hide on
        set hide off
            Use `set hide on' to conceal your email address when people request
            the membership list.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Use `set duplicates off' if you want Mailman to not send you messages
            if your address is explicitly mentioned in the To: or Cc: fields of
            the message.  This can reduce the number of duplicate postings you
            will receive.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Use `set reminders off' if you want to disable the monthly password
            reminder for this mailing list.
el: 
        set help
            Εμφάνιση αυτής της αναλυτικής βοήθειας.
    
        set show [address=<address>]
            Δείτε τις τρέχουσες ρυθμίσεις σας.  Αν στέλνετε το μήνυμα από διεύθυνση
            διαφορετική από αυτή με την οποία είστε εγγεγραμμένος στη λίστα, ορίστε
            τη διεύθυνση με την οποία είστε εγγεγραμμένος με `address=<address>'
            (χωρίς παρενθέσεις στην email διεύθυνση, και χωρίς εισαγωγικά!).
    
        set authenticate <password> [address=<address>]
            Για να αλλάξετε κάποιες από τις ρυθμίσεις σας, πρέπει να συμπεριλάβετε
            πρώτα αυτή την επιλογή, μαζί με τον κωδικό της συμμετοχής σας.  Αν 
            στέλνετε το μήνυμα από διεύθυνση διαφορετική από αυτή με την οποία είστε
            εγγεγραμμένος στη λίστα, ορίστε τη διεύθυνση με την οποία είστε εγγεγραμμένος
            με `address=<address>' (χωρίς παρενθέσεις στην email διεύθυνση, και χωρίς 
            εισαγωγικά!).
    
        set ack on
        set ack off
            Όταν η επιλογή `ack' είναι ενεργοποιημένη, κάθε φορά που θα στέλνετε ένα 
            μήνυμα στη λίστα θα λαμβάνετε ένα μήνυμα επιβεβαίωσης.
    
        set digest plain
        set digest mime
        set digest off
            Όταν η επιλογή `digest' είναι απενεργοποιημένη, θα λαμβάνετε τα μηνύματα
            της λίστας τη στιγμή που στέλνονται στη λίστα.  Χρησιμοποιήστε την επιλογή 
            `set digest plain' αν αντί αυτού θέλετε να λαμβάνετε τα μηνύματα πακεταρισμένα
            σε plain text digest μορφή (π.χ. RFC 1153 digest) μια φορά την ημέρα.
            Χρησιμοποιείστε την επιλογή `set digest mime' αν θέλετε να λαμβάνετε τα μηνύματα
            πακεταρισμένα σε μορφή MIME digest μια φορά την ημέρα.
    
        set delivery on
        set delivery off
            Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση της παράδοσης.  Με αυτή την επιλογή δεν διαγράφεστε 
            από τη λίστα, αλλά ο Mailman ειδοποιείται να μην παραδίδει μηνύματα σε εσάς προς το
            παρόν.  Αυτή η δυνατότητα μπορεί να είναι χρήσιμη στην περίπτωση που πηγαίνετε
            διακοπές.  Θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε το `set delivery on' όταν θα επιστρέψετε!
    
        set myposts on
        set myposts off
            Χρησιμοποιήστε την επιλογή `set myposts off' για να μην λαμβάνετε αντίγραφα των
            μηνυμάτων που στέλνετε εσείς στη λίστα.  Αυτή η επιλογή δεν έχει καμία επίδραση 
            αν λαμβάνετε τα μηνύματα κάθε μέρας πακεταρισμένα (με τη μορφή digests). 
    
        set hide on
        set hide off
            Χρησιμοποιήστε την επιλογή `set hide on' για να κρύψετε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση όταν
            οι υπόλοιποι χρήστες ζητούν πληροφορία για τα μέλη της λίστας.
    
        set duplicates on
        set duplicates off
            Χρησιμοποιείστε την επιλογή `set duplicates off' αν θέλετε ο Mailman να μην σας
            στέλνει μηνύματα αν η διεύθυνσή σας αναφέρεται ρητά στα πεδία To: ή Cc: του
            μηνύματος.  Αυτή η επιλογή μπορεί να μειώσει τον αριθμό των διπλών μηνυμάτων που
            θα λαμβάνετε.
    
        set reminders on
        set reminders off
            Χρησιμοποιείστε την επιλογή `set reminders off' αν θέλετε να απενεργοποιήσετε την
            μηνιαία υπενθύμιση του κωδικού για αυτή τη λίστα.

en: 
        subscribe [password] [digest|nodigest] [address=<address>]
            Subscribe to this mailing list.  Your password must be given to
            unsubscribe or change your options, but if you omit the password, one
            will be generated for you.  You may be periodically reminded of your
            password.
    
            The next argument may be either: `nodigest' or `digest' (no quotes!).
            If you wish to subscribe an address other than the address you sent
            this request from, you may specify `address=<address>' (no brackets
            around the email address, and no quotes!)
el: 
        subscribe [password] [digest|nodigest] [address=<address>]
            Εγγραφή σε αυτή τη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.  Πρέπει να δοθεί ο
            κωδικός σας για τη διαγραφή από τη λίστα ή για την αλλαγή των ρυθμίσεων σας.
            Αν παραλείψετε τον κωδικό, θα παραχθεί κάποιος για λογαριασμό σας. Μπορεί να
            λαμβάνετε περιοδικές υπενθυμίσεις του κωδικού σας.
    
            Η επόμενη επιλογή μπορεί να είναι είτε: `nodigest' ή `digest' (χωρίς εισαγωγικά!).
            Αν θέλετε να εγγραφείτε με μια διεύθυνση η οποία είναι διαφορετική από αυτή με την
            οποία στέλνετε αυτή τη φόρμα, μπορείτε να ορίσετε `address=<address>' (καθόλου στηρίγματα
            γύρω από την email διεύθυνση, και καθόλου ουρές αναμονής!)

en: 
        unsubscribe [password] [address=<address>]
            Unsubscribe from the mailing list.  If given, your password must match
            your current password.  If omitted, a confirmation email will be sent
            to the unsubscribing address. If you wish to unsubscribe an address
            other than the address you sent this request from, you may specify
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!)
el: 
        unsubscribe [password] [address=<address>]
            Διαγραφή από τη λίστα.  Αν δίνεται, ο κωδικός σας πρέπει να ταιριάζει
            με τον τρέχοντα κωδικό σας.  Αν παραλείπεται, θα σταλεί ένα μήνυμα
            επιβεβαίωσης στη διεύθυνση που ζητείται να διαγραφεί από τη λίστα. Αν
            θέλετε να διαγράψετε άλλη διεύθυνση από αυτή από την οποία στέλνετε το
            αίτημά σας, μπορείτε να ορίσετε `address=<address>' (χωρίς τα σύμβολα
            '<,>' γύρω από την email διεύθυνση, και χωρίς τα εισαγωγικά!)

en: 
        who
            See the non-hidden members of this mailing list.
        who password
            See everyone who is on this mailing list. The password is the
            list's admin or moderator password.
el: 
        who
            Δείτε το μη κρυμμένα μέλη  αυτής της λίστας. 
        who password
          Δείτε όλους όσους είναι σε αυτή τη λίστα. Ο κωδικός πρόσβασης είναι ο
          κωδικός του διαχειριστή ή μεσολαβητή της λίστας.

en: 
        who password
            See everyone who is on this mailing list.  The roster is limited to
            list administrators and moderators only; you must supply the list
            admin or moderator password to retrieve the roster.
el: 
        who password
            Δείτε όλους τους εγγεγραμμένους σε αυτή τη λίστα.  Ο κατάλογος
            περιορίζεται μόνο στους διαχειριστές των λιστών και τους μεσολαβητές.
            Πρέπει να δώσετε τον κωδικό του διαχειριστή της λίστας ή τον κωδικό του
            μεσολαβητή για να πάρετε τον κατάλογο.

en: 
        who password [address=<address>]
            See the non-hidden members of this mailing list.  The roster is
            limited to list members only, and you must supply your membership
            password to retrieve it.  If you're posting from an address other
            than your membership address, specify your membership address with
            `address=<address>' (no brackets around the email address, and no
            quotes!). If you provide the list's admin or moderator password,
            hidden members will be included.
el: 
        who password [address=<address>]
            Δείτε όλους τους εγγεγραμμένους σε αυτή τη λίστα.  Ο κατάλογος
            περιορίζεται μόνο στα μέλη της λίστας, και πρέπει να δώσετε τον κωδικό
            σας για να τον δείτε.  Αν στέλνετε μήνυμα από διαφορετική διεύθυνση από
            αυτή με την οποία είστε εγγεγραμμένος στη λίστα, ορίστε τη διεύθυνση με
            την οποία είστε εγγεγραμμένος με `address=<address>' (χωρίς τα σύμβολα
            '<,>' γύρω από την email διεύθυνση, και χωρίς τα εισαγωγικά!)

en: 
    - Done.
el: 
    - Ολοκληρωμένο.

en: 
    - Ignored:
el: 
    - Αγνοήθηκε:

en: 
    - Unprocessed:
el: 
    - Ανεπεξέργαστα:

en: 
    Pending posts:
el: 
    Μηνύματα σε αναμονή

en: 
    To finish removing your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by removing the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
    
    ## %(listname)s mailing list
el: 
    Για να ολοκληρωθεί η διαγραφή της λίστας σας ,  πρέπει να τροποποιήσετε το αρχείο
     /etc/aliases (ή το ισοδύναμο του) διαγράφοντας τις ακόλουθες γραμμές, και εκτελώντας
    το πρόγραμμα `newaliases':
    
    ## %(listname)s λίστα

en: 
    Usage:
el: 
    Χρήση:

en: 
    You are subscribed to this list with the case-preserved address
    <em>%(cpuser)s</em>.
el: 
    Είστε εγγεγραμμένος σε αυτή τη λίστα με τους χαρακτήρες της διεύθυνσης όπως 
    <em>%(cpuser)s</em>.

en:             You have successfully canceled the posting of your message with
                the Subject: header <em>%(subject)s</em> to the mailing list
                %(listname)s.
el:      Ακυρώσατε με επιτυχία το μήνυμα που στείλατε με
                Θέμα: επικεφαλίδα <em>%(subject)s</em> στη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
                %(listname)s.

en:             You have successfully changed your address on the %(listname)s
                mailing list from <b>%(oldaddr)s</b> to <b>%(newaddr)s</b>.  You
                can now <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership
                login page</a>.
el:      Αλλάξατε με επιτυχία τη διεύθυνσή σας στη %(listname)s
                λίστα από <b>%(oldaddr)s</b> σε <b>%(newaddr)s</b>. Μπορείτε
                τώρα να <a href="%(optionsurl)s">προχωρήσετε στην προσωπική
                σελίδα σύνδεσης σας</a>.

en:             You have successfully confirmed your subscription request for
                "%(addr)s" to the %(listname)s mailing list.  A separate
                confirmation message will be sent to your email address, along
                with your password, and other useful information and links.
    
                <p>You can now
                <a href="%(optionsurl)s">proceed to your membership login
                page</a>.
el:      Έχετε επιβεβαιώσει το αίτημα εγγραφής σας για τη διεύθυνση 
                "%(addr)s" στη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου %(listname)s.
                Ένα ξεχωριστό μήνυμα επιβεβαίωσης θα σταλεί στην email διεύθυνσή σας, μαζί με
                τον κωδικό σας, συνδέσμους και άλλες χρήσιμες πληροφορίες.
    
                <p>Μπορείτε τώρα <a href="%(optionsurl)s"> να συνδεθείτε στην προσωπική σας σελίδα</a>.

en:             You have successfully confirmed your subscription request to the
                mailing list %(listname)s, however final approval is required from
                the list moderator before you will be subscribed.  Your request
                has been forwarded to the list moderator, and you will be notified
                of the moderator's decision.
el:             Έχετε επιβεβαιώσει με επιτυχία το αίτημα εγγραφής στη λίστα ηλεκτρονικού
                ταχυδρομείου %(listname)s, ωστόσο η τελική έγκριση του διαμεσολαβητή της λίστας
                στην οποία εγγράφεστε είναι απαραίτητη.  Το αίτημά σας έχει προωθηθεί
                στο διαμεσολαβητή της λίστας, και θα ειδοποιηθείτε για την απόφασή του.

en:             You have successfully re-enabled your membership in the
                %(listname)s mailing list.  You can now <a
                href="%(optionsurl)s">visit your member options page</a>.
el:      Έχετε επανα-ενεργοποιήσει με επιτυχία την συμμετοχή σας στη λίστα %(listname)s.  Μπορείτε τώρα 
                <a href="%(optionsurl)s">να επισκεφτείτε τη σελίδα των προσωπικών σας επιλογών</a>.

en:             You have successfully unsubscribed from the %(listname)s mailing
                list.  You can now <a href="%(listinfourl)s">visit the list's main
                information page</a>.
el:      Έχετε διαγραφεί με επιτυχία από τη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου %(listname)s.
                Μπορείτε τώρα να επισκεφθείτε την κεντρική σελίδα πληροφοριών της
                λίστας <a href="%(listinfourl)s"></a>.

en:             You were not invited to this mailing list.  The invitation has
                been discarded, and both list administrators have been
                alerted.
el:      Δεν έχετε κληθεί να συμμετέχετε σε αυτή τη λίστα.  Η πρόσκληση έχει
                απορριφθεί χωρίς ενημέρωση, και οι διαχειριστές της λίστας έχουν
     			 ειδοποιηθεί.

en:      Description: %(description)s
el:      Περιγραφή: %(description)s

en:      Requests to: %(requestaddr)s
el:      Αίτημα προς: %(requestaddr)s

en:     %(status)s (%(how)s on %(date)s)
el:     %(status)s (%(how)s στις %(date)s)

en:     address not found:
el:    δεν βρέθηκε διεύθυνση:

en:     checking gid and mode for %(path)s
el:     έλεγχος gid και mode για %(path)s

en:     checking permissions on: %(path)s
el: 	έλεγχος των permissions στο: %(path)s

en:     checking set-gid for %(path)s
el: έλεγχος set-gid για %(path)s

en:     clone address added:
el:     προστέθηκε κλωνοποιημένη διεύθυνση:

en:     clone address is already a member:
el:     η κλωνοποιημένη διεύθυνση είναι ήδη μέλος:

en:     duplicates %(onoff)s
el:     διπλά μηνύματα %(onoff)s

en:     hide %(onoff)s
el:     απόκρυψη %(onoff)s

en:     new list owners:
el:     νέοι ιδιοκτήτες της λίστας:

en:     original address removed:
el:     η αρχική διεύθυνση διαγράφηκε:

en:     reminders %(onoff)s
el:     υπενθυμίσεις %(onoff)s

en:     scanning list owners:
el:     ανίχνευση των ιδιοκτητών της λίστας:

en:    %(file)s: okay
el:    %(file)s: είναι εντάξει

en:   Thread
el:   Ακολουθία μηνύματος

en:  (%(count)d of %(total)d)
el:  (%(count)d από %(total)d)

en:  (but we obscure the addresses so they are not
                    easily recognizable by spammers).
el:  (αλλά συγκαλύπτουμε τις διευθύνσεις έτσι ώστε να μην 
                    είναι εύκολα αναγνωρίσιμες από τους spammers).

en:  (requires authorization)
el:  (απαιτεί εξουσιοδότηση)

en:  (requires confirmation)<br>&nbsp;<br>
el:  (απαιτεί επιβεβαίωση)<br>&nbsp;<br>

en:  <p>Enter your
el:  <p>Δώστε τη δική σας

en:  If you leave the field blank, you will be prompted for
            your email address
el:  Αν αφήσετε το πεδίο κενό, θα σας ζητηθεί η email 
    		διεύθυνση σας

en:  The last bounce received from you was dated %(date)s
el:  Το τελευταίο επιστρεφόμενο μήνυμα το οποίο ελήφθη από εσάς ήταν στις %(date)s

en:  To visit the general information page for an unadvertised list,
            open a URL similar to this one, but with a '/' and the %(adj)s
            list name appended.
            <p>List administrators, you can visit
el:  Για να επισκεφτείτε τη σελίδα με τις γενικές πληροφορίες μιας λίστας που δεν
            προβάλλεται, ανοίξτε ένα URL παρόμοιο με το τρέχον, αλλά με ένα '/' και το %(adj)s
            όνομα της λίστας προσαρτημένο.
            <p>Οι διαχειριστές των λιστών, μπορούν να επισκεφτούν

en:  and password to visit  the subscribers list: <p><center>
el:  και τον κωδικό για να επισκεφτείτε τη λίστα των μελών: <p><center>

en:  at
el:  στο

en:  from %(remote)s
el:  από την ip %(remote)s

en:  is already a member
el:  είναι ήδη μέλος

en:  subscribers:
el:  μελών:

en:  to find the management interface for your list.
             <p>If you are having trouble using the lists, please contact
el:  ώστε να βρουν το περιβάλλον διαχείρισης για τη λίστα τους.
             <p>Αν έχετε πρόβλημα με τη χρήση των λιστών, παρακαλώ επικοινωνήστε

en: # -*- python -*-
    # -*- coding: %(charset)s -*-
    ## "%(listname)s" mailing list configuration settings
    ## captured on %(when)s
el: # -*- python -*-
    # -*- coding: %(charset)s -*-
    ##  ρυθμίσεις διαμόρφωσης της λίστας αλληλογραφίας "%(listname)s"
    ## captured on %(when)s

en: ## %(listname)s mailing list
el: ## %(listname)s λίστα

en: %%prog [options]
    
    Export the configuration and members of a mailing list in XML format.
el: %%prog [options]
    
    Εξαγωγή της διαμόρφωσης και των μελών της λίστας σε μορφή XML.

en: %(addr)s is banned (matched: %(patt)s)
el: %(addr)s απαγορεύεται (ταιριάζει: %(patt)s)

en: %(address)s is not a member of the %(listname)s mailing list
el: η διεύθυνση %(address)s δεν είναι μέλος της %(listname)s λίστας

en: %(address)s was invited to a different mailing
    list, but in a deliberate malicious attempt they tried to confirm the
    invitation to your list.  We just thought you'd like to know.  No further
    action by you is required.
el: η διεύθυνση %(address)s έχει προσκληθεί σε άλλη λίστα, ωστόσο υπήρξε μια
    εσκεμμένη κακόβουλη απόπειρα να σταλεί επιβεβαίωση εγγραφής για τη δική
    σας λίστα.  Σκεφτήκαμε ότι θα θέλατε να το ξέρετε.  Δε χρειάζεται να 
    προχωρήσετε σε πρόσθετες ενέργειες.

en: %(allcnt)s members total
el: %(allcnt)s σύνολο μελών

en: %(allcnt)s members total, %(membercnt)s shown
el: %(allcnt)s σύνολο μελών, %(membercnt)s ορατά

en: %(dbdir)s "other" perms must be 000
el: %(dbdir)s "others" perms πρέπει να είναι 000

en: %(dbfile)s owned by %(owner)s (must be owned by %(user)s
el: Το αρχείο %(dbfile)s έχει ιδιοκτήτη %(owner)s (πρέπει να έχει ιδιοκτήτη %(user)s

en: %(dbfile)s permissions must be 0664 (got %(octmode)s)
el:  Τα δικαιώματα του %(dbfile)s πρέπει να είναι 0664 (ενώ είναι %(octmode)s)

en: %(file)s permissions must be 0664 (got %(octmode)s)
el:  Τα δικαιώματα του %(file)s πρέπει να είναι 0664 (ενώ είναι %(octmode)s)

en: %(hostname)s Mailing Lists
el: Λίστες Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου του %(hostname)s

en: %(hostname)s mailing lists - Admin Links
el: %(hostname)s λίστες ηλεκτρονικού ταχυδρομείου - Σύνδεσμοι Διαχείρισης

en: %(i)3d. List name:   %(realname)s
el: %(i)3d. Όνομα λίστας:   %(realname)s

en: %(listfullname)s mailing list reminder
el: %(listfullname)s υπενθύμιση λίστας

en: %(listinfo_link)s list run by %(owner_link)s
el: %(listinfo_link)s η λίστα τρέχει με %(owner_link)s

en: %(listname)s %(msg)s not found as %(filename)s
el: %(listname)s %(msg)s δεν υπάρχει σαν %(filename)s

en: %(listname)s mailing list probe message
el: μήνυμα ελέγχου λίστας αλληλογραφίας %(listname)s

en: %(listname)s post from %(sender)s requires approval
el: Το μήνυμα στην %(listname)s από τον %(sender)s απαιτεί έγκριση

en: %(messages)d messages found
el: %(messages)d μηνύματα βρέθηκαν

en: %(newaddr)s is already a member of
                the %(realname)s list.  It is possible that you are attempting
                to confirm a request for an address that has already been
                subscribed.
el: %(newaddr)s είναι ήδη ένα έγκυρη μέλος 
                της λίστας %(realname)s. Έίναι πιθανό να προσπαθείτε να επιβεβαιώσετε ένα αίτημα για κάποια διεύθυνση
                η οποία έχει ήδη εγγραφεί στη λίστα.

en: %(newaddr)s is already a member of the list.
el: %(newaddr)s είναι ήδη μέλος της λίστας.

en: %(newaddr)s is banned from subscribing to the
                %(realname)s list.  If you think this restriction is erroneous,
                please contact the list owners at %(owneraddr)s.
el: Η %(newaddr)s απαγορεύεται να εγγραφεί στη
            λίστα %(realname)s.  Αν νομίζετε ότι αυτός ο
            περιορισμός είναι εσφαλμένος, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τους
            ιδιοκτήτες της λίστας στο %(owneraddr)s.

en: %(newaddr)s is banned from this list.  If you
                          think this restriction is erroneous, please contact
                          the list owners at %(owneraddr)s.
el: Η %(newaddr)s είναι αποκλεισμένη από τη λίστα.
    Αν νομίζετε ότι ο περιορισμός είναι λανθασμένος, παρακαλώ επικοινωνήστε
    με του ιδιοκτήτες της λίστας στο %(owneraddr)s.

en: %(ord)s quarter %(year)i
el: %(ord)s τέταρτο %(year)i

en: %(path)s bad group (has: %(groupname)s, expected %(MAILMAN_GROUP)s)
el: %(path)s λάθος group (has: %(groupname)s, απαιτείται  %(MAILMAN_GROUP)s)

en: %(path)s must be set-gid
el: %(path)s πρέπει να είναι set-gid

en: %(private)s must not be other-readable
el: %(private)s δεν πρέπει να είναι other-readable

en: %(pwfile)s permissions must be exactly 0640 (got %(octmode)s)
el: %(pwfile)s τα permissions πρέπει να είναι ακριβώς 0640 (got %(octmode)s)

en: %(realname)s -- Edit html for %(template_info)s
el: %(realname)s -- Επεξεργασία της html για %(template_info)s

en: %(realname)s -- HTML Page Editing
el: %(realname)s -- Επεξεργασία HTML σελίδας

en: %(realname)s Administration (%(label)s)
el:  (%(label)s) Διαχείριση %(realname)s

en: %(realname)s Administrative Database
el: Διαχειριστική βάση του %(realname)s

en: %(realname)s Administrative Database Results
el: Αποτελέσματα από τη Διαχειριστική Βάση του %(realname)s

en: %(realname)s Digest, Vol %(volume)d, Issue %(issue)d
el: %(realname)s Σύνοψη, Vol %(volume)d, δημοσίευση %(issue)d

en: %(realname)s Mailing list Configuration Help
        <br><em>%(varname)s</em> Option
el: Βοήθεια για τη διαμόρφωση της λίστας %(realname)s
        <br>Επιλογή <em>%(varname)s</em>

en: %(realname)s administrative interface
el: Περιβαλλον διαχείρισης του %(realname)s

en: %(realname)s list: member options for user %(safeuser)s
el: %(realname)s λίστα: επιλογές μέλους για το χρήστη %(safeuser)s

en: %(realname)s list: member options login page
el: %(realname)s λίστα: σελίδα σύνδεσης για τις επιλογές των μελών

en: %(realname)s mailing list administration<br>%(label)s Section
el: Διαχείριση της λίστας %(realname)s <br> %(label)s

en: %(realname)s post acknowledgement
el: επιβεβαίωση λήψης του μηνύματος του %(realname)s

en: %(realname)s roster authentication failed.
el: η πιστοποίηση του %(realname)s στον κατάλογο απέτυχε.

en: %(realname)s subscription notification
el: ειδοποίηση εγγραφής στην %(realname)s

en: %(realname)s unsubscribe notification
el: ειδοποίηση διαγραφής από την %(realname)s

en: %(safetemplatename)s: Invalid template
el: %(safetemplatename)s: Μη έγκυρο template

en: %(wday)s %(mon)s %(day)2i %(hh)02i:%(mm)02i:%(ss)02i %(tzname)s %(year)04i
el: %(wday)s %(day)2i %(mon)s %(year)04i  %(hh)02i:%(mm)02i:%(ss)02i %(tzname)s

en: %(wrapper)s must be set-gid
el: %(wrapper)s πρέπει να είναι set-gid

en: &lt;blank line&gt;
el: &lt;κενή γραμμή&gt;

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                    members.</i>)
el: (<i>%(which)s είναι διαθέσιμη μόνο στα μέλη
                     της λίστας.</i>)

en: (<i>%(which)s is only available to the list
                administrator.</i>)
el: (<i>%(which)s είναι διαθέσιμη μόνο στον
                διαχειριστή της λίστας.</i>)

en: (Administrivia filter) Check postings and intercept ones
                 that seem to be administrative requests?
el: (Διαχειριστικό φίλτρο) Έλεγχος μηνυμάτων και διακοπή όσων
                 μοιάζουν να είναι διαχειριστικά αιτήματα;

en: (Note - you are subscribing to a list of mailing lists, so the %(type)s notice will be sent to the admin address for your membership, %(addr)s.)<p>
el: (Σημείωση - εγγράφεστε σε μία λίστα από λίστες ηλ ταχυδρομείου, έτσι οι %(type)s ειδοποιήσεις θα αποσταλούν στη διεύθυνση διαχείρισης για την  εγγραφή σας %(addr)s.)<p>

en: (as owner)
el: (ως ιδιοκτήτης)

en: (fixing)
el: (διόρθωση)

en: (help)
el: (βοήθεια)

en: (locked)
el: κλειδώθηκε

en: (no change)
el: (καμία αλλαγή)

en: (no subject)
el: (δεν υπάρχει θέμα)

en: (unlocked)
el: ξεκλειδώθηκε

en: - %(o_tmpl)s doesn't exist, leaving untouched
el: - %(o_tmpl)s Δεν υπάρχει, μένει ανεπηρέαστο

en: - Results:
el: - Αποτελέσματα:

en: - This list looks like it might have <= b4 list templates around
el: - Αυτή η λίστα μοιάζει να  έχει <= b4 πρότυπα λίστας γύρω

en: - both %(o_tmpl)s and %(n_tmpl)s exist, leaving untouched
el: - και τα δύο %(o_tmpl)s και %(n_tmpl)s υπάρχουν, μένουν ανεπηρέαστα

en: - moved %(o_tmpl)s to %(n_tmpl)s
el: - μεταφέρθηκε το %(o_tmpl)s στο %(n_tmpl)s

en: - nothing to update here
el: - δεν υπάρχει τίποτε για ενημέρωση εδώ

en: - updating old private mbox file
el: - ενημέρωση παλαιών ιδιωτικών αρχείων mbox

en: - updating old public mbox file
el: - ενημέρωση παλαιών δημόσιων αρχείων mbox

en: -------------- next part --------------
el: -------------- επόμενο μέρος --------------

en: --all requires --run
el: --all απαιτεί --run

en: ...after this one.
el: ...μετά από αυτό.

en: ...before this one.
el: ...πριν από αυτό.

en: ...or specify a file to upload:
el: ...ή ορίστε ένα αρχείο το οποίο θέλετε να ανεβάσετε:

en: ; it was disabled by the list administrator
el: &middot; ήταν απενεργοποιημένο από τον διαχειριστή της λίστας

en: ; it was disabled by you
el: &middot; ήταν απενεργοποιημένο από εσάς

en: ; it was disabled due to excessive bounces.  The
                last bounce was received on %(date)s
el: &middot; ήταν απενεργοποιημένο λογω μεγάλου αριθμού επιστρεφόμενων μηνυμάτων (bounces).
                Το τελευταίο επιστρεφόμενο μήνυμα παραλήφθηκε την %(date)s

en: ; it was disabled for unknown reasons
el: &middot; ήταν απενεργοποιημένο για άγνωστους λόγους

en: <P>Currently, there are no archives. </P>
el: <P>Αυτή τη στιγμή, δεν υπάρχουν ιστορικά αρχεία των μηνυμάτων. </P>

en: <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2822.html">RFC
                     2822</a> defines the <tt>Sender</tt> header and defines it
                     as "the mailbox of the agent responsible for the actual
                     transmission of the message."  Mailman replaces this header
                     by default with the list's bounce address.
                     
                     <p>While it is debatable if Mailman is such an agent, setting
                     this header helps directing bounces from some broken MTAs to
                     the right destination.  On the other hand, some mail
                     readers show unexpected behaviour if this header is set (like
                     missing addresses in forwarded mails and copies sent to the
                     bounce address on reply-to-all), so it can be disabled 
                     here.
el: <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2822.html"> RFC 
                      2822 </ a> ορίζει το Sender <tt> </ tt> header και το καθορίζει 
                      ως το γραμματοκιβώτιο του agent που είναι υπεύθυνος για την πραγματική 
                      μετάδοση του μηνύματος. Το Mailman αντικαθιστά αυτή τη  επικεφαλίδα 
                     εξ ορισμού με τη διεύθυνση αναπήδησης της λίστας. 
    
                   <p>Αν και είναι συζητήσιμο αν Mailman είναι ένας  τέτοιος agent,Η ρύθμιση  
                    αυτής της επικεφαλίδας βοηθά την κατέυθυνση αναπηδήσεων από κάποια κατεστραμένα MTA 
                    στο σωστό προορισμό. Από την άλλη πλευρά, ορισμένοι  
                    αναγνώστες μηνυμάτων δείχνουν απροσδόκητη συμπεριφορά, αν αυτή η κεφαλίδα είναι ρυθμισμένη(όπως 
    διαγραφή διευθύνσεων σε προωθούμενα μηνύματα και αντίγραφα που αποστέλλονται στη 
    διεύθυνση αναπήδησης με την απάντηση-σε-όλα), συνεπώς ειναι δυνατό να απενεργοποιηθεί 
                  στο σημείο αυτό

en: <b><i>either</i></b>
el: <b><i>είτε</i></b>

en: <b>Cancel</b> and return to list administration
el: <b>Ακύρωση</b> και επιστροφή στη διαχείριση της λίστας

en: <b>ack</b> -- Does the member get acknowledgements of their
            posts?
el: <b>επιβ</b> -- Παίρνει αυτός ο χρήστης επιβεβαιώσεις
    των μηνυμάτων του;

en: <b>admin_member_chunksize</b> attribute not
                changed!  It must be an integer > 0.
el: <b>admin_member_chunksize</b> Η ιδιότητα δεν
                άλλαξε!  Πρέπει  να είναι ένας ακέραιος > 0.

en: <b>digest</b> -- Does the member get messages in digests?
            (otherwise, individual messages)
el: <b>σύνοψη</b> -- Το μέλος λαμβάνει τα μηνύματα συγκεντρωτικά; 
            (διαφορετικά, ξεχωριστά μηνύματα)

en: <b>hide</b> -- Is the member's address concealed on
            the list of subscribers?
el: <b>απόκρυψη</b> -- Είναι ορατή η διεύθυνση του μέλους
            στους υπόλοιπους χρήστες της λίστας;

en: <b>language</b> -- Language preferred by the user
el: <b>γλώσσα</b> -- Η Γλώσσα την οποία προτιμά ο χρήστης

en: <b>mod</b> -- The user's personal moderation flag.  If this is
            set, postings from them will be moderated, otherwise they will be
            approved.
el: <b>μεσ</b> -- Ο προσωπικός δείκτης μεσολάβησης του χρήστη.  Αν έχει 
            ορισθεί, θα υπάρχει έλεγχος απο τον μεσολαβητή, για όσα μηνύματα προέρχονται από αυτόν, διαφορετικά θα εγκρίνονται.

en: <b>nodupes</b> -- Does the member want to avoid duplicates of the
            same message?
el: <b>όχι διπλά</b> -- Να μην λαμβάνει το μέλος διπλά αντίγραφα του
    ίδιου μηνύματος;

en: <b>nomail</b> -- Is delivery to the member disabled?  If so, an
            abbreviation will be given describing the reason for the disabled
            delivery:
                <ul><li><b>U</b> -- Delivery was disabled by the user via their
                        personal options page.
                    <li><b>A</b> -- Delivery was disabled by the list
                        administrators.
                    <li><b>B</b> -- Delivery was disabled by the system due to
                        excessive bouncing from the member's address.
                    <li><b>?</b> -- The reason for disabled delivery isn't known.
                        This is the case for all memberships which were disabled
                        in older versions of Mailman.
                </ul>
el: <b>χωρίς mail</b> -- Είναι απενεργοποιημένη η παράδοση σε αυτό το μέλος; Αν ναι,
            μια σύντομη περιγραφή θα δίνεται για το λόγο της απενεργοποίησης
            της παράδοσης:
                <ul><li><b>U</b> -- Η παράδοση έχει απενεργοποιηθεί από το χρήστη μέσα από τη
                        σελίδα των προσωπικών επιλογών του.
                    <li><b>A</b> -- Η παράδοση έχει απενεργοποιηθεί από τους διαχειριστές
                        της λίστας.
                    <li><b>B</b> -- Η παράδοση έχει απενεργοποιηθεί από το σύστημα λόγω
                        μεγάλου αριθμού επιστρεφόμενων μηνυμάτων από τη διεύθυνση
                        του μέλους.
                    <li><b>?</b> -- Ο λόγος για την απενεργοποίηση της παράδοσης των μηνυμάτων
                        δεν είναι γνωστός. Αυτό συμβαίνει για όλα τα μέλη τα οποία είχαν απενεργοποιηθεί
                        σε παλαιότερες εκδόσεις του Mailman.
                </ul>

en: <b>not metoo</b> -- Does the member want to avoid copies of their
            own postings?
el: <b>όχι εγώ</b> -- Το μέλος αυτό θέλει να μην λαμβάνει αντίγραφα
    των δικών του μηνυμάτων;

en: <b>plain</b> -- If getting digests, does the member get plain
            text digests?  (otherwise, MIME)
el: <b>απλό κείμενο</b> -- Στην περίπτωση που τα mail στέλνονται συγκεντρωτικά στο μέλος,
            είναι σε απλό κείμενο;  (διαφορετικά, MIME)

en: <b>real_name</b> attribute not
                changed!  It must differ from the list's name by case
                only.
el: Η ιδιότητα  <b>κανονικό_όνομα</b> δεν
                άλλαξε!  Μπορεί να διαφέρει από το όνομα της λίστας
                μόνο στη γραφή των χαρακτήρων (από μικρά κεφαλαία και
                το αντίστροφο).

en: <b>unsub</b> -- Click on this to unsubscribe the member.
el: <b>διαγραφή</b> -- Πατήστε εδώ για να διαγράψετε αυτό το μέλος.

en: <br>(Details for <b>%(varname)s</b>)
el: <br>(Λεπτομέρειες για <b>%(varname)s</b>)

en: <br>(Edit <b>%(varname)s</b>)
el: <br>(Επεξεργασία <b>%(varname)s</b>)

en: <br><em>...specify a file to upload</em><br>
el: <br><em>...ορίστε το αρχείο που θα ανεβάσετε</em><br>

en: <br><em><strong>Note:</strong>
            setting this value performs an immediate action but does not modify
            permanent state.</em>
el: <br><em><strong>Σημείωση:</strong>
            ο ορισμός αυτής της τιμής προκαλεί άμεση δράση αλλά δεν τροποποιεί
            την μόνιμη κατάσταση.</em>

en: <br>Return to the
el: <br>Επιστοφή στη

en: <em>(%(num_concealed)d private members not shown)</em>
el: <em>(%(num_concealed)d ιδιωτικό μέλος δεν εμφανίζεται)</em>

en: <em>(1 private member not shown)</em>
el: <em>(1 ιδιωτικό μέλος δεν εμφανίζεται)</em>

en: <em><strong>Warning:</strong> changing this option here
        could cause other screens to be out-of-sync.  Be sure to reload any other
        pages that are displaying this option for this mailing list.  You can also
el: <em><strong>Προειδοποίηση:</strong> με την αλλαγή αυτής της επιλογής εδώ 
    μπορεί άλλες σελίδες να χάσουν τις ρυθμίσεις τους. Βεβαιωθείτε ότι θα ξαναφορτώσετε 
    όλες τις άλλες σελίδες που παρουσιάζουν αυτή την επιλογή για αυτή τη λίστα. Μπορείτε επίσης να

en: <em>Enter the text below, or...</em><br>
el: <em>Εισάγετε το κείμενο παρακάτω, ή...</em><br>

en: <em>Message with id #%(id)d is corrupted.
el: <em>Το μήνυμα με το χαρακτηριστικό όνομα #%(id)d είναι κατεστραμμένο.

en: <em>Message with id #%(id)d was lost.
el: <em>Το μήνυμα με το χαρακτηριστικό όνομα #%(id)d χάθηκε.

en: <em>No topics defined</em>
el: <em>Δεν ορίστηκαν θέματα</em>

en: <em>Not available</em>
el: <em>Δεν είναι διαθέσιμο</em>

en: <em>The sender is now a member of this list</em>
el: <em>Ο αποστολέας είναι τώρα μέλος αυτής της λίστας</em>

en: <em>Yes, I really want to unsubscribe</em>
el: <em>Ναι, θέλω πράγματι να διαγραφώ</em>

en: <em>not available</em>
el: <em>δεν είναι διαθέσιμο</em>

en: <li>Set everyone's moderation bit, including
                those members not currently visible
el: <li>Όρισε το ψηφίο μεσολάβησης για όλους, συμπεριλαμβανομένων
                και όσων μελών δεν είναι αυτή τη στιγμή ορατά

en: <missing>
el: <δεν υπάρχει>

en: <p>%(note)s
    
                <p>You may have disabled list delivery intentionally,
                or it may have been triggered by bounces from your email
                address.  In either case, to re-enable delivery, change the
                %(link)s option below.  Contact %(mailto)s if you have any
                questions or need assistance.
el: <p>%(note)s
    
                <p>Μπορεί να έχετε απενεργοποιήσει την παράδοση μηνυμάτων της λίστας σκόπιμα,
                ή μπορεί να έχετε προκαλέσει με επιστρεφόμενα μηνύματα από την διεύθυση 
                email σας. Σε κάθε περίπτωση για να ενεργοποιήσετε πάλι την παράδοση μηνυμάτων, αλλάξτε the
                %(link)s την επιλογή πιο κάτω.  Επικοινωνείστε %(mailto)s αν έχετε κάποια 
                ερώτηση ή χρειάζεστε βοήθεια.

en: <p>(Note that this is an umbrella list, intended to
                have only other mailing lists as members.  Among other things,
                this means that your confirmation request will be sent to the
                `%(sfx)s' account for your address.)
el: <p>(Σημειώστε ότι αυτή είναι μια λίστα-ομπρέλα, με προορισμό να
                έχει μόνο άλλες λίστες σαν μέλη.  Ανάμεσα στα άλλα πράγματα,
                αυτό σημαίνει ότι το αίτημα επιβεβαίωσης σας θα αποσταλεί σε 
                `%(sfx)s' account για την διεύθυνση σας.)

en: <p>(Send questions and comments to
el: <p>(Στείλτε τα ερωτήματα και τα σχόλιά σας στο

en: <p>... <b><i>or</i></b> select your entry from
                          the subscribers list (see above).
el: <p>... <b><i>ή</i></b> επιλέξτε την καταχώρηση σας από 
                          την λίστα μελών (δείτε πιο πάνω).

en: <p><em>To view more members, click on the appropriate
            range listed below:</em>
el: <p><em>Για να δείτε περισσότερα μέλη, πατήστε στο κατάλληλο
            διάστημα παρακάτω:</em>

en: <p>Below is a listing of all the public mailing lists on
                %(hostname)s.  Click on a list name to get more information about
                the list, or to subscribe, unsubscribe, and change the preferences
                on your subscription.
el: <p>Παρακάτω ακολουθεί μια λίστα όλων των δημόσιων λιστών στο
                %(hostname)s.  Πατήστε στο όνομα μιας λίστας για να πάρετε περισσότερες πληροφορίες
                για τη λίστα, ή να εγγραφείτε, να διαγραφείτε, και να αλλάξετε τις προτιμήσεις
                της συμμετοχής σας.

en: <p>Below is the collection of publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.  Click on a list
                name to visit the configuration pages for that list.
el: <p>Παρακάτω φαίνονται όλες οι δημόσιες %(mailmanlink)s λίστες
                ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο %(hostname)s.  Επιλέξτε μια λίστα
                για να επισκεφτείτε τις σελίδες διαμόρφωσης της λίστας αυτής.

en: <p>There currently are no publicly-advertised
                %(mailmanlink)s mailing lists on %(hostname)s.
el: <p>Δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή δημόσια προβαλλόμενες
                %(mailmanlink)s λίστες ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο %(hostname)s.

en: <p>There currently are no publicly-advertised %(mailmanlink)s
                mailing lists on %(hostname)s.
el: <p>Δεν υπάρχουν δημόσιες %(mailmanlink)s
                λίστες στο %(hostname)s.

en: <p>We have received some recent bounces from your
                address.  Your current <em>bounce score</em> is %(score)s out of a
                maximum of %(total)s.  Please double check that your subscribed
                address is correct and that there are no problems with delivery to
                this address.  Your bounce score will be automatically reset if
                the problems are corrected soon.
el: <p>Έχουμε δεχτεί μερικά πρόσφατα επιστρεφόμενα μηνύματα από την 
                διεύθυνση σας. Ο τρέχων <em> αριθμός επιστροφών</em> είναι %(score)s και ξεπερνάει 
                το μέγιστο των  %(total)s.  Παρακαλώ ελέγξτε ότι η διεύθυνση εγραφής σας 
                είναι σωστή και δεν υπάρχουν προβλήματα με την παράδοση αλληλογραφίας σ' αυτή 
                τη διεύθυνση.  Ο αριθμός επιστροφών θα μηδενιστεί αυτόματα αν 
                τα προβλήματα διορθωθούν στο μέλλον.

en: <tt>Reply-To:</tt> header munging
el: παραποίηση επικεφαλίδας <tt>Reply-To:</tt>

en: <ul><li><b>Hold</b> -- this holds the message for approval
                 by the list moderators.
    
                 <p><li><b>Reject</b> -- this automatically rejects the message by
                 sending a bounce notice to the post's author.  The text of the
                 bounce notice can be <a
                 href="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice"
                 >configured by you</a>.
    
                 <p><li><b>Discard</b> -- this simply discards the message, with
                 no notice sent to the post's author.
                 </ul>
el: <ul><li><b>Κράτηση</b> -- Κρατείται το μήνυμα για έγκριση
                 από τους μεσολαβητές της λίστας.
    
                 <p><li><b>Απόρριψη</b> -- Αυτόματα απορρίπτεται το μήνυμα 
                 στέλνοντας μια ειδοποίηση απόρριψης στον συντάκτη του μηνύματος. To κείμενο 
                 της ειδοποίησης άρνησης μπορεί <ahref="?VARHELP=privacy/sender/member_moderation_notice">να διαμορφωθεί από σας</a>.
    
                 <p><li><b>Απόρριψη χωρίς ενημέρωση</b> -- Απλά απορρίπτεται το μήνυμα, χωρίς
                 την αποστολή ειδοποίησης στον συντάκτη του μηνύματος.
                 </ul>

en: ?
el: ;

en: A
el: Α

en: A confirmation message has been sent to %(newaddr)s.
el: Ένα μήνυμα επιβεβαίωσης έχει σταλεί στο %(newaddr)s.

en: A digest has been sent.
el: Μια σύνοψη απεστάλει.

en: A list name is required
el: Απαιτείται το όνομα της λίστας

en: A non-text attachment was scrubbed...
    Name: %(filename)s
    Type: %(ctype)s
    Size: %(size)d bytes
    Desc: %(desc)s
    URL: %(url)s
el: Ένα συννημένο που δεν περιέχει κείμενο καθαρίστηκε...
    Όνομα: %(filename)s
    Τύπος: %(ctype)s
    Μέγεθος: %(size)d bytes
    Desc: %(desc)s
    Δικτυακός Τόπος: %(url)s

en: A reminder of your password has been emailed to you.
el: Σας έχει σταλεί ηλεκτρονικά μια υπενθύμιση του κωδικού.

en: A terse phrase identifying this list.
el: Μια περιεκτική φράση η οποία περιγράφει αυτή τη λίστα.

en: Accept
el: Αποδοχή

en: Accepts
el: Αποδοχές

en: Acknowledge the member's posting
el: Βεβαίωση λήψης της αποστολής μηνύματος του μέλους

en: Action to take for postings from non-members for which no
                 explicit action is defined.
el: Ενέργεια που θα γίνεται για μηνύματα εκτός των μελών της λίστας για τα 
    οποία δεν ορίζεται ρητή ενέργεια.

en: Action to take on all these held messages:
el: Ενέργεια που θα εφαρμοστεί σε όλα αυτά τα κρατημένα μηνύματα:

en: Action to take when a message matches the content filtering
                 rules.
el: Ενέργειες που πρέπει να γίνουν για τα μηνύματα που ικανοποιούν τους κανόνες
                 φιλτραρίσματος.

en: Action to take when a moderated member posts to the
                 list.
el: Ενέργεια που πρέπει να γίνει όταν ένα μέλος το οποίο ελέγχεται από μεσολαβητή στέλνει μήνυμα 
                 στη λίστα.

en: Action:
el: Ενέργειες:

en: Add <b>%(esender)s</b> to one of these sender filters:
el: Προσθήκη <b>%(esender)s</b> σε ένα από αυτά τα φίλτρα για τους αποστολείς:

en: Add new item...
el: Προσθήκη νέου στοιχείου...

en: Added  : %(s)s
el: Προστέθηκε : %(s)s

en: Additional Member Tasks
el: Πρόσθετες Επιλογές Μελών

en: Additional settings
el: Πρόσθετες ρυθμίσεις

en: Additionally, forward this message to:
el: Επιπρόσθετα, προώθησε το μήνυμα στο:

en: Address/name/time
el: Διεύθυνση/όνομα/χρόνος

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Addresses did not match!
el: Οι διευθύνσεις δεν ταιριάζουν!

en: Addresses in this list are banned outright from subscribing
                 to this mailing list, with no further moderation required.  Add
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.
el: Οι διευθύνσεις σ' αυτή τη λίστα είναι απαγορευμένες ρητά για εγγραφή
                 σ' αυτή τη λίστα αλληλογραφίας, χωρίς να απαιτείται επιπλέον μεσολάβηση.  Προσθέστε
                 τις διευθύνσεις μία σε κάθε γραμμή. Αρχίστε τη γραμμή με τον χαρακτήρα ^ για να
                 δηλώσετε ομοιότητα με βάση μια κανονική έκφραση.

en: Addresses may not be blank
el: Οι διευθύνσεις δε μπορεί να είναι κενές

en: Admin address:
el: Διεύθυνση διαχειριστή:

en: Administrative requests for mailing list:
el: Διαχειριστικά αιτήματα για τη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου:

en: Administrator
el: Διαχειριστή

en: Administrator passwords did not match
el: Οι κωδικοί του διαχειριστή δεν ταιριάζουν

en: Administrivia tests will check postings to see whether it's
                 really meant as an administrative request (like subscribe,
                 unsubscribe, etc), and will add it to the the administrative
                 requests queue, notifying the administrator of the new request,
                 in the process.
el: Οι διαχειριστικοί έλεγχοι θα ψάξουν τα μηνύματα για να διαπιστώσουν
                 αν πρόκειται πράγματι για διαχειριστικά αιτήματα (όπως εγγραφές,
                 διαγραφές, κλπ), και θα τα προσθέσουν στην ουρά των διαχειριστικών
                 αιτημάτων, ειδοποιώντας στο μεταξύ, το διαχειριστή για το νέο αίτημα.

en: Advertise this list when people ask what lists are on this
                 machine?
el: Γνωστοποίηση της λίστας όταν ο κόσμος ρωτάει ποιες λίστες υπάρχουν σ' αυτή 
                 τη μηχανή;

en: After content filtering, the message was empty
el: Μετά το φιλτράρισμα του περιεχομένου, το μήνυμα έμεινε κενό

en: Again to confirm password:
el: Επιβεβαίωση του κωδικού:

en: Alias names (regexps) which qualify as explicit to or cc
                 destination names for this list.
el: Εναλλακτικά ονόματα (regexps) τα οποία είναι κατάλληλα σαν ρητά ονόματα προορισμού
                  στα πεδία προς ή κοινοποίηση για αυτή τη λίστα.

en: Already a member
el: Είναι ήδη μέλος

en: Already a member: %(member)s
el: Είναι ήδη μέλος: %(member)s

en: Also delete archives?
el: Διαγραφή και των ιστορικών αρχείων;

en: Alternate addresses that are acceptable when
                 `require_explicit_destination' is enabled.  This option takes a
                 list of regular expressions, one per line, which is matched
                 against every recipient address in the message.  The matching is
                 performed with Python's re.match() function, meaning they are
                 anchored to the start of the string.
                 
                 <p>For backwards compatibility with Mailman 1.1, if the regexp
                 does not contain an `@', then the pattern is matched against just
                 the local part of the recipient address.  If that match fails, or
                 if the pattern does contain an `@', then the pattern is matched
                 against the entire recipient address.
                 
                 <p>Matching against the local part is deprecated; in a future
                 release, the pattern will always be matched against the entire
                 recipient address.
el: Εναλλακτικές διευθύνσεις οι οποίες είναι αποδεκτές όταν  έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή
                 `απαιτείται ρητός προορισμός'. Αυτή η επιλογή παίρνει μία 
                 λίστα από κανονικές εκφράσεις, μία σε κάθε γραμμή, η οποία ταιριάζει
                 με κάθε διεύθυνση παραλήπτη στο μήνυμα. Ο έλεγχος για ομοιότητες 
                 πραγματοποιείται με την συνάρτηση της  Python re.match(), που σημαίνει ότι 
                 βασίζεται στην αρχή της συμβολοσειράς.
                 
                 <p>Για συμβατότητα προς το παρελθόν με το Mailman 1.1, αν η έκφραση (regexp)
                 δεν περιέχει ένα `@', τότε το πρότυπο συγκρίνεται μόνο κατά το
                 τοπικό τμήμα της διεύθυνσης του παραλήπτη. Αν ο έλεγχος για ομοιότητες αποτύχει, ή
                 το πρότυπο περιέχει ένα `@', τότε το πρότυπο συγκρίνεται
                 με ολόκληρη της διεύθυνση του παραλήπτη.
                 
                 <p>Ο έλεγχος για ομοιότητες κατά το τοπικό τμήμα της διεύθυνσης έχει ρητά αποδοκιμαστεί και σε μελοντική
                 έκδοση, το πρότυπο θα συγκρίνεται πάντα κατά ολόκληρη
                 την διεύθυνση του παραλήπτη.

en: Always
el: Πάντα

en: An HTML attachment was scrubbed...
    URL: %(url)s
el: Ένα συνημένο HTML καθαρίστηκε...
    URL: %(url)s

en: An attempt was made to subscribe your address to the mailing list
    %(listaddr)s.  You are already subscribed to this mailing list.
    
    Note that the list membership is not public, so it is possible that a bad
    person was trying to probe the list for its membership.  This would be a
    privacy violation if we let them do this, but we didn't.
    
    If you submitted the subscription request and forgot that you were already
    subscribed to the list, then you can ignore this message.  If you suspect that
    an attempt is being made to covertly discover whether you are a member of this
    list, and you are worried about your privacy, then feel free to send a message
    to the list administrator at %(listowner)s.
el: Υπήρξε μια προσπάθεια να γίνει εγγραφή της διεύθυνσής σας στη λίστα
    %(listaddr)s.  Είστε ήδη εγγεγραμμένος σε αυτή τη λίστα.
    
    Πρέπει να σημειωθεί ότι τα μέλη της λίστας δεν είναι δημόσια ορατά, επομένως
    είναι πιθανό κάποιος κακόβουλος χρήτης να προσπαθεί να βολιδοσκοπήσει τη λίστα
    για τα μέλη της.  Μπορεί να πρόκειται για παραβίαση ασφάλειας αν τον αφήναμε να
    συνεχίσει, αλλά αυτό δεν έγινε.
    Αν στείλατε εσείς το αίτημα για εγγραφή και είχατε ξεχάσει ότι είστε ήδη εγγεγραμμένος
    στη λίστα, τότε πρέπει να αγνοήσετε αυτό το μήνυμα.  Αν υποψιάζεστε ότι γίνεται
    απόπειρα να ανακαλυφθεί αν είστε μέλος της λίστας ή όχι, και ανησυχείτε για την
    ιδιωτικότητα της εγγραφής σας, τότε μη διστάσετε να στείλετε μήνυμα στο διαχειριστή
    της λίστας στο %(listowner)s.

en: An embedded and charset-unspecified text was scrubbed...
    Name: %(filename)s
    URL: %(url)s
el: Ένα ενσωματωμένο και με απροσδιόριστο σετ χαρακτήρων κείμενο καθαρίστηκε ...
    Name: %(filename)s
    Url: %(url)s

en: An embedded message was scrubbed...
    From: %(who)s
    Subject: %(subject)s
    Date: %(date)s
    Size: %(size)s
    URL: %(url)s
el: Ένα ενσωματωμένο μήνυμα καθαρίστηκε...
    Από: %(who)s
    Θέμα: %(subject)s
    Ημέρα: %(date)s
    Μέγεθος: %(size)s
    Δικτυακός Τόπος: %(url)s

en: An introductory description - a few paragraphs - about the
                 list.  It will be included, as html, at the top of the listinfo
                 page.  Carriage returns will end a paragraph - see the details
                 for more info.
el: Μια εισαγωγική περιγραφή - λίγες παράγραφοι - σχετικά με τη
                 λίστα. Θα συμπεριληφθούν, ως html, στο πάνω μέρος της σελίδας με τις
                 πληροφορίες για τη λίστα. Πατώντας το πλήκτρο Enter θα
                 τερματίζεται μια παράγραφος - δείτε τις λεπτομέρειες για περισσότερες
                 πληροφορίες.

en: Anyone
el: Ο καθένας

en: Approve
el: Εγκρίνεται

en: Apr
el: Απρ

en: April
el: Απρίλιος

en: Arabic
el: Αραβικά

en: Archive messages?
el: Αρχειοθέτηση των μηνυμάτων;

en: Archiving Options
el: Επιλογές Ιστορικού

en: As needed
el: Όταν χρειάζεται

en: Asturian
el: Εσθονικά

en: Aug
el: Αυγ

en: August
el: Αύγουστος

en: Authentication failed.
el: Η πιστοποίηση απέτυχε.

en: Authorization failed.
el: Η εξουσιοδότηση απέτυχε.

en: Auto-discard notification
el: Ειδοποίηση αυτόματης απόρριψης χωρίς ενημέρωση

en: Auto-generate initial list password?
el: Αυτόματη παραγωγή του αρχικού κωδικού της λίστας;

en: Auto-responder
el: Αυτόματη απάντηση

en: Auto-responder characteristics.<p>
    
    In the text fields below, string interpolation is performed with
    the following key/value substitutions:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>gets the name of the mailing list</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>gets the list's listinfo URL</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>gets the list's -request address</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>gets the list's -owner address</em>
    </ul>
    
    <p>For each text field, you can either enter the text directly into the text
    box, or you can specify a file on your local system to upload as the text.
el: Χαρακτηριστικά αυτόματης απάντησης.<p>
    
    Στα παρακάτω πεδία, η παρεμβολή στην ακολουθία των χαρακτήρων γίνεται με
    τις ακόλουθες αντικαταστάσεις κλειδιού/τιμής:
    <p><ul>
        <li><b>listname</b> - <em>το όνομα της λίστας</em>
        <li><b>listurl</b> - <em>ο δικτυακός τόπος της σελίδας πληροφοριών για τη λίστα</em>
        <li><b>requestemail</b> - <em>το αίτημα διεύθυνσης της λίστας</em>
        <li><b>owneremail</b> - <em>η διεύθυνση του ιδιοκτήτη της λίστας</em>
    </ul>
    
    <p>Για κάθε πεδίο, μπορείτε είτε να εισάγετε το κείμενο κατευθείαν μέσα στο
    αντίστοιχο πλαίσιο κειμένου, ή μπορείτε να ορίσετε ένα αρχείο στο τοπικό σας σύστημα
    από το οποίο θα γίνει το φόρτωμα του κειμένου.

en: Auto-response for your message to the "%(realname)s" mailing list
el: Αυτόματη απάντηση για το μήνυμα σας στην λίστα "%(realname)s"

en: Auto-response text to send to -owner emails.
el: Το κείμενο που θα στέλνεται ως απάντηση σε μηνύματα προς τον ιδιοκτήτη της λίστας.

en: Auto-response text to send to -request emails.
el: Κείμενο αυτόματης απάντησης στα μηνύματα αιτημάτων.

en: Auto-response text to send to mailing list posters.
el: Το κείμενο που θα στέλνεται στους χρήστες της λίστας.

en: Awaiting moderator approval
el: Εν' αναμονή της έγκρισης του διαχειριστή

en: B
el: Β

en: Bad --digest option: %(kind)s
el: Κακή επιλογή --digest: %(kind)s

en: Bad --nomail option: %(why)s
el: Κακή επιλογή --nomail: %(why)s

en: Bad MIME type ignored: %(spectype)s
el: Αγνοείται ο λανθασμένος MIME τύπος: %(spectype)s

en: Bad URL specification
el: Λανθασμένος ορισμός δικτυακού τόπου

en: Bad approval password given.  Held message is still being held.
el: Δόθηκε Λανθασμένος κωδικός επιβεβαίωσης.  Το μήνυμα εξακολουθεί να κρατείται.

en: Bad argument to -a/--admin-notify: %(arg)s
el: Εσφαλμένο όρισμα το -a/--admin-notify: %(arg)s

en: Bad argument to -w/--welcome-msg: %(arg)s
el: Εσφαλμένο όρισμα το  -w/--welcome-msg: %(arg)s

en: Bad argument: %(arg)s
el: Λανθασμένο όρισμα: %(arg)s

en: Bad arguments: %(pargs)s
el: Λάθος ορίσματα: %(pargs)s

en: Bad arguments: %(strargs)s
el: Εσφαλμένα ορίσματα: %(strargs)s

en: Bad choice: %(yesno)s
el: Κακή επιλογή: %(yesno)s

en: Bad command: %(command)s
el: Λάθοςεντολή: %(command)s

en: Bad confirmation string
el: Μη έγκυρη ακουλουθία επιβεβαίωσης

en: Bad digest specifier: %(arg)s
el: Λανθασμένο ορισμός για την επιλογή digest: %(arg)s

en: Bad email address for option %(k)s: %(v)s
el: Κακή email διεύθυνση για την επιλογή %(k)s: %(v)s

en: Bad email address for option %(property)s: %(error)s
el: Λανθασμένη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για την επιλογή %(property)s: %(error)s

en: Bad email address provided
el: Η email διεύθυνση που δόθηκε δεν είναι έγκυρη

en: Bad moderation flag value
el: Λανθασμένη τιμή διαχειριστικής μεταβλητής

en: Bad owner email address: %(s)s
el: Κακή ηλεκτρονική διεύθυνση ιδιοκτήτη: %(s)s

en: Bad queue directory: %(qdir)s
el: Κακός κατάλογος ουρών αναμονής: %(qdir)s

en: Bad regular expression:
el: Λανθασμένη κανονική έκφραση (regular expression):

en: Bad set command: %(subcmd)s
el: Κακή εντολή ρύθμισης: %(subcmd)s

en: Bad status number: %(arg)s
el: Κακός αριθμός θέσης: %(arg)s

en: Bad value for <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s
el: Λανθασμένη τιμή για <a href="?VARHELP=bounce/%(property)s"
                    >%(property)s</a>: %(val)s

en: Bad/Invalid email address
el: Κακή/Όχι Έγκυρη διεύθυνση emai

en: Bad/Invalid email address: %(member)s
el: Κακή/’κυρη διεύθυνση email: %(member)s

en: Bad/Invalid email address: blank line
el: Κακή/’κυρη διεύθυνση email: η κενή γραμμή

en: Badly formed options entry:
     %(record)s
el: Λανθασμένη μορφή της επιλογής που εισάγετε:
     %(record)s

en: Ban <b>%(esender)s</b> from ever subscribing to this
                        mailing list
el: Απαγόρευση <b>%(esender)s</b> από την εγγραφή του σε αυτή τη
                        λίστα για πάντα

en: Ban list
el: Λίστα Απαγόρευσης

en: Banned address (matched %(pattern)s)
el: Απαγορευμένη διεύθυνση (matched %(pattern)s)

en: Batched-delivery digest characteristics.
el: Χαρακτηριστικά της ομαδικής παράδοσης συνόψεων μηνυμάτων.

en: Below, enter additional text to be added to the
        top of your invitation or the subscription notification.  Include at least
        one blank line at the end...
el: Παρακάτω, εισάγετε πρόσθετο κείμενο το οποίο θα προστεθεί στο πάνω
        μέρος της πρόσκλησης ή της ειδοποίησης εγγραφής. Πρέπει να συμπεριλάβετε τουλάχιστον
        μια κενή γραμμή στο τέλος...

en: Blind carbon copies or other implicit destinations are
    not allowed.  Try reposting your message by explicitly including the list
    address in the To: or Cc: fields.
el: Κρυφή κοινοποίηση (Bcc) ή αλλοι έμεσοι προορισμοί δεν επιτρέπονται
    Προσπαθείστε να ξαναστείλετε το μήνυμα σας περιλαμβάνοντας σαφως την διεύθυνση 
    της λίστας  στα πεδία  Προς¨(To:) ή Κοιν. (Cc:)

en: Bounce action notification
el: Ειδοποίηση ενέργειας επιστροφής μηνύματος

en: Bounce detection sensitivity
el: Ευαισθησία στην ανίχνευση μηνυμάτων επιστροφής

en: Bounce processing
el: Επεξεργασία επιστρεφόμενων μηνυμάτων

en: By clicking on the <em>Remind</em> button, your
        password will be emailed to you.
el: Πατώντας το κουμπί <em>Υπενθύμιση</em>, θα σας
        σταλεί ο κωδικός σας με emailed.

en: By clicking on the <em>Unsubscribe</em> button, a
        confirmation message will be emailed to you.  This message will have a
        link that you should click on to complete the removal process (you can
        also confirm by email; see the instructions in the confirmation
        message).
el: Πατώντας το κουμπί <em>Διαγραφή</em>, θα σας
       .σταλεί ένα μήνυμα επιβεβαίωσης. Σε αυτό το μήνυμα θα υπάρχει ένας
        σύνδεσμος τον οποίο θα πρέπει να πατήσετε για να ολοκληρωθεί η διαδικασία
        διαγραφής (μπορεί επίσης να γίνει επιβεβαίωση μέσω email. Δείτε τις οδηγίες στο μήνυμα επιβεβαίωσης.

en: By default, should new list member postings be moderated?
el: Εξ ορισμού, θα πρέπει κάθε αποστολή των νέων μελών να είναι ελεγχόμενη από τον μεσολαβητή;

en: By setting this value to <em>No</em>, you disable all
                 automatic bounce processing for this list, however bounce
                 messages will still be discarded so that the list administrator
                 isn't inundated with them.
el: Δίνοντας εδώ την τιμή <em>Όχι</em>, απενεργοποιείτε την
                 αυτόματη επεξεργασία των επιστρεφόμενων μηνυμάτων για αυτή τη λίστα,
                 ωστόσο τα επιστρεφόμενα μηνύματα θα απορρίπτονται χωρίς ενημέρωση ώστε να μην 
                 κατακλύζεται από αυτά ο διαχειριστής της λίστας.

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member is unsubscribed due to excessive bounces.  An
                 attempt to notify the member will always be made.
el: Ορίζοντας αυτή τη μεταβλητή στο <em>Όχι</em>, απενεργοποιείτε
                 τα μηνύματα ειδοποίησης τα οποία στέλνονται υπό κανονικές συνθήκες
                 στους ιδιοκτήτες της λίστας όταν ένα μέλος διαγράφεται 
                 λόγω μεγάλου αριθμού επιστρεφόμενων μηνυμάτων. Απόπειρα να ειδοποιηθεί ο
                 χρήστης θα γίνεται πάντα.

en: By setting this value to <em>No</em>, you turn off
                 notification messages that are normally sent to the list owners
                 when a member's delivery is disabled due to excessive bounces.
                 An attempt to notify the member will always be made.
el: Ορίζοντας τη μεταβλητή στο <em>Όχι</em>, απενεργοποιείτε
                 τα μηνύματα ειδοποίησης τα οποία στέλνονται συνήθως στους
                 ιδιοκτήτες των λιστών και αφορούν την απενεργοποίηση μελών
                 που έχουν μεγάλο αριθμό επιστρεφόμενων μηνυμάτων. Απόπειρα να ειδοποιηθεί 
    			  το μέλος θα γίνεται πάντα.

en: CGI script error
el: Λάθος στο CGI script

en: Can list members choose to receive list traffic bunched in digests?
el: Μπορούν τα μέλη της λίστας να επιλέξουν να λαμβάνουν τα μηνύματα της
           λίστας ομαδοποιημένα σε συνόψεις;

en: Can subscribers choose to receive mail immediately, rather
                 than in batched digests?
el: Να μπορούν τα μέλη να δέχονται μηνύματα άμεσα, αντί 
                 σε συγκεντρωτικές συνόψεις;

en: Can't have empty html page.
el: Δε μπορεί να υπάρχει κενή html σελίδα.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancel and discard
el: Ακύρωση και απόρριψη χωρίς ενημέρωση

en: Cancel held message posting
el: Ακύρωση αποστολής κρατημένου μηνύματος

en: Cancel my subscription request
el: Ακύρωση του αιτήματος εγγραφής

en: Cancel posting
el: Ακύρωση αποστολής

en: Cannot open mbox file %(mbox)s: %(msg)s
el: Δεν μπορώ να ανοίξω το γραμματοκιβώτιο %(mbox)s: %(msg)s

en: Cannot read address file: %(filename)s: %(msg)s
el: Δεν μπορώ να διαβάσω το αρχείο διευθύνσεων: %(filename)s: %(msg)s

en: Cannot read both digest and normal members from standard input.
el: Δεν είναι δυνατόν να διαβαστούν συνοπτικά και κανονικά μέλη από την τυποποιημένη είσοδο

en: Cannot unsubscribe non-members:
el: Δε μπορεί να γίνει διαγραφή μη-μελών:

en: Catalan
el: Καταλανικά

en: Ceiling on acceptable number of recipients for a posting.
el: Όριο στον αποδεκτό αριθμό παραληπτών σε μια αποστολή προς τη λίστα.

en: Change My Address and Name
el: Αλλαγή της Διεύθυνσης και του Ονόματός μου

en: Change My Password
el: Αλλαγή του Κωδικού Πρόσβασης μου

en: Change a list's password.
    
    Prior to Mailman 2.1, list passwords were kept in crypt'd format -- usually.
    Some Python installations didn't have the crypt module available, so they'd
    fall back to md5.  Then suddenly the Python installation might grow a crypt
    module and all list passwords would be broken.
    
    In Mailman 2.1, all list and site passwords are stored in SHA1 hexdigest
    form.  This breaks list passwords for all existing pre-Mailman 2.1 lists, and
    since those passwords aren't stored anywhere in plain text, they cannot be
    retrieved and updated.
    
    Thus, this script generates new passwords for a list, and optionally sends it
    to all the owners of the list.
    
    Usage: change_pw [options]
    
    Options:
    
        --all / -a
            Change the password for all lists.
    
        --domain=domain
        -d domain
            Change the password for all lists in the virtual domain `domain'.  It
            is okay to give multiple -d options.
    
        --listname=listname
        -l listname
            Change the password only for the named list.  It is okay to give
            multiple -l options.
    
        --password=newpassword
        -p newpassword
            Use the supplied plain text password `newpassword' as the new password
            for any lists that are being changed (as specified by the -a, -d, and
            -l options).  If not given, lists will be assigned a randomly
            generated new password.
    
        --quiet / -q
            Don't notify list owners of the new password.  You'll have to have
            some other way of letting the list owners know the new password
            (presumably out-of-band).
    
        --help / -h
            Print this help message and exit.
el: Αλλαγή του κωδικού πρόσβασης της λίστας.
    
    Πριν του Mailman 2.1, οι κωδικοί της λίστας κρατούνταν σε κρυπτογραφημένη μορφή -- συνήθως.
    Αρκετές εγκαταστάσεις του Python δεν είχαν διαθέσιμη την crypt ενότητα (module) , έτσι
    επέστρεφαν στο md5.  Τότε ξαφνικα η εγκατάσταση του Python  ίσως αύξανε το crypt
    module και όλοι οι κωδικοί των λιστών θα καταστρέφονταν.
    
    Στον Mailman 2.1, όλοι οι κωδικοί της λίστας και του site είναι αποθηκευμένοι μέσα σε SHA1 hexdigest
    φόρμα. Αυτό θα καταστρέψει τους κωδικούς της λίστας για όλες τις υπάρχουσες προ-Mailman 2.1 λίστες, και
    δεδομένου ότι εκείνοι οι κωδικοί πρόσβασης δεν αποθηκεύονται οπουδήποτε στο σαφές κείμενο, δεν μπορούν 
    να ανακτηθούν και να ανανεωθούν.
    
    Έτσι, αυτό το script παράγει νέους κωδικούς για μια λίστα, και τα στέλνει προαιρετικά σε όλους τους ιδιοκτήτες της λίστας.
    
    Χρήση: change_pw [options]
    
    Επιλογές:
    
        --all / -a
            Αλλάζει τον κωδικό σε όλες τις λίστες.
    
        --domain=domain
        -d domain
            Αλλάζει τον κωδικό σε όλες τις λίστες σε ένα εικονική περιοχή `domain'. Είναι
            σωστό να δίνουμε πολλαπλές -d επιλογές.
    
        --listname=listname
        -l listname
            Αλλάζει τον κωδικό μόνο για την ονομαστική λίστα.  Είναι σωστό να δίνουμε 
            πολλαπλές -l επιλογές.
    
        --password=newpassword
        -p newpassword
            Χρησιμοποιήστε τον παρεχόμενο σαφή κωδικό πρόσβασης `newpassword' σαν νέο κωδικό
            για κάθε λίστα η οποία έχει αλλάξει (όπως διευκρινίζεται από τις -a, -d, και
            -l επιλογές).  Αν δεν δίδεται, οι λίστες θα ορίσουν ένα τυχαία
            παραγμένο νέο κωδικό πρόσβαση.
    
        --quiet / -q
            Δεν ειδοποιεί τους ιδιοκτήτες της λίστας για το νέο κωδικό πρόσβασης.  Θα πρέπει να έχετε
            κάποιον άλλο τρόπο να κοινοποιήσετε στους ιδιοκτήτες της λίστας το νέο κωδικό πρόσβασης
            (presumably out-of-band).
    
        --help / -h
            Εκτυπώνει το βοηθητικό μήνυμα και εξέρχεται.

en: Change address
el: Αλλαγή διεύθυνσης

en: Change list ownership passwords
el: Αλλαγή των κωδικών της λίστας

en: Change of address request confirmed
el: Το αίτημα για αλλαγή διεύθυνσης επιβεβαιώθηκε

en: Changing passwords for list: %(listname)s
el: Αλλαγή των  κωδικών πρόσβασης για τη λίστα %(listname)s

en: Check a list's config database file for integrity.
    
    All of the following files are checked:
    
        config.pck
        config.pck.last
        config.db
        config.db.last
        config.safety
    
    It's okay if any of these are missing.  config.pck and config.pck.last are
    pickled versions of the config database file for 2.1a3 and beyond.  config.db
    and config.db.last are used in all earlier versions, and these are Python
    marshals.  config.safety is a pickle written by 2.1a3 and beyond when the
    primary config.pck file could not be read.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname [listname ...]]
    
    Options:
    
        --all / -a
            Check the databases for all lists.  Otherwise only the lists named on
            the command line are checked.
    
        --verbose / -v
            Verbose output.  The state of every tested file is printed.
            Otherwise only corrupt files are displayed.
    
        --help / -h
            Print this text and exit.
el: Ελέγξτε την παραμετροποίηση του αρχείου της βάσης δεδομένων μιας λίστας ως προς την ακεραιότητα της.
    
    Όλα τα παρακάτω αρχεία ελέγχθηκαν:
    
        config.pck
        config.pck.last
        config.db
        config.db.last
        config.safety
    
    Είναι εντάξει αν κάποια από αυτές λείπει. Τα config.pck και config.pck.last είναι
    παλιές εκδόσεις της παραμετροποίησης του αρχείου της βάσης δεδομένων για το 2.1a3 και πέρα. Τα  config.db
    και config.db.last χρησιμοποιούνται σε όλες τις προηγούμενες εκδόσεις, και αυτές είναι Python
    marshals. Το config.safety ελιναι παλιά έκδοση γραμμένη με  2.1a3 και πέρα όταν το
    primary config.pck αρχείο δεν μπορεί να διαβαστεί.
    
    Χρήση: %(PROGRAM)s [options] [listname [listname ...]]
    
    Επιλογές:
    
        --all / -a
            Ελέγχει τις βάσεις δεδομένων για όλες τις λίστες.  Διαφορετικά μόνο οι ονομαστικές λίστες στην
            γραμμή εντολών τσεκάρονται.
    
        --verbose / -v
            Φλύαρη παραγωγή.  Η κατάσταση κάθε ελεγμένου αρχείου εκτυπώνεται.
            Διαφορετικά μόνο τα αλλοιωμένα αρχεία επιδεικνύονται.
    
        --help / -h
            Εκτυπώνει το βοηθητικό μήνυμα και εξέρχεται.

en: Check the permissions for the Mailman installation.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [-f] [-v] [-h]
    
    With no arguments, just check and report all the files that have bogus
    permissions or group ownership.  With -f (and run as root), fix all the
    permission problems found.  With -v be verbose.
el: Ελέγχει τα δικαιώματα (permissions) για την εγκατάσταση του Mailman.
    
    Χρήση: %(PROGRAM)s [-f] [-v] [-h]
    
    Χωρίς τα οσίσματα, ελέγχει ακριβώς και αναφέρει όλα τα αρχεία που έχουν λανθασμένα
    δικαιώματα ή  or ιδιοκτησία ομάδας.  Με το -f (και να εκτελείτε σαν root), διορθώνει όλα τα
    προβλήματα με τα δικαιώματα που υπάρχουν.  Με το -v γίνεται αναλυτικός(verbose).

en: Chinese (China)
el: Κινέζικα (Κίνα)

en: Chinese (Taiwan)
el: Κινέζικα (Ταϊβάν)

en: Clean up an .mbox archive file.
    
    The archiver looks for Unix-From lines separating messages in an mbox archive
    file.  For compatibility, it specifically looks for lines that start with
    "From " -- i.e. the letters capital-F, lowercase-r, o, m, space, ignoring
    everything else on the line.
    
    Normally, any lines that start "From " in the body of a message should be
    escaped such that a > character is actually the first on a line.  It is
    possible though that body lines are not actually escaped.  This script
    attempts to fix these by doing a stricter test of the Unix-From lines.  Any
    lines that start "From " but do not pass this stricter test are escaped with a
    > character.
    
    Usage: cleanarch [options] < inputfile > outputfile
    Options:
        -s n
        --status=n
            Print a # character every n lines processed
    
        -q / --quiet
            Don't print changed line information to standard error.
    
        -n / --dry-run
            Don't actually output anything.
    
        -h / --help
            Print this message and exit
el: Καθαρίστε ένα ιστορικό .mbox αρχείο.
    
    Το λογισμικό δημιουργίας ιστορικών αρχείων ψάχνει για Unix-Από τις γραμμές που χωρίζουν τα μηνύματα σε ένα mbox ιστορικό
    αρχείο.  Για τη συμβατότητα, ψάχνει συγκεκριμένα τις γραμμές που αρχίζουν με
    "From " -- π.χ. κεφαλαία γράμματα-Φ, πεζά-ρ, o, μ, κενό, αδιαφορία
    όλα τα άλλα στη γραμμή.
    
    Κανονικά, οποιεσδήποτε γραμμές που αρχίζουν με "From " στο σώμα του μηνύματος πρέπει να
    διαφεύγουν έτσι ώστε ένας > χαρακτήρας να είναι πραγματικά ο πρώτος σε μια γραμμή.  Είναι
    πιθανό αν και τις γραμμές εκείνων των κειμένων δεν διαφεύγουν πραγματικά.  Αυτό το script
    προσπαθεί να τα καθορίσει αυτά κάνοντας ένα ακριβέστερη δοκιμή  Unix-Από τις γραμμές.  Όποιες
    γραμμές ξεκινούν με "From " αλλά δεν περάσει αυτή την ακριβέστερη δοκιμή διαφεύγει με ένα
    > χαρακτήρα.
    
    Χρήση: cleanarch [options] < inputfile > outputfile
    Επιλογές:
        -s n
        --status=n
            Τυπώνει ένα χαρακτήρα # για κάθε n επεξεργασμένες γραμμές
    
        -q / --quiet
            Δενν τυπώνει τις αλλαγμένες πληροφορίες γραμμών στο τυποποιημένο λάθος.
    
        -n / --dry-run
            Δεν παράγει στην πραγματικότητα τίποτα.
    
        -h / --help
            Εκτυπώνει το μήνυμα και εξέρχεται

en: Clear Form
el: Καθαρισμός Φόρμας

en: Clear this member's <em>moderate</em> flag
el: Καθαρισμός της <em>moderate</em> μεταβλητής αυτού του μέλους

en: Click here for the list of
el: Πατήστε εδώ για την λίστα των

en: Click here to hide the legend for this table.
el: Πατήστε εδώ για να κρύψετε τη λεζάντα του πίνακα.

en: Click here to include the legend for this table.
el: Πατήστε εδώ για να συμπεριληφθεί η λεζάντα του πίνακα.

en: Click here to reload this page.
el: Κάντε click εδώ για να ξαναφορτωθεί αυτή η σελίδα.

en: Click on a link to visit your options page for the
            requested mailing list.
el: Πατήστε σε ένα link για να επισκεφτείτε τη σελίδα των επιλογών σας
            για τη συγκεκριμένη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Click on the message number to view the individual
                message, or you can
el: Κάντε click στον αριθμό του μηνύματος για να δείτε το κάθε
                μήνυμα, ή μπορείτε

en: Clone a member address.
    
    Cloning a member address means that a new member will be added who has all the
    same options and passwords as the original member address.  Note that this
    operation is fairly trusting of the user who runs it -- it does no
    verification to the new address, it does not send out a welcome message, etc.
    
    The existing member's subscription is usually not modified in any way.  If you
    want to remove the old address, use the -r flag.  If you also want to change
    any list admin addresses, use the -a flag.
    
    Usage:
        clone_member [options] fromoldaddr tonewaddr
    
    Where:
    
        --listname=listname
        -l listname
            Check and modify only the named mailing lists.  If -l is not given,
            then all mailing lists are scanned from the address.  Multiple -l
            options can be supplied.
    
        --remove
        -r
            Remove the old address from the mailing list after it's been cloned.
    
        --admin
        -a
            Scan the list admin addresses for the old address, and clone or change
            them too.
    
        --quiet
        -q
            Do the modifications quietly.
    
        --nomodify
        -n
            Print what would be done, but don't actually do it.  Inhibits the
            --quiet flag.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
     fromoldaddr (`from old address') is the old address of the user.  tonewaddr
     (`to new address') is the new address of the user.
el: Κλωνοποιήστε μια διεύθυνση μέλους.
    
    Κλωνοποίηση μια διεύθυνση μέλους σημαίνει ότι ένα νέο μέλος θα μπορεί να προστεθεί το οποίο θα έχει όλες τις
    ίδιες επιλογές και κωδικούς όπως η αρχική διεύθυνση μέλους. Σημειώστε ότι αυτή η
    λειτουργία είναι αρκετά εμπιστευτική ως προς τον χρήστη που την τρέχει -- αυτή δεν
    επαληθεύεται στην νέα διεύθυνση, δεν στέλνει ένα μήνυμα καλωσορίσματος, κλπ.
    
    Η υπάρχουσα συνδρομή του μέλους συνήθως δεν τροποποιείται από καμιά άποψη. Αν 
    θελήσετε να διαγράψετε την παλία σας διεύθυνση, χρησιμοποιήστε την μεταβλητή -r. Αν επίσης θελήσετε να αλλάξετε
    οποιεσδήποτε διευθύνσεις admin της λίστας, χρησιμοποιήστε την μεταβλητή -a.
    
    Χρήση:
        clone_member [options] fromoldaddr tonewaddr
    
    Που:
    
        --listname=όνομα λίστας
        -l όνομα λίστας
            Ελέγχει και τροποποιεί μόνο τις ονομαστικές λίστες. Αν το -l δεν δίνεται,
            τότε όλες οι λίστες ελέγχονται από την διεύθυνση.  Πολλαπλές επιλογές -l
            μπορούν να παραχθούν.
    
        --διαγραφή
        -r
            Διαγράφει την παλιά διεύθυνση από την λίστα μετά αφού κλωνοποιηθεί.
    
        --διαχείριση
        -a
            Ελέγχει τις διευθύνσεις του διαχειριστή της λίστας για παλιά διεύθυνση, και κλωνοποιήστε ή αλλάξτε
            τις επίσης.
    
        --quiet
        -q
            Κάνει τις τροποποιήσεις με ηρεμία (quietly).
    
        --μη τροποποίηση
        -n
            Εκτυπώνει τι θα γινόταν, αλλά δεν το κάνει πραγματικά.  Εμποδίζει (Inhibits) την
            --ήρεμη (quiet) σημαία.
    
        --βοήθεια
        -h
            Εκτυπώνει το βοηθητικό μήνυμα και εξέρχεται.
    
     fromoldaddr (`από την παλιά διεύθυνση') είναι η παλιά διεύθυνση του χρήστη.
    tonewaddr
     (`από την νέα διεύθυνση') είναι η νέα διεύθυνση του χρήστη.

en: Computing threaded index
el: Γίνεται υπολογισμός των περιεχομένων

en: Conceal the member's address
el: Απόκρυψη της διεύθυνσης του μέλους

en: Configuration Categories
el: Κατηγορίες Διαμόρφωσης

en: Configure a list from a text file description.
    
    Usage: config_list [options] listname
    
    Options:
        --inputfile filename
        -i filename
            Configure the list by assigning each module-global variable in the
            file to an attribute on the list object, then saving the list.  The
            named file is loaded with execfile() and must be legal Python code.
            Any variable that isn't already an attribute of the list object is
            ignored (a warning message is printed).  See also the -c option.
    
            A special variable named `mlist' is put into the globals during the
            execfile, which is bound to the actual MailList object.  This lets you
            do all manner of bizarre thing to the list object, but BEWARE!  Using
            this can severely (and possibly irreparably) damage your mailing list!
    
        --outputfile filename
        -o filename
            Instead of configuring the list, print out a list's configuration
            variables in a format suitable for input using this script.  In this
            way, you can easily capture the configuration settings for a
            particular list and imprint those settings on another list.  filename
            is the file to output the settings to.  If filename is `-', standard
            out is used.
    
        --checkonly
        -c
            With this option, the modified list is not actually changed.  Only
            useful with -i.
    
        --verbose
        -v
            Print the name of each attribute as it is being changed.  Only useful
            with -i.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
    The options -o and -i are mutually exclusive.
el: Διαμορφώνει μια λίστα από μια περιγραφή αρχείων κειμένου.
    
    Χρήση: config_list [options] όνομα λίστας
    
    Επιλογές:
        --inputfile όνομα αρχείου
        -i όνομα αρχείου
            Διαμορφώνει τη  λίστα με την ορίζοντας κάθε καθολικής σε ενότητα μεταβλητής
            στο αρχείο σε μια ιδιότητα στο αντικείμενο της λίστας, αποθηκεύοντας έπειτα την λίστα. Το
            ονομαζόμενο  αρχείο φορτώνεται με execfile () και πρέπει να είναι έγκυρος κώδικας Python.
            Οποιαδήποτε μεταβλητή που δεν είναι ήδη μια ιδιότητα του αντικειμένου της λίστας 
            αγνοείται (ένα μήνυμα προειδοποίησης τυπώνεται).  Δείτε επίσης την επιλογή -c.
    
            Μια ειδική μεταβλητή με την ονομασία `mlist' τίθεται στα globals κατά τη διάρκεια του
            execfile, η οποία είναι συνδεδεμένη στο πραγματικό αντικείμενο  της λίστας. Αυτό  επιτρέπει 
    
            εφαρμόσετε όλη την μέθοδο του παράξενου πράγματος στο αντικείμενο της λίστας, αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ!
    Χρησιμοποιώντας
            την μπορεί σοβαρά (και ενδεχομένως αδιόρθωτα) να καταστρέψετε την λίστα σας!
    
        --outputfile filename
        -o filename
            Αντί της παραμετροποίησης της λίστας, εκτυπώστε τις μεταβλητές διαμόρφωσης της λίστας
            με ένα σχήμα κατάλληλο για την εισαγωγή χρησιμοποιώντας αυτό το script. Με αυτόν
            τον τρόπο, μπορείτε εύκολα να συλλάβεται τις ρυθμίσεις της παραμετροποίησης  για μια
            ιδιαίτερη λίστα και να τις αποτυπώσετε σε μια άλλη λίστα. Το όνομα αρχείου
            είναι το αρχείο στο οποίο θα αποθηκεύονται οι ρυθμίσεις. Αν το όνομα αρχείου είναι `-', χρησιμοποιείτε
            η standard ¨εξοδος.
    
        --checkonly
        -c
            Με αυτή την επιλογή, η τροποποιούμενη λίστα στην πραγματικότητα δεν αλλάζει.  Χρήσιμη μόνο 
              με -i.
    
        --verbose
        -v
            Τυπώνει το όνομα κάθε ιδιότητα δεδομένου σαν να είχε αλλαχθεί.  Χρήσιμη μόνο
            με -i.
    
        --help
        -h
            Εκτυπώνει το βοηθητικό μήνυμα και εξέρχεται.
    
    Οι επιλογές -o και -i είναι αμοιβαία αποκλειστικές.

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Confirm (*) - email confirmation required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br> This prevents
                               mischievous (or malicious) people from creating
                               subscriptions for others without their consent.
el: Επιβεβαίωση (*) - Απαιτείται επιβεβαίωση με email <br>
                               Έγκριση - απαιτείται έγκριση από τoν διαχειριστή
                               της λίστας για την εγγραφή <br>
                               Επιβεβαίωση και έγκριση - απαιτούνται και τα δύο, και επιβεβαίωση και έγκριση
                               
                               <p>(*) όταν κάποιος αιτείται εγγραφή στη λίστα,
                               ο Mailman στέλνει μια ειδοποίηση με ένα μοναδικό
                               αριθμό αίτησης εγγραφής στην οποία πρέπει αυτός να απαντήσει
                               ούτως ώστε να εγγραφεί.<br>Αυτό εμποδίζει
                               κακόβουλους ανθρώπους να πραγματοποιούν εγγραφές
                               για άλλους χωρίς τη συγκατάθεση τους.

en: Confirm administrator password:
el: Επιβεβαίωση κωδικού διαχειριστή:

en: Confirm and approve
el: Επιβεβαίωση και έγκριση

en: Confirm change of address request
el: Επιβεβαίωση του αιτήματος αλλαγής διεύθυνσης

en: Confirm initial password:
el: Επιβεβαίωση του αρχικού κωδικού:

en: Confirm moderator password:
el: Επιβεβαίωση κωδικού μεσολαβητή:

en: Confirm poster password:
el: Επιβεβαίωση κωδικού προέγκρισης:

en: Confirm subscription request
el: Επιβεβαίωση του αιτήματος εγγραφής

en: Confirm unsubscription request
el: Επιβεβαίωση αιτήματος διαγραφής

en: Confirmation from your email address is required, to prevent anyone from
    subscribing you without permission.  Instructions are being sent to you at
    %(email)s.  Please note your subscription will not start until you confirm
    your subscription.
el: Απαιτείται η επιβεβαίωση από την email διεύθυνσή σας, για να μην μπορεί
    οποιοσδήποτε να σας εγγράψει χωρίς τη δική σας άδεια.  Σας στέλνονται οδηγίες
    στο %(email)s.  Παρακαλούμε σημειώστε ότι η εγγραφή σας δε θα ξεκινήσει μέχρι
    να επιβεβαιώσετε την εγγραφή.

en: Confirmation string was empty.
el: Η ακολουθία χαρακτήρων επιβεβαίωσης είναι κενή.

en: Confirmation string:
el: Ακολουθία Χαρακτήρων Επιβεβαίωσης:

en: Confirmation succeeded
el: Η επιβεβαίωση έγινε με επιτυχία

en: Content filtered message notification
el: Ειδοποίηση για μήνυμα στο οποίο εφαρμόστηκε φίλτρο περιεχομένο

en: Content&nbsp;filtering
el: Έλεγχος&nbsp;περιεχομένου

en: Continue awaiting approval
el: Συνέχιση αναμονής έγκρισης

en: Convert a list's interpolation strings from %-strings to $-strings.
    
    This script is intended to be run as a bin/withlist script, i.e.
    
    % bin/withlist -l -r convert <mylist>
el: Μετατρέπει τους χαρακτήρες παρεμβολής της λίστας από χαρακτήρες % σε χαρακτήρες $.
    
    Αυτό το script πρόκειτε να τρέξει σαν script bin/withlist , π.χ.
    
    % bin/withlist -l -r convert <mylist>

en: Could not open file for reading: %(filename)s.
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του αρχείου για ανάγνωση: %(filename)s.

en: Could not open file for writing:
el: Δεν θα μπορούσε να ανοίξει το αρχείο για το γράψιμο:

en: Create List
el: Δημιουργία Λίστας

en: Create a %(hostname)s Mailing List
el: Δημιουργία μιας λίστας στο %(hostname)s

en: Create another list
el: Δημιουργήσετε άλλη λίστα

en: Creating archive directory
el: Δημιουργία καταλόγου για το ιστορικό αρχείο

en: Croatian
el: Κροατικά

en: Czech
el: Τσέχικα

en: Daily
el: Ημερήσια

en: Danish
el: Δανέζικα

en: Database Updated...
el: Η Βάση Ανανεώθηκε

en: Dec
el: Δεκ

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Default language for this list.
el: Προκαθορισμένη γλώσσα για αυτή τη λίστα.

en: Default options for new members joining this list.<input
                 type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">
el: Προκαθορισμένες επιλογές για τα νέα μέλη που εγγράφονται στη λίστα:
    <input type="hidden" name="new_member_options" value="ignore">

en: Defer
el: Καμία Ενέργεια

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete this list
el: Διαγραφή αυτής της λίστας

en: Delete this mailing list
el: Διαγραφή αυτής της λίστας

en: Delivered by Mailman<br>version %(version)s
el: Παραδόθηκε μέσω του Mailman<br>έκδοση %(version)s

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Description:  %(description)s
el: Περιγραφή:  %(description)s

en: Detailed instructions for the administrative database
el: Αναλυτικές οδηγίες για τη διαχειριστική βάση

en: Digest
el: Σύνοψη

en: Digest Footer
el: Υποσέλιδο Σύνοψης

en: Digest Header
el: Επικεφαλίδα Σύνοψης

en: Digest members:
el: Μέλη τα οποία λαμβάνουν τα μηνύματα της λίστας συγκεντρωτικά:

en: Digest options
el: Επιλογές αποστολής συνόψεων

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Discard
el: Διαγραφή δίχως ενημέρωση

en: Discard all messages marked <em>Defer</em>
el: Διαγραφή χωρίς ενημέρωση όλων των σημειωμένων  μηνυμάτων με  <em>"Καμία Ενέργεια"</em>

en: Discard held messages older than this number of days.
                Use 0 for no automatic discarding.
el: Απορρίψτε χωρίς ενημέρωση τα κρατημένα μηνύματα που είναι παλαιότερα από αυτόν τον αριθμό ημερών.
                Χρησιμοποιήστε το 0 για μη αυτόματη απόρριψη χωρίς ενημέρωση.

en: Discard held messages.
    
    Usage:
        discard [options] file ...
    
    Options:
        --help / -h
            Print this help message and exit.
    
        --quiet / -q
            Don't print status messages.
el: Απορρίπτει χωρίς ενημέρωση τα κρατημένα μηνύματα.
    
    Χρήση:
        discard [options] όνομα αρχείου ...
    
    Επιλογές:
        --help / -h
            Εκτυπώνει το βοηθητικό μήνυμα και εξέρχεται.
    
        --quiet / -q
            Χωρίς εκτύπωση μηνυμάτων κατάστασης.

en: Discarded held msg #%(id)s for list %(listname)s
el: Απορρίφθηκε χωρίς ενημέρωση το κρατημένο μήνυμα #%(id)s για την λίστα %(listname)s

en: Discards
el: Απορρίψεις χωρίς ειδοποιήση

en: Do not send a copy of a member's own post
el: Να μην σταλεί αντίγραφο του μηνύματος στο μέλος που κάνει την αποστολή

en: Downgrade detected, from version %(hexlversion)s to version %(hextversion)s
    This is probably not safe.
    Exiting.
el: Εντοπίστηκε υποβάθμιση , από έκδοση %(hexlversion)s σε έκδοση %(hextversion)s 
    Αυτό δεν είναι πιθανώς ασφαλές. 
    Έξοδος.

en: Dump the contents of any Mailman `database' file.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] filename
    
    Options:
    
        --marshal/-m
            Assume the file contains a Python marshal, overridding any automatic
            guessing.
    
        --pickle/-p
            Assume the file contains a Python pickle, overridding any automatic
            guessing.
    
        --noprint/-n
            Don't attempt to pretty print the object.  This is useful if there's
            some problem with the object and you just want to get an unpickled
            representation.  Useful with `python -i bin/dumpdb <file>'.  In that
            case, the root of the tree will be left in a global called "msg".
    
        --help/-h
            Print this help message and exit
    
    If the filename ends with `.db', then it is assumed that the file contains a
    Python marshal.  If the file ends with `.pck' then it is assumed to contain a
    Python pickle.  In either case, if you want to override the default assumption
    -- or if the file ends in neither suffix -- use the -p or -m flags.
el: Αποφόρτωση του  περιεχόμενο οποιωνδήποτε αρχείων βάσεων δεδομένων' του Mailman.
    
    Χρήση: %(PROGRAM)s [options] όνομα αρχείου
    
    Επιλογές:
    
        --marshal/-m
            Υποτίθεται ότι το αρχείο περιέχει ένα Python marshal, επανεγγράφοντας κάθε αυτόματη εικασία.
    
        --pickle/-p
            Υποτίθεται ότι το αρχείο περιέχει ένα Python pickle, επανεγγράφοντας κάθε αυτόματη εικασία.
    
        --noprint/-n
            Δεν τυπώνει το αντικείμενο.  Αυτό είναι χρήσιμο αν υπάρξουν
            μερικά προβλήματα με το αντικείμενο και θέλετε να πάρετε μια 
            αντιπροσώπευση.  Χρήσιμο με `python -i bin/dumpdb <αρχείο>'.  Σε αυτή
            την περίπτωση, ο root χρήστης θα αφεθεί σε έναν σφαιρικό αποκαλούμενο "msg".
    
        --help/-h
            Εκτυπώνει το βοηθητικό μήνυμα και εξέρχεται.
    
    Αν το όνομα αρχείου τελειώνει με `.db', υποτίθεται ότι το αρχείο περιέχει ένα
    Python marshal. Αν το αρχείο τελειώνει με `.pck' υποτίθεται ότι περιέχει ένα
    Python pickle.  Σε κάθε περίπτωση, αν θελήσετε να επανεγράψετε την προεπιλεγμένη υπόθεση
    -- ή αν το αρχείο τελειώνει σε κανένα επίθημα -- χρησιμοποίησε την  μεταβλητή -p ή την -m.

en: Dutch
el: Ολλανδικά

en: Each list member has a <em>moderation flag</em> which says
                 whether messages from the list member can be posted directly to
                 the list, or must first be approved by the list moderator.  When
                 the moderation flag is turned on, list member postings must be
                 approved first.  You, the list administrator can decide whether a
                 specific individual's postings will be moderated or not.
    
                 <p>When a new member is subscribed, their initial moderation flag
                 takes its value from this option.  Turn this option off to accept
                 member postings by default.  Turn this option on to, by default,
                 moderate member postings first.  You can always manually set an
                 individual member's moderation bit by using the
                 <a href="%(adminurl)s/members">membership management
                 screens</a>.
el: Κάθε μέλος της λίστας έχει μία <em>μεταβλητή μεσολάβησης </em> το οποίο δηλώνει
                 κατά πόσον τα μηνύματα από τα μέλη της λίστας μπορούν να αποστέλλονται κατ' ευθείαν
                 στη λίστα, ή πρέπει να εγκρίνονται πρώτα από τον μεσολαβητή. Όταν
                 η ένδειξη μεσολάβησης είναι ενεργή, η αποστολή από τα μέλη της λίστας πρέπει 
                 πρώτα να εγκριθεί.  Εσείς, ο διαχειριστής της λίστας, μπορείτε να αποφασίσετε αν
                 συγκεκριμένες προσωπικές αποστολές θα είναι ελεγχόμενες από μεσολαβητή ή όχι ...
    
                 <p>Όταν ένα νέο μέλος εγγράφεται, η αρχική ένδειξη μεσολάβησης 
                 παίρνει τιμή από αυτή την επιλογή.  Απενεργοποιείστε αυτή την επιλογή για να  αποδέχεστε 
                 τις αποστολές των μελών εξ ορισμού. Ενεργοποιείστε αυτή την επιλογή, με σκοπό εξ ορισμού,
                 να μεσολαβείτε σε κάθε αποστολή μηνύματος μέλους.  Μπορείτε πάντα να ορίζετε 
                 την ένδειξη μεσολάβησης κάθε ανεξάρτητου μέλους χρησιμοποιώντας
                 <a href="%(adminurl)s/members">τις οθόνες διαχείρισης μελών </a>.

en: Each subscriber is assigned a bounce score, as a floating
                 point number.  Whenever Mailman receives a bounce from a list
                 member, that member's score is incremented.  Hard bounces (fatal
                 errors) increase the score by 1, while soft bounces (temporary
                 errors) increase the score by 0.5.  Only one bounce per day
                 counts against a member's score, so even if 10 bounces are
                 received for a member on the same day, their score will increase
                 by just 1.
    
                 This variable describes the upper limit for a member's bounce
                 score, above which they are automatically disabled, but not
                 removed from the mailing list.
el: Κάθε χρήστης έχει έναν συγκεκριμένο αριθμό επιστρεφόμενων μηνυμάτων, όπως ένας αυξανόμενος
                 αριθμός. Κάθε φορά που ο Mailman λαμβάνει ένα επιστρεφόμενο μήνυμα από κάποιο μέλος της λίστας,
                 το αποτέλεσμα του συγκεκριμένου μέλους αυξάνει.  Για Τραγικά
                 σφάλματα αυξάνεται το αποτέλεσμα κατά 1, ενώ για προσωρινά
                 σφάλματα αυξάνεται το αποτέλεσμα κατά 0.5. Μόνο ένα επιστρεφόμενο μήνυμα ανά ημέρα
                 αυξάνει το αποτέλεσμα των επιστρεφόμενων μηνυμάτων ενός μέλους, έτσι ώστε αν 10 επιστρεφόμενα μηνύματα 
                 ληφθούν για ένα μέλος την ίδια ημέρα, το αποτέλεσμα του θα αυξηθεί
                 κατά 1.
    
                 Αυτή η μεταβλητή περιγράφει το ανώτερο όριο αποτελέσματος επιστρεφόμενων μηνυμάτων ενός μέλους,
                 επάνω από το οποίο τίθενται αυτόματα εκτός λειτουργίας, αλλά δεν
                 διαγράφονται από την λίστα.

en: Each topic keyword is actually a regular expression, which is
                 matched against certain parts of a mail message, specifically the
                 <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code> message headers.
                 Note that the first few lines of the body of the message can also
                 contain a <code>Keywords:</code> and <code>Subject:</code>
                 "header" on which matching is also performed.
el: Κάθε λέξη κλειδί στην πράξη είναι μια κανονική έκφραση, η οποία
                 ταιριάζει σύμφωνα με συγκεκριμένα τμήματα του μηνύματος, πιο ειδικά με τις επικεφαλίδες
                 <code>Λέξεις κλειδιά:</code> και <code>Θέμα:</code> του μηνύματος.
                 Σημειώστε ότι μερικές από τις πρώτες γραμμές στο σώμα του μηνύματος μπορούν επίσης να
                 περιέχουν μια  "επικεφαλίδα" όπως <code>Λέξεις κλειδιά:</code> και <code>Θέμα:</code>
                 στην οποία μπορεί να πραγματοποιείται έλεγχος.

en: Edit HTML : Error
el: Επεξεργασία HTML : Λάθος

en: Edit Options
el: Επιλογές Επεξεργασίας

en: Edit the public HTML pages and text files
el: Επεξεργασία των δημόσιων HTML σελίδων και αρχείων

en: Email My Password To Me
el: Αποστολή του Κωδικού Πρόσβασης μου με email σε μένα

en: Email address:
el: Email διεύθυνση

en: Emergency hold on all list traffic is in effect
el: Είναι ενεργή έκτακτη κατκράτηση όλης της κίνησης της λίστας

en: Emergency moderation of all list traffic is enabled
el: Έχει ενεργοποιηθεί η διαχείριση επείγουσας κατάστασης για όλη την κίνηση της λίστας

en: Emergency moderation of all list traffic.
el: Επείγουσα διαχείριση όλης της κίνησης της λίστας.

en: Empty list passwords are not allowed
el: Δεν επιτρέπεται κενή λίστα κωδικών πρόσβασης

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Encode the
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">subject
                 prefix</a> even when it consists of only ASCII characters?
el: Κωδικοποίησε το
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">θέμα
                 prefix</a> ακόμη κι αν αποτελείται μόνο από χαρακτήρες ASCII;

en: End of
el: Τέλος του

en: English (USA)
el: Αγγλικά (ΗΠΑ)

en: Enter confirmation cookie
el: Εισάγετε το cookie επιβεβαίωσης

en: Enter new administrator password:
el: Εισάγετε τον νέο κωδικό διαχειριστή:

en: Enter new moderator password:
el: Εισάγετε το νέο κωδικό μεσολαβητή:

en: Enter new poster password:
el: Εισάγετε το νέο κωδικό προέγκρισης:

en: Enter one address per line below...
el: Εισάγετε μια διεύθυνση ανά γραμμή παρακάτω ...

en: Error
el: Λάθος

en: Error Unsubscribing:
el: Λάθος στη διαγραφή:

en: Error inviting:
el: Λάθος στην πρόσκληση:

en: Error opening list "%(listname)s", skipping.
    %(e)s
el: Λάθος στο άνοιγμα της λίστας "%(listname)s", παρακάμπτεται.
    %(e)s

en: Error opening list %(listname)s... skipping.
el: Λάθος στο άνοιγμα της λίστας  %(listname)s ... παρακάμπτεται.

en: Error subscribing:
el: Λάθος στην εγγραφή:

en: Error:
el: Λάθος:

en: Estonian
el: Εσθονικά

en: Euskara
el: Βάσκικα

en: Explicit <tt>Reply-To:</tt> header.
el: Ρητή επικεφαλίδα <tt>Reply-To:</tt>.

en: Explicit address
el: Ρητή διεύθυνση

en: Export an XML representation of a mailing list.
el: Εξαγωγή μιας XML αντιπροσώπευσης της λίστας ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Feb
el: Φεβ

en: February
el: Φεβρουάριος

en: Filter out duplicate messages to list members (if possible)
el: Να αποκλειστούν τα διπλά μηνύματα στα μέλη της λίστας (αν είναι δυνατόν)

en: Filter rules to match against the headers of a message.
el: Κανόνες φίλτρων που εφαρμόζονται στην επικεφαλίδα του μηνύματος

en: Finalizing
el: Τελείωμα

en: Find all lists that a member's address is on.
    
    Usage:
        find_member [options] regex [regex [...]]
    
    Where:
        --listname=listname
        -l listname
            Include only the named list in the search.
    
        --exclude=listname
        -x listname
            Exclude the named list from the search.
    
        --owners
        -w
            Search list owners as well as members.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
        regex
            A Python regular expression to match against.
    
    The interaction between -l and -x is as follows.  If any -l option is given
    then only the named list will be included in the search.  If any -x option is
    given but no -l option is given, then all lists will be search except those
    specifically excluded.
    
    Regular expression syntax is Perl5-like, using the Python re module.  Complete
    specifications are at:
    
    http://docs.python.org/library/re.html
    
    Address matches are case-insensitive, but case-preserved addresses are
    displayed.
el: Εντοπίζει όλες τις λίστες στις οποίες βρίσκεται η διεύθυνση ενός μέλους.
    
    Χρήση:
        find_member [options] regex [regex [...]]
    
    Που:
        --listname=listname
        -l όνομα λίστας
            Περιλαμβάνει μόνο την ονομαστική λίστα στην αναζήτηση.
    
        --exclude=listname
        -x όνομα λίστας
            Αποκλείετε η ονομαστική λίστα στην αναζήτηση.
    
        --owners
        -w
            Αναζητά τους ιδιοκτήτες της λίστας καθώς και τα μέλη.
    
        --help
        -h
            Εκτυπώνει το βοηθητικό μήνυμα και εξέρχεται.
    
        regex
            Μια κανονική έκφραση Python που να ταιριάζει ενάντια.
    
    Η αλληλεπίδραση μεταξύ -l και -x είναι η ακόλουθη. Αν κάποια επιλογή -l δοθεί
    τότε μόνο η ονομαστική λίστα θα συμπεριληφθεί στην αναζήτηση.  Αν κάποια επιλογή -x 
    δοθεί αλλά όχι η επιλογή -l, τότε όλες οι λίστες θα ελεγχθούν then all lists will be search εκτός από εκείνους
    που αποκλείονται συγκεκριμένα.
    
    Η κανονική σύνταξη έκφρασης είναι της μορφής Perl5, χρησιμοποιώντας το Module Python re.
    Οι πλήρεις
    προδιαγραφές βρίσκονται στο:
    
    http://docs.python.org/library/re.html
    
    Οι αντιστοιχίες διευθύνσεων είναι (case-insensitive), αλλά οι (case-preserved) διευθύνσεις
    επιδεικνύονται.

en: Find member %(link)s:
el: Εύρεση μέλους %(link)s:

en: Finnish
el: Φιλανδικά

en: First
el: Πρώτο

en: Fix the MM2.1b4 archives.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] file ...
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
    Only use this to `fix' some archive database files that may have gotten
    written in Mailman 2.1b4 with some bogus data.  Use like this from your
    $PREFIX directory
    
    %% %(PROGRAM)s `grep -l _mlist archives/private/*/database/*-article`
    
    (note the backquotes are required)
    
    You will need to run `bin/check_perms -f' after running this script.
el: Επιδιόρθωση των ιστορικών αρχείων MM2.1b4.
    
    Χρήση: %(PROGRAM)s [options] αρχείο ...
    
    Όπου οι επιλογές είναι:
        -h / --help
            Εκτυπώνει το βοηθητικό μήνυμα και εξέρχεται.
    
    Χρησιμοποιήστε το αυτό μόνο για να `επιδιορθώσετε' μερικά ιστορικά δεδομένα αρχείων που μπορεί να είχαν
    γραφεί σε Mailman 2.1b4 με μερικά ψευδή στοιχεία.  Χρησιμοποιείστε το όπως αυτό του
    $PREFIX καταλόγου
    
    %% %(PROGRAM)s `grep -l _mlist archives/private/*/database/*-article`
    
    (σημειώστε ότι τα backquotes απαιτούνται)
    
    Θα πρέπει να τρέξετε το `bin/check_perms -f' αφού έχετε τρέξει αυτό το script.

en: Fixing language templates: %(listname)s
el: Διόρθωση των προτύπων της γλώσσας:    %(listname)s

en: Footer added to every digest
el: Υποσέλιδο που θα προστεθεί σε κάθε σύνοψη

en: Footer added to mail sent to regular list members
el: Υποσέλιδο το οποίο προστίθεται στην αλληλογραφία που στέλνεται προς τα μέλη της κανονικής λίστας

en: For some reason, %(mbox_dir)s exists as a file.  This won't work with
    b6, so I'm renaming it to %(mbox_dir)s.tmp and proceeding.
el: Για κάποιο λόγο, %(mbox_dir)s υπάρχει ως αρχείο. Αυτό δεν θα λειτουργήσει με την 
    b6, έτσι to μετονομάζω το σε %(mbox_dir)s.tmp και to επεξεργάζομαι.

en: For some unknown reason
el: Για κάποιο άγνωστο λόγο

en: Forward messages (individually) to:
el: Προώθηση μηνυμάτων (ξεχωριστά) προς:

en: Forward of moderated message
el: Προώθηση μηνύματος εγκεκριμένου από τον μεσολαβητή

en: Forward to List Owner
el: Προώθηση στον Ιδιοκτήτη της Λίστας

en: Forwarding options
el: Επιλογές προώθησης

en: Fourth
el: Τέταρτο

en: French
el: Γαλλικά

en: Fri
el: Παρ

en: From:
el: Από:

en: Full Personalization
el: Πλήρης Πρωσοποποίηση

en: Fundamental list characteristics, including descriptive
                info and basic behaviors.
el: Θεμελιώδη χαρακτηριστικά της λίστας, συμπεριλαμβανομένων των
                περιγραφικών πληροφοριών και των βασικών συμπεριφορών.

en: Galician
el: Γαλικίας

en: General Options
el: Γενικές Επιλογές

en: General list information page
el: Σελίδα γενικών πληροφοριών της λίστας

en: General list personality
el: Γενικά χαρακτηριστικά της λίστας

en: German
el: Γερμανικά

en: Gnu's Not Unix
el: Gnu's όχι Unix

en: Go to list archives
el: Πήγαινε στα ιστορικά αρχεία της λίστας

en: Go to the general list information page
el: Πήγαινε στη γενική σελίδα πληροφοριών της λίστας

en: Gzip'd Text%(sz)s
el: Συμπιεσμένο Κείμενο%(sz)s

en: HTML Unchanged.
el: Η HTML δεν άλλαξε.

en: HTML attachment scrubbed and removed
el: To σηνημένο HTML καθαρίστηκε και απομακρύνθηκε

en: HTML successfully updated.
el: Η HTML άλλαξε με επιτυχία.

en: Header added to every digest
el: Επικεφαλίδα που θα προστεθεί σε κάθε σύνοψη

en: Header added to mail sent to regular list members
el: Η επικεφαλίδα η οποία προστίθεται στην αλληλογραφία που στέλνεται προς τα μέλη της κανονικής λίστας

en: Header filter rules require a pattern.
                    Incomplete filter rules will be ignored.
el: Οι κανόνες για φίλτρα επικεφαλίδων απαιτούν ένα πρότυπο.
                    Ημιτελείς κανόνες φίλτρων θα αγνοούνται.

en: Header filters
el: Φίλτρα επικεφαλίδων

en: Hebrew
el: Εβραϊκά

en: Held Messages
el: Μηνύματα που Κρατούνται.

en: Hide the sender of a message, replacing it with the list
                 address (Removes From, Sender and Reply-To fields)
el: Απόκρυψη του αποστολέα ενός μηνύματος, αντικαθιστώντας τον με τη
                 διεύθυνση της λίστας (Διαγράφει τα πεδία Από, Αποστολέας και Απάντηση-Σε).

en: Hold
el: Κράτηση

en: Hold posts with header value matching a specified regexp.
el: Σταματήστε τις αποστολές μηνυμάτων με επικεφαλίδες οι οποίες 
    ταιριάζουν στην συγκεκριμένη έκφραση:

en: Holds
el: Κρατήσεις

en: Host name this list prefers for email.
el: Το όνομα του διακομιστή το οποίο προτιμάται από την λίστα για το email.

en: Hostile address (illegal characters)
el: Μη αποδεκτή διεύθυνση (μη αποδεκτοί χαρακτήρες)

en: Hostile address (illegal characters): %(member)s
el: Εχθρική διεύθυνση (ανεπίτρεπτοι χαρακτήρες): %(member)s

en: Hostile subscription attempt detected
el: Εντοπίστηκε προσπάθεια εχθρικής εγγραφής

en: How many <em>Your Membership Is Disabled</em> warnings a
                 disabled member should get before their address is removed from
                 the mailing list.  Set to 0 to immediately remove an address from
                 the list once their bounce score exceeds the threshold.  This
                 value must be an integer.
el: Πόσες προειδοποιήσεις <em>Η εγγραφή σας είναι απενεργοποιημένη</em>
                 θα πρέπει ένα απενεργοποιημένο μέλος να λάβει πριν η διεύθυνση του διαγραφεί από
                 την λίστα. Ορίστε 0 για να διαγραφεί η διεύθυνση άμεσα από
                 την λίστα μόλις το αποτέλεσμα των επιστρεφόμενων μηνυμάτων υπερβεί το ανώτερο όριο. Η 
                 τιμή πρέπει να είναι ακέραιος αριθμός.

en: How many body lines should the topic matcher scan?
el: Πόσες γραμμές στο κείμενο του μηνύματος θα πρέπει να σαρώσει ο έλεγχος θέματος;

en: How often should a new archive volume be started?
el: Πόσο συχνά πρέπει να ξεκινά νέος τόμος των αρχείων;

en: How often should a new digest volume be started?
el: Πόσο συχνά πρέπει να ξεκινά ένα νέος τόμος σύνοψης;

en: Hungarian
el: Ουγγαρικά

en: If a posting has this number, or more, of recipients, it is
                 held for admin approval.  Use 0 for no ceiling.
el: Αν το αποστελλόμενο μήνυμα έχει αυτό τον αριθμό ή περισσότερους  παραλήπτες, τότε
                 κρατείται για έγκριση από τον διαχειριστή. Χρησιμοποιείστε 0 για 
    να μην υπάρχει όριο.

en: If you reject this post,<br>please explain (optional):
el: Αν απορρίψετε αυτό το μήνυμα,<br>παρακαλώ εξηγήστε (προαιρετικά):

en: If you reply to this message, keeping the Subject: header intact, Mailman will
    discard the held message.  Do this if the message is spam.  If you reply to
    this message and include an Approved: header with the list password in it, the
    message will be approved for posting to the list.  The Approved: header can
    also appear in the first line of the body of the reply.
el: Αν απαντήσετε σ' αυτό το μήνυμα, διατηρώντας την επικεφαλίδα  Subject: άθικτη, Το Mailman θα
    απορρίψει χωρίς ενημέρωση το μήνυμα που  κρατείται. Ενεργείστε έτσι αν το μήνυμα είναι ανεπιθύμητο (spam).  Aν απαντήσετε σ'
    αυτό το μήνυμα  και συμπεριλάβετε μια επικεφαλίδα  Approved: με τον κωδικό πρόσβασης της λίστας σ' αυτή, το
    μήνυμα θα εγκριθεί για αποστολή στη λίστα. Η επικεφαλίδα Approved: μπορεί
    επίσης να εμφανίζεται στην πρώτη γραμμή στο σώμα της απάντησης.

en: If you supply a password, you must confirm it.
el: Αν δώσετε κάποιο κωδικό, πρέπει να τον επιβεβαιώσετε.

en: If your mailing list's default language uses a non-ASCII
                 character set and the prefix contains non-ASCII characters, the
                 prefix will always be encoded according to the relevant
                 standards.  However, if your prefix contains only ASCII
                 characters, you may want to set this option to <em>Never</em> to
                 disable prefix encoding.  This can make the subject headers
                 slightly more readable for users with mail readers that don't
                 properly handle non-ASCII encodings.
    
                 <p>Note however, that if your mailing list receives both encoded
                 and unencoded subject headers, you might want to choose <em>As
                 needed</em>.  Using this setting, Mailman will not encode ASCII
                 prefixes when the rest of the header contains only ASCII
                 characters, but if the original header contains non-ASCII
                 characters, it will encode the prefix.  This avoids an ambiguity
                 in the standards which could cause some mail readers to display
                 extra, or missing spaces between the prefix and the original
                 header.
el: Αν η προεπιλεγμένη γλώσσα της λίστας σας χρησιμοποιεί  
                 ένα σύνολο χαρακτήρων εκτός από ASCII και το πρόθεμα περιέχει χαρακτήρες εκτός από ASCII, το
                 πρόθεμα θα πρέπει πάντα να κωδικοποιείται σύμφωνα με τις σχετικές τυποποιήσεις. 
                 Εν τούτοις, αν το πρόθεμα περιέχει μόνο χαρακτήρες ASCII, 
                 είναι δυνατό να ορίσετε την επιλογή αυτή ως <em>Ποτέ</em> για να
                 απενεργοποιήσετε την κωδικοποίηση. Αυτό μπορεί να κάνει τις θεματικές επικεφαλίδες 
                 λίγο πιο αναγνώσιμες για χρήστες με προγράμματα ανάγνωσης αλληλογραφίας που δεν
                 χειρίζονται σωστά κωδικοποιήσεις για χαρακτήρες εκτός του συνόλου ASCII.
    
                 <p>Σημειώστε επίσης, ότι αν η λίστα αλληλογραφίας δέχεται κωδικοποιημένες
                 και μη κωδικοποιημένες θεματικές επικεφαλίδες, μπορείτε να επιλέξετε <em>Όταν 
                 χρειάζεται</em>. Με χρήση αυτής της ρύθμισης, ο Mailman δεν θα κωδικοποιεί ASCII
                 προθέματα όταν η υπόλοιπη επικεφαλίδα περιέχει μόνο χαρακτήρες
                 ΑSCII, αλλά αν η αρχική επικεφαλίδα περιέχει χαρακτήρες 
                 εκτός-ASCII, θα κωδικοποιεί το πρόθεμα. Αυτό αποτρέπει μια αμφιβολία που υπάρχει 
                 στις τυποποιήσεις και η οποία έχει ως αποτέλεσμα μερικοί αναγνώστες e-mail να εμφανίζουν
                 επιπλέον κενά ή να παραλείπουν κενά ανάμεσα στο πρόθεμα και την αρχική 
                 επικεφαλίδα

en: Ignore  :  %(addr)30s
el: Αγνοώ :  %(addr)30s

en: Ignoring bad pended data: %(key)s: %(val)s
el: Παράλειψη κακώς σε αναμονή (bad pended)) δεδομένων: %(key)s: %(val)s

en: Ignoring changes to deleted member: %(user)s
el: Οι αλλαγές στο διεγραμμένο μέλος θα αγνοηθούν: %(user)s

en: Ignoring held msg w/bad id: %(f)s
el: Αγνοήστε το κρατημένο μήνυμα με το κακό χαρακτηριστικό: %(f)s

en: Ignoring non-held message: %(f)s
el: Αγνοήστε το μη-κρατημένο μήνυμα: %(f)s

en: Ignoring non-text/plain MIME parts
el: Αγνόηση τμημάτων MIME που δεν είναι text/plain

en: Illegal Email Address: %(safeuser)s
el: Μη έγκυρη Email Διεύθυνση: %(safeuser)s

en: Illegal email address provided
el: Δόθηκε μη έγκυρη email διεύθυνση

en: Illegal list name: %(s)s
el: Μη έγκυρο όνομα λίστας: %(s)s

en: Illegal option: %(opt)s
el: Μη έγκυρη επιλογή: %(opt)s

en: Importing %(module)s...
el: Εισαγωγή %(module)s...

en: In addition to the above passwords you may specify a password for
    pre-approving posts to the list. Either of the above two passwords can
    be used in an Approved: header or first body line pseudo-header to
    pre-approve a post that would otherwise be held for moderation. In
    addition, the password below, if set, can be used for that purpose and
    no other.
el: Παράλληλα με τους παραπάνω κωδικούς, μπορείτε να προσδιορίσετε ένα κωδικό ο οποίος
    θα χρησιμοποιηθεί για την προέγκριση των μηνυμάτων στη λίστα. Οποιοσδήποτε από τους δύο κωδικούς μπορεί
    να χρησιμοποιηθεί σε ένα Εγκεκριμένο: τίτλο ή στην πρώτη γραμμή του σώματος κειμένου της επικεφαλίδας προκειμένου να
    προεγκριθεί ένα μήνυμα το οποίο σε διαφορετική περίπτωση θα έπρεπε να κρατηθεί για έγκριση. 
    Ο παρακάτω κωδικός, αν συμπληρωθεί, μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αυτό και μόνο το σκοπό και
    για κανέναν άλλο.

en: In order to change your membership option, you must
        first log in by giving your %(extra)smembership password in the section
        below.  If you don't remember your membership password, you can have it
        emailed to you by clicking on the button below.  If you just want to
        unsubscribe from this list, click on the <em>Unsubscribe</em> button and a
        confirmation message will be sent to you.
    
        <p><strong><em>Important:</em></strong> From this point on, you must have
        cookies enabled in your browser, otherwise none of your changes will take
        effect.
el: Προκειμένου να αλλάξετε την επιλογή της συμμετοχής σας, πρέπει
        πρώτα να συνδεθείτε δίνοντας τον %(extra)smembership κωδικό σας στην παρακάτω
        περιοχή.  Αν δε θυμάστε τον κωδικό σας, μπορούμε να σας το στείλουμε με email
        αρκεί να πατήσετε στο παρακάτω κουμπί.  Αν θέλει μόνο να διαγραφείτε από αυτή
        τη λίστα, πατήστε στο κουμπί <em>Διαγραφή</em> και ένα μήνυμα επιβεβαίωσης
        θα σταλεί σε εσάς.
    
        <p><strong><em>Σημαντικό:</em></strong> Από αυτό το σημείο και μετά, πρέπει να έχετε
        ενεργοποιημένα τα cookies στο πρόγραμμα που χρησιμοποιείτε για την πλοήγηση στο 
        Internet, διαφορετικά καμιά από τις αλλαγές σας δεν θα ενεργοποιηθεί.

en: Initial %(listname)s password:
el: Αρχικός κωδικός της %(listname)s :

en: Initial list of supported languages.  <p>Note that if you do not
            select at least one initial language, the list will use the server
            default language of %(deflang)s
el: Αρχική λίστα των υποστηριζόμενων γλωσσών.  <p>Σημειώστε ότι αν δεν επιλέξετε
            τουλάχιστον μια αρχική γλώσσα, η λίστα θα χρησιμοποιήσει την προκαθορισμένη γλώσσα: %(deflang)s

en: Initial list owner address:
el: Διεύθυνση του αρχικού ιδιοκτήτη της λίστας

en: Initial list password:
el: Αρχικός κωδικός της λίστας:

en: Initial list passwords do not match
el: Οι αρχικοί κωδικοί της λίστας δεν ταιριάζουν

en: Inject a message from a file into Mailman's incoming queue.
    
    Usage: inject [options] [filename]
    
    Options:
    
        -h / --help
            Print this text and exit.
    
        -l listname
        --listname=listname
            The name of the list to inject this message to.  Required.
    
        -q queuename
        --queue=queuename
            The name of the queue to inject the message to.  The queuename must be
            one of the directories inside the qfiles directory.  If omitted, the
            incoming queue is used.
    
    filename is the name of the plaintext message file to inject.  If omitted,
    standard input is used.
el: Εισάγετε (inject) ένα μήνυμα από ένα αρχείο στην ουρά εισερχομένων του Mailman.
    
    Χρήση: inject [επιλογές] [filename]
    
    Επιλογές:
    
        -h / --help
            Εκτυπώνει το βοηθητικό μήνυμα και εξέρχεται.
    
        -l όνομα λίστας
        --listname=listname
            Το όνομα της λίστας στην οποία θα εισάγετε (inject) το μήνυμα.  Απαιτείται.
    
        -q όνομα ουράς
        --queue=queuename
            Το όνομα της ουράς αναμονής στην οποία θα εισαχθεί (inject) το μήνυμα. Το όνομα της ουράς αναμονής πρέπει να είναι
            ένας από τους καταλόγους μέσα στον κατάλογο qfiles.  Εάν παραλείπεται, η
            χρησιμοποιείται η εισερχόμενη ουρά .
    
    όνομα αρχείου είναι το όνομα του  αρχείου κειμένου με το  μήνυμα προς τοποθέτηση (inject).  Εάν παραλείπεται,
    χρησιμοποιείται η τυποποιημένη είσοσδος (standard input).

en: Interlingua
el: Διαγλωσσικά

en: Interrupted...
el: Διακόπηκε...

en: Invalid :  %(addr)30s
el: Μη έγκυρη email διεύθυνση : %(addr)30s

en: Invalid confirmation string.  It is
                possible that you are attempting to confirm a request for an
                address that has already been unsubscribed.
el: Η ακολουθία χαρακτήρων επιβεβαίωσης δεν είναι έγκυρη.  Έίναι πιθανό
                να προσπαθείτε να επιβεβαιώσετε ένα αίτημα για κάποια διεύθυνση
                η οποία έχει ήδη διαγραφεί από τη λίστα.

en: Invalid options to CGI script
el: Μη έγκυρες επιλογές στο CGI script

en: Invalid options to CGI script.
el: Μη έγκυρες επιλογές στο CGI script.

en: Invalid password scheme
el: Μη έγκυρο σχήμα κωδικού πρόσβασης:

en: Invalid value for property: %(k)s
el: Ακυρη τιμή για την ιδιότητα: %(k)s

en: Invalid value for variable: %(property)s
el: Μη έγκυρη τιμή για τη μεταβλητή: %(property)s

en: Invite
el: Πρόσκληση

en: Is archive file source for public or private archival?
el: Τα ιστορικά αρχεία των μηνυμάτων προορίζονται για δημόσια ή ιδιωτική αρχειοθέτηση;

en: Is the list moderator's approval required for unsubscription
                 requests?  (<em>No</em> is recommended)
el: Να απαιτείται η έγκριση του  μεσολαβητή της λίστας σε αιτήσεις 
                 διαγραφής από τη λίστα;  (Προτείνεται <em>Όχι</em>)

en: Italian
el: Ιταλικά

en: Jan
el: Ιαν

en: January
el: Ιανουάριος

en: Japanese
el: Ιαπωνικά

en: Jul
el: Ιουλ

en: July
el: Ιούλιος

en: Jun
el: Ιουν

en: June
el: Ιούνιος

en: Korean
el: Κορεάτικα

en: Language&nbsp;options
el: Επιλογές&nbsp;γλώσσας

en: Languages supported by this list.
el: Γλώσσες που υποστηρίζονται από αυτή τη λίστα.

en: Last autoresponse notification for today
el: Τελευταία ειδοποίηση αυτόματης απάντησης για σήμερα

en: Leave the initial password (and confirmation) fields
                    blank if you want Mailman to autogenerate the list
                    passwords.
el: Αφήστε κενά τα πεδία με τον αρχικό κωδικό (και την επιβεβαίωση)
                    αν θέλετε ο Mailman να παράγει αυτόματα τoν κωδικό.

en: Legacy anti-spam filters
el: Φίλτρα anti-spam

en: List
el: Λίστα

en: List Characteristics
el: Χαρακτηριστικά λίστας

en: List Helpbot: %(requestaddr)s
el: Αυτοματοποιημένη βοήθεια λίστας: %(requestaddr)s

en: List Identity
el: Ταυτότητα λίστας

en: List Owners:  %(owneraddr)s
el: Ιδιοκτήτες της λίστας:  %(owneraddr)s

en: List admin only
el: Μόνο ο διαχειριστής της λίστας

en: List all the owners of a mailing list.
    
    Usage: %(program)s [options] listname ...
    
    Where:
    
        --all-vhost=vhost
        -v=vhost
            List the owners of all the mailing lists for the given virtual host.
    
        --all
        -a
            List the owners of all the mailing lists on this system.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
    `listname' is the name of the mailing list to print the owners of.  You can
    have more than one named list on the command line.
el: Εμφανίστε μια λίστα με όλους τους ιδιοκτήτες της λίστας.
    
    Χρήση: %(program)s [επιλογές] όνομα λίστας ...
    
    όπου:
    
        --all-vhost=vhost
        -v=vhost
            Εμφανίζει έναν κατάλογο με όλες τις λίστες για το δεδομένο εικονικό ξενιστή (virtual host).
    
        --all
        -a
            Εμφανίζει έναν κατάλογο με όλες τις λίστες του συστήματος.
    
        --help
        -h
            Εκτυπώνει το βοηθητικό μήνυμα και εξέρχεται.
    
    `όνομα λίστας' είναι το όνομα της λίστας για την οποία θα εκτυπωθούν οι ιδιοκτήτες.  Μπορείτε
    να έχετε περισσότερες από μια ονομαστικές λίστες στην γραμμή εντολών.

en: List already exists: %(listname)s
el: Η λίστα υπάρχει ήδη: %(listname)s

en: List already exists: %(safelistname)s
el: Η λίστα υπάρχει ήδη: %(safelistname)s

en: List creator's (authentication) password:
el: Κωδικός (πρόσβασης) δημιουργού λίστας:

en: List members
el: Τα μέλη της λίστας

en: List moderators (and list administrators) are sent daily
                 reminders of requests pending approval, like subscriptions to a
                 moderated list, or postings that are being held for one reason or
                 another.  Setting this option causes notices to be sent
                 immediately on the arrival of new requests as well.
el: Οι μεσολαβητές των λιστών (και οι διαχειριστές των λιστών) 
                 λαμβάνουν ημερήσιες υπενθυμίσεις για τα αιτήματα που περιμένουν έγκριση,
                 όπως είναι οι εγγραφές σε λίστες που ελέγχει μεσολαβητής, ή μηνύματα τα
                 οποία κρατούνται για κάποιο λόγο.  Ο ορισμός αυτής της επιλογής προκαλεί
                 την άμεση αποστολή των νέων αιτημάτων.

en: List my other subscriptions
el: Προβολή των υπόλοιπων συμμετοχών μου

en: List name is required
el: Απαιτείται το όνομα της λίστας.

en: List name is required.
el: Απαιτείται το όνομα της λίστας.

en: List name must not include "@": %(safelistname)s
el: Το όνομα της λίστας δε πρέπει να περιέχει "@": %(safelistname)s

en: List name:    %(listname)s
el: Όνομα λίστας:    %(listname)s

en: List of addresses which are banned from membership in this
                 mailing list.
el: Λίστα διευθύνσεων οι οποίες είναι απαγορευμένες για την ιδιότητα του μέλους
                 σ' αυτή τη λίστα.

en: List of non-member addresses whose postings should be
                 automatically accepted.
el: Λίστα διευθύνσεων εκτός από τα μέλη, των οποίων οι αποστολές πρέπει
                 να γίνονται αυτόματα αποδεκτές.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically discarded.
el: Λίστα εκτός των μελών των οποίων οι αποστολές θα 
                 απορρίπτονται αυτόματα χωρίς αποστολή ειδοποίησης.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 automatically rejected.
el: Λίστα εκτός των μελών των οποίων οι αποστολές θα 
                 απορρίπτονται αυτόματα.

en: List of non-member addresses whose postings will be
                 immediately held for moderation.
el: Λίστα διευθύνσεων εκτός από τα μέλη  των οποίων οι αποστολές θα 
                 κρατούνται άμεσα για μεσολάβηση.

en: List password:
el: Κωδικός πρόσβασης λίστας:

en: List subscriptions for %(safeuser)s on %(hostname)s
el: Εγγραφές στη λίστα για %(safeuser)s στο %(hostname)s

en: List the owners of a mailing list, or all mailing lists.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    Options:
    
        -w / --with-listnames
            Group the owners by list names and include the list names in the
            output.  Otherwise, the owners will be sorted and uniquified based on
            the email address.
    
        -m / --moderators
            Include the list moderators in the output.
    
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
        listname
            Print the owners of the specified lists.  More than one can appear
            after the options.  If there are no listnames provided, the owners of
            all the lists will be displayed.
el: Εμφανίστε έναν κατάλογο με όλους τους ιδιοκτήτες μιας λίστας, ή όλων των λιστών.
    
    Χρήση: %(PROGRAM)s [options] [listname ...]
    Επιλογές:
    
        -w / --with-listnames
            Ομαδοποιεί τους ιδιοκτήτες με τα ονόματα της λίστας και συμπεριλάβεται τα ονόματα των λιστών στην
            έξοδο.  Διαφορετικά, οι ιδιοκτήτες θα ταξινομηθούν με βάση την
            email διεύθυνση τους.
    
        -m / --moderators
            Συμπεριλαμβάνει τον κατάλογο των μεσολαβητών στην έξοδο.
    
        -h / --help
            Εκτυπώνει το βοηθητικό μήνυμα και εξέρχεται.
    
        όνομα λίστας
            Εκτυπώνει τους ιδιοκτήτες των συγκεκριμένων λιστών.  Περισσότερες του ενός μπορούν να εμφανιστούν 
            μετά από τις επιλογές.  Αν δεν παρέχονται καθόλου ονόματα λιστών, οι ιδιοκτήτες όλων των λιστών θα εμφανιστούν.

en: List the supported password hashing schemes and exit.  The scheme labels are
    case-insensitive.
el: Εκτυπώνει τα υποστηριζόμενα σχήματα hashing καιεξέρχεται.  Οι ετικέτες των σχημάτων 
    είναι χωρίς διάκριση πεζών κεφαλαίων.

en: List topic keywords
el: Λέξεις κλειδιά για το θέμα της λίστας

en: List traffic archival policies.
el: Πολιτικές αρχειοθέτησης της κίνησης της λίστας.

en: List-specific text prepended to new-subscriber welcome
                 message
el: Κείμενο σχετικό με τη λίστα το οποίο προηγείται του μηνύματος
                 που καλωσορίζει το νέο μέλος

en: List:
el: Λίστα:

en: List: %(listname)s, 	Owners: %(owners)s
el: Λίστα: %(listname)s, 	Ιδιοκτήτες: %(owners)s

en: Lithuanian
el: Λιθουανικά

en: Loading list %(listname)s
el: Φόρτωση λίστας %(listname)s

en: Locking list
el: κλείδωμα της λίστας

en: Log in
el: Σύνδεση

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Logout
el: Έξοδος

en: Mail delivery
el: Παράδοση αλληλογραφίας

en: Mail&lt;-&gt;News&nbsp;gateways
el: Πύλες Αλληλογραφίας&lt;-&gt;Νέων&nbsp;

en: Mail-to-News and News-to-Mail gateway services.
el: Υπηρεσίες πύλης Αλληλογραφίας σε Νέα και Νέων σε Αλληλογραφία

en: Mailing list creation request for list %(listname)s
el: Αίτημα δημιουργίας λίστας για την λίστα %(listname)s

en: Mailing list creation results
el: Αποτελέσματα δημιουργίας λίστας ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Mailing list deletion results
el: Αποτελέσματα διαγραφής λίστας

en: Mailing list removal request for list %(listname)s
el: Αίτημα διαγραφής για την λίστα %(listname)s

en: Mailman %(varname)s List Option Help
el: Βοήθεια για την %(varname)s Επιλογή της Λίστας του Mailman

en: Mailman Administrative Database Error
el: Λάθος στη Διαχειριστική Βάση του Mailman

en: Mailman prefixes <tt>Subject:</tt> headers with
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">text you can
                 customize</a> and normally, this prefix shows up in messages
                 gatewayed to Usenet.  You can set this option to <em>No</em> to
                 disable the prefix on gated messages.  Of course, if you turn off
                 normal <tt>Subject:</tt> prefixes, they won't be prefixed for
                 gated messages either.
el: Προθέματα του Mailman στις επικεφαλίδες <tt>Θέμα:</tt> με
                 <a href="?VARHELP=general/subject_prefix">κείμενο που μπορείτε
                 να εξειδικεύσετε</a> και κανονικά, αυτό το πρόθεμα θα εμφανίζεται στα μηνύματα τα οποία
                 οδηγούνται στις ομάδες Usenet. Μπορείτε να ορίσετε αυτή την επιλογή σε <em>Όχι</em> 
                 για να απενεργοποιήσετε το πρόθεμα στα αποστελλόμενα μηνύματα. Βέβαια, αν απενεργοποιήσετε 
                 τα κανονικά προθέματα <tt>Θέμα:</tt>, δεν θα προστίθενται στα 
                 αποστελλόμενα μηνύματα επίσης.

en: Mailman privacy alert
el: Ιδιωτική προειδοποίηση του Mailman

en: Mailman won't accept the given email address as a valid address.
    (E.g. it must have an @ in it.)
el: Ο Mailman δε δέχεται αυτή τη διεύθυνση ως έγκυρη διεύθυνση.
    (Π.χ. πρέπει να υπάρχει ένα @.)

en: Make your changes in the following section, then submit them
            using the <em>Submit Your Changes</em> button below.
el: Πραγματοποιήστε τις αλλαγές σας στην παρακάτω περιοχή, και στείλτε τις
           χρησιμοποιώντας το πλήκτρο <em>Αποστολή των Αλλαγών</em> που υπάρχει στο κάτω μέρος της σελίδας.

en: Many (in fact, most) spams do not explicitly name their
                 myriad destinations in the explicit destination addresses - in
                 fact often the To: field has a totally bogus address for
                 obfuscation.  The constraint applies only to the stuff in the
                 address before the '@' sign, but still catches all such spams.
    
                 <p>The cost is that the list will not accept unhindered any
                 postings relayed from other addresses, unless
    
                 <ol>
                     <li>The relaying address has the same name, or
    
                     <li>The relaying address name is included on the options that
                     specifies acceptable aliases for the list.
    
                 </ol>
el: Πολλά (στην πραγματικότητα, τα περισσότερα) μηνύματα spam δεν ονομάζουν τους
                 μυριάδες προορισμούς τους σε ρητή διεύθυνση προορισμού - Στα περισσότερα
                 συχνά το πεδίο Προς: έχει πλήρως ανυπόστατη διεύθυνση για
                 σύγχυση. Ο περιορισμός εφαρμόζεται μόνο στο τμήμα της
                 διεύθυνσης πριν το  σύμβολο '@', αλλά πιάνει όλα αυτά τα μηνύματα.
    
                 <p>Το τίμημα είναι ότι η λίστα δεν θα δέχεται ανεμπόδιστα κάθε
                 αποστολή με αντικατάσταση από άλλες διευθύνσεις, εκτός:
    
                 <ol>
                     <li>και η διεύθυνση που την αντικατέστησε έχει το ίδιο όνομα, ή
    
                     <li>το όνομα της διεύθυνσης που την αντικατέστησε περιλαμβάνεται στις επιλογές οι
                     οποίες ορίζουν αποδεκτά εναλλακτικά ονόματα για την λίστα.
    
                 </ol>

en: Mar
el: Μαρ

en: March
el: Μάρτιος

en: Mass Removals
el: Μαζικές Διαγραφές

en: Mass Subscriptions
el: Μαζικές Εγγραφές

en: Mass catch up
el: Μαζικός έλεγχος και ενημέρωση

en: Mass catchup completed
el: Ο μαζικός έλεγχος και ενημέρωση (catchup) ολοκληρώθηκε

en: Mass&nbsp;Removal
el: Μαζικη&nbsp;Απαλοιφή

en: Mass&nbsp;Subscription
el: Μαζική&nbsp;Εγγραφή

en: Maximum length in kilobytes (KB) of a message body.  Use 0
                 for no limit.
el: Μέγιστο μέγεθος σε kilobytes (KB) του κειμένου του μηνύματος.
                 Χρησιμοποιήστε το 0 για να μην υπάρχει όριο.

en: Maximum number of members to show on one page of the
                 Membership List.
el: Μέγιστος αριθμός απο μέλη, που θα εμφανίζονται
                 στη λίστα των μελών.

en: May
el: Μάϊος

en: Member filters
el: Φίλτρα για τα μέλη

en: Member name successfully changed.
el: Το όνομα του μέλους αλλάχθηκε με επιτυχία.

en: Membership List
el: Λίστα Μελών

en: Membership exposure
el: Αποκάλυψη μελών

en: Membership re-enabled.
el: Η εγγραφή επανα-ενεργοποιήθηκε.

en: Membership&nbsp;List
el: Λίστα&nbsp;Μελών

en: Membership&nbsp;Management...
el: Διαχείριση&nbsp;Μελών...

en: Message Excerpt:
el: Απόσπασμα Μηνύματος

en: Message Headers:
el: Επικεφαλίδες του Μηνύματος

en: Message body is too big: %(size)d bytes with a limit of
    %(limit)d KB
el: Το σώμα του μηνύματος είναι πολύ μεγάλο: %(size)d bytes με όριο που έχει τεθεί στα
    %(limit)d KB

en: Message has a suspicious header
el: Το μήνυμα έχει ύποπτη επικεφαλίδα

en: Message has implicit destination
el: Το μήνυμα έχει έμμεσο προορισμό

en: Message may contain administrivia
el: Το μήνυμα μπορεί να περιλαμβάνει administrivia

en: Message rejected by filter rule match
el: Το μήνυμα απορρίφθηκε επειδή ταιριάζει σε έναν κανόνα φιλτραρίσματος

en: Moderated
el: Με μεσολάβηση

en: Moderator
el: Μεσολαβητή

en: Moderator passwords did not match
el: Οι κωδικοί του μεσολαβητή δεν ταιριάζουν

en: Mon
el: Δευ

en: Monthly
el: Μηνιαία

en: More information: %(listurl)s
el: Περισσότερες πληροφορίες: %(listurl)s

en: Move rule down
el: Μετακίνηση κανόνα κάτω

en: Move rule up
el: Μετακίνηση κανόνα πάνω

en: Must have a listname and a filename
el: Θα πρέπει να δοθεί ένα όνομα λίστας και έναν όνομα αρχείου

en: Must posts have list named in destination (to, cc) field
                 (or be among the acceptable alias names, specified below)?
el: Θα πρέπει οι αποστολές να έχουν το όνομα της λίστας στο πεδίο προορισμού (προς, κοινοποίηση) 
                 (ή πρέπει να είναι μεταξύ των αποδεκτών εναλλακτικών ονομάτων,
    που ορίζονται πιο κάτω);

en: Name of list:
el: Όνομα λίστας:

en: Name:
el: Όνομα:

en: Natural language (internationalization) options.
el: Επιλογές φυσικής γλώσσας (μετάφραση σε άλλες γλώσσες)

en: Never
el: Ποτέ

en: New %(listname)s password: %(notifypassword)s
el: Νέος %(listname)s κωδικός πρόσβασης: %(notifypassword)s

en: New %(pwdesc)s password:
el: Νέος Κωδικός πρόσβασης για %(pwdesc)s

en: New password for member %(member)40s: %(randompw)s
el: Νέος κωδικός πρόσβασης για το μέλος %(member)40s: %(randompw)s

en: New subscription request to list %(realname)s from %(addr)s
el: Νέο αίτημα εγγραφής στην λίστα %(realname)s από %(addr)s

en: New unsubscription request from %(realname)s by %(addr)s
el: Νέο αίτημα διαγραφής από την %(realname)s από %(addr)s

en: News server settings
el: Ρυθμίσεις διακομιστή νέων

en: No
el: Όχι

en: No address given
el: Δε δίνεται διεύθυνση

en: No argument to -f given
el: Δε δόθηκε όρισμα στο -f

en: No command given.
el: Δεν δόθηκε εντολή

en: No commands were found in this message.
    To obtain instructions, send a message containing just the word "help".
el: Στο μήνυμα αυτό δεν υπάρχουν εντολές.
    Για να πάρετε οδηγίες, στείλτε ένα μήνυμα που θα περιέχει μόνο την λέξη "help".

en: No filename given.
el: Δεν δόθηκε κανένα όνομα αρχείου.

en: No list name supplied.
el: Δεν  δόθηκε όνομα λίστας:

en: No list named:
el: Δεν υπάρχει λίστα με όνομα:

en: No listname given
el: Δεν δόθηκε όνομα λίστας.

en: No lists to search
el: Καμία λίστα προς αναζήτηση

en: No matching mailing lists found
el: Δεν βρέθηκε λίστα που να ταιριάζει

en: No one can subscribe to the digest of this list!
el: Κανένας δε μπορεί να εγγραφεί για να λαμβάνει digests αυτής της λίστας!

en: No problems found
el: Δεν εντοπίστηκε κανένα πρόβλημα

en: No reason given
el: Δε δίνεται λόγος

en: No runner name given.
el: Δεν δόθηκε κανένα όνομα δρομέα (runner)

en: No subject
el: Δεν υπάρχει θέμα

en: No such list "%(listname)s"
    %(e)s
el: Δεν υπάρχει τέτοια λίστα "%(listname)s"
    %(e)s

en: No such list (or list already deleted): %(listname)s
el: Δεν υπάρχει τέτοια λίστα (ή η λίστα έχει ήδη διαγραφεί): %(listname)s

en: No such list <em>%(safelistname)s</em>
el: Δεν υπάρχει τέτοια λίστα <em>%(safelistname)s</em>

en: No such list: %(listname)s
el: Δεν υπάρχει τέτοια λίστα: %(listname)s

en: No such list: %(listname)s.  Removing its residual archives.
el: Δεν υπάρχει τέτοια λίστα: %(listname)s. Διαγραφή των ιστορικών αρχείων που έχουν απομείνει

en: No such member: %(addr)s
el: Δεν υπάρχει τέτοιο μέλος: %(addr)s

en: No such member: %(safeuser)s.
el: Δεν υπάρχει τέτοιο μέλος: %(safeuser)s.

en: No updates are necessary.
el: Δεω χρειάζονατι ενημερώσεις

en: No valid address found to subscribe
el: Δε βρέθηκε έγκυρη διεύθυνση για εγγραφή

en: No valid variable name found.
el: Δε βρέθηκε έγκυρο όνομα μεταβλητής

en: Non-digest (regular) members:
el: Κανονικά (non-digest) μέλη:

en: Non-digest&nbsp;options
el: Επιλογές αποστολής μηνυμάτων

en: Non-member filters
el: Φίλτρα για τον υπόλοιπο κόσμο (εκτός μελών)

en: Non-members are not allowed to post messages to this list.
el: Δεν επιτρέπεται η αποστολή μηνυμάτων παρά μόνο στα μέλη της λίστας

en: Non-standard property restored: %(k)s
el: Μη αποδεκτή ιδιότητα επανορθώθηκε: %(k)s

en: None
el: Καμία

en: None - no verification steps (<em>Not
                               Recommended </em>)<br>
                               Confirm (*) - email confirmation step required <br>
                               Require approval - require list administrator
                               Approval for subscriptions <br>
                               Confirm and approve - both confirm and approve
                               
                               <p>(*) when someone requests a subscription,
                               Mailman sends them a notice with a unique
                               subscription request number that they must reply to
                               in order to subscribe.<br>
    
                               This prevents mischievous (or malicious) people
                               from creating subscriptions for others without
                               their consent.
el: Καμία - χωρίς βήματα επιβεβαίωσης (<em>Δεν
                               Συνίσταται </em>)<br>
                               Επιβεβαίωση (*) - απαιτείται το βήμα επιβεβαίωσης με e-mail<br>
                               Έγκριση - Απαιτεί την έγριση του διαχειριστή
                               της λίστας για την εγγραφή <br>
                               Επιβεβαίωση και έγκριση - και τα δύο και επιβεβαίωση και έγκριιση
                               
                               <p>(*) όταν κάποιος αιτείται εγγραφή στη λίστα,
                               το Mailman στέλνει μια ειδοποιήση με ένα μοναδικό
                               αριθμό αίτησης εγγραφής στην οποία πρέπει αυτός να απαντήσει
                               ούτως ώστε να εγγραφεί.<br>
    
                               Αυτό εμποδίζει κακόβουλους ανθρώπους να πραγματοποιούν εγγραφές για άλλους χωρίς
                               την συγκατάθεση τους.

en: Normally, Mailman sends the regular delivery messages to
                     the mail server in batches.  This is much more efficent
                     because it reduces the amount of traffic between Mailman and
                     the mail server.
    
                     <p>However, some lists can benefit from a more personalized
                     approach.  In this case, Mailman crafts a new message for
                     each member on the regular delivery list.  Turning this
                     feature on may degrade the performance of your site, so you
                     need to carefully consider whether the trade-off is worth it,
                     or whether there are other ways to accomplish what you want.
                     You should also carefully monitor your system load to make
                     sure it is acceptable.
    
                     <p>Select <em>No</em> to disable personalization and send
                     messages to the members in batches.  Select <em>Yes</em> to
                     personalize deliveries and allow additional substitution
                     variables in message headers and footers (see below).  In
                     addition, by selecting <em>Full Personalization</em>, the
                     <code>To</code> header of posted messages will be modified to
                     include the member's address instead of the list's posting
                     address.
    
                     <p>When personalization is enabled, a few more expansion
                     variables can be included in the <a
                     href="?VARHELP=nondigest/msg_header">message header</a> and
                     <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">message footer</a>.
    
                     <p>These additional substitution variables will be available
                     for your headers and footers, when this feature is enabled:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
                             coerced to lower case.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
                             that the user is subscribed with.
                         <li><b>user_password</b> - The user's password.
                         <li><b>user_name</b> - The user's full name.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
                             page.
                     </ul>
el:  Κανονικά, το Mailman στέλνει τα μηνύματα κανονικής παράδοσης στον 
                     εξυπηρετητή e-mail σε δέσμες.  Αυτό είναι πιο αποτελεσματικό
                     επειδή ελατώνει το ποσό της κίνσης ανάμεσα στο Mailman 
                     τον εξυπηρετητή e-mail.
    
                     <p>Βέβαια, μερικές λίστες πλεονεκτούν από μιά πιο προσωποποιημένη 
                     προσέγγιση.  Στην περίπτωση αυτή, το Mailman παράγει ένα νέο μήνυμα για 
                     κάθε μέλος σε μία λίστα κανονικής παράδοσης. Ενεργοποιώντας αυτό
                     το χαρακτηριστικό μπορεί να  εμφανιστεί μειωμένη απόδοση στον δικτυακό σας τόπο, Έτσι
                      χρειάζεταινα σκεφτείται προσεκτικά  αν το αντάλαγμα είναι άξιο λόγου,
                     ή υπάρχουν άλλοι τρόποι για να πετύχετε αυτό που θέλετε.
                     Θα πρέπει επίσης προσεκτικά να παρακολουθείτε το φορτίο του συστήματος
                     με σκοπό να είστε σίγουροι ότι  βρίσκεται σε αποδεκτά όρια.
    
                     <p>Επιλέξετ <em>No</em> για να απενεργοποιείστε την προσωποποίηση και να στέλνετε
                     τα μηνύματα στα μέλη σε δέσμες.  Επιλέξτε <em>Yes</em> για
                     προσωποποιημένες παραδόσεις  και να επιτρέπει πρόσθετη αντικατάσταση
                     μεταβλητών στις επικεφαλίδες και τα υποσέλιδα των μηνυμάτων (Δείτε πιο κάτω).
                     Πρόσθετα, επιλέγοντας <em>Full Personalization</em>, η επικαφαλίδα
                     <code>To</code>  των αποστελόμενων μηνυμάτων θα τροποποποιούνται ώστε να
                     περιλαμβάνουν τις διευθύνσεις των μελών της λίστας αντί την διεύθυνση της λίστας
    
                     <p>Όταν είναι ενεργοποιημένη  η προσωποποίηση των μηνυμάτων μερικές ακόμα αναπτυσόμενες μεταβλητές
                     μπορούν να περιλαμβάνονται στην  <ahref="?VARHELP=nondigest/msg_header">επικεφαλίδα του 
    μηνύματος</a> και n <a href="?VARHELP=nondigest/msg_footer">στο υποσέλιδο </a>.
    
                     <p>Αυτές οι πρόσθετες μεταβλητές αντικατάστασης  θα γίνουν διαθέσιμες
                    για τις επικεφαλίδες και υποσέλιδα σας, όταν αυτό το χαρακτηριστικό ενεργοποιηθεί:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - Η διεύθυνση του χρήστη,
                             με μετατροπή σε μικρά γράμματα.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - Η διεύθυνση του χρήστη με διατήρηση των πεζών/κεφαλαίων
                             με την οποία ο χρήστης εγράφηκε .
                         <li><b>user_password</b> - Ο κωδικός πρόσβασης του χρήστη (password).
                         <li><b>user_name</b> - Το πλήρες όνομα του χρήστη.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - Το url προς την σελίδα επιλογών
                             του χρήστη.
                     </ul>

en: Norwegian
el: Νορβηγικά

en: Not a valid email address: %(toaddr)s
el: Μη έγκυρη email διεύθυνση: %(toaddr)s

en: Not authenticated
el: Δεν είστε πιστοποιημένος

en: Not removing archives.  Reinvoke with -a to remove them.
el: Δεν διαγράφονται τα ιστορικά. Ξανακαλέστε την εντολή με -a για τη διαγραφή τους.

en: Not subscribed
el: Δεν υπάρχει εγγραφή

en: Note:
el: Σημείωση:

en: Note: Since this is a list of mailing lists, administrative
    notices like the password reminder will be sent to
    your membership administrative address, %(addr)s.
el: Σημείωση: Αφού αυτή είναι μια λίστα των λιστών ηλεκτρονικού
    ταχυδρομείου, τα διαχειριστικά σημειώματα όπως είναι οι 
    υπενθυμίσεις κωδικών θα στέλνονται στην διαχειριστική σας
    διεύθυνση, %(addr)s.

en: Note: your list delivery is currently disabled%(reason)s.
el: Σημείωση: η παράδοση στη λίστα είναι τη στιγμή αυτή απενεργοποιημένη %(reason)s.

en: Nothing to do.
el: Δεν υπάρχει τίποτε προς ενέργεια.

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Nov
el: Νοε

en: November
el: Νοέμβριος

en: Number of days between auto-responses to either the mailing
                 list or -request/-owner address from the same poster.  Set to
                 zero (or negative) for no grace period (i.e. auto-respond to
                 every message).
el: Αριθμός των ημερών ανάμεσα στις αυτόματες απαντήσεις προς 
                 τον ίδιο αποστολέα.  Να ορισθεί μηδέν ή αρνητικό για να μην
                 υπάρχει περίοδος χάριτος (π.χ. αυτόματη απάντηση σε κάθε μήνυμα).

en: Oct
el: Οκτ

en: October
el: Οκτώβριος

en: Off
el: Ανενεργό

en: Okay, the list moderator will still have the
        opportunity to approve or reject this message.
el: Εντάξει, ο διαμεσολαβητής της λίστας θα εξακολουθήσει να έχει τη
        δυνατότητα να εγκρίνει ή να απορρίψει αυτό το μήνυμα.

en: On
el: Ενεργό

en: Once a month, your password will be emailed to you as a reminder.
el: Μια φορά το μήνα, ο κωδικός πρόσβασης θα σας αποστέλλεται με email σαν 
    υπενθύμιση

en: One of -i or -o is required
el: Μόνο ένα από τις μεταβλητές -i ή -o απαιτούνται

en: One of these actions is taken when the message matches one of
                 the content filtering rules, meaning, the top-level
                 content type matches one of the <a
                 href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>, or the top-level content type does
                 <strong>not</strong> match one of the
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a>, or if after filtering the subparts of the
                 message, the message ends up empty.
    
                 <p>Note this action is not taken if after filtering the message
                 still contains content.  In that case the message is always
                 forwarded on to the list membership.
    
                 <p>When messages are discarded, a log entry is written
                 containing the Message-ID of the discarded message.  When
                 messages are rejected or forwarded to the list owner, a reason
                 for the rejection is included in the bounce message to the
                 original author.  When messages are preserved, they are saved in
                 a special queue directory on disk for the site administrator to
                 view (and possibly rescue) but otherwise discarded.  This last
                 option is only available if enabled by the site
                 administrator.
el: Μια από αυτές τις ενέργειες πραγματοποιείται όταν το μήνυμα ικανοποιεί
                 έναν από τους κανόνες φιλτραρίσματος.  Αυτό σημαίνει ότι ο τύπος
                 περιεχομένου που βρίσκεται στο υψηλότερο επίπεδο είναι τύπου <ahref="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">filter_mime</a>, ή ότι ο τύπος περιεχομένου που βρίσκεται
                 στο υψηλότερο επίπεδο <strong>δεν</strong> ταιριάζει με κάποιο από τα τύπου
                 <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">pass_mime</a>, ή αν μετά το φιλτράρισμα των υπο-τμημάτων του
                 μηνύματος, το μήνυμα καταλήγει κενό.
    
                 <p>Πρέπει να σημειωθεί ότι η ενέργεια δεν πραγματοποιείται αν μετά το
                 φιλτράρισμα του μηνύματος εξακολουθεί να υπάρχει περιεχόμενο. Σε αυτή
                 την περίπτωση το μήνυμα προωθείται πάντα στη λίστα.
    
                 <p>Όταν απορρίπτονται μηνύματα χωρίς ενημέρωση, γίνεται μια καταχώρηση στο αρχείο
                 καταγραφής η οποία περιέχει το κωδικό του μηνύματος που
                 απορρίφθηκε.  Όταν απορρίπτονται μηνύματα ή προωθούνται στον ιδιοκτήτη
                 της λίστας, στο επιστρεφόμενο μήνυμα προς τον αρχικό συγγραφέα του μηνύματος
                 περιλαμβάνεται και ένας λόγος για την απόρριψη.  Όταν τα μηνύματα
                 κρατούνται, σώζονται σε ένα ειδικό κατάλογο στο δίσκο για να τα δει ο
                 διαχειριστής της σελίδας (και πιθανότατα να τα διασώσει) αλλιώς απορρίπτονται.
                 Αυτή η τελευταία επιλογή είναι διαθέσιμη μόνο αν έχει ενεργοποιηθεί από το
                 διαχειριστή της σελίδας.

en: Only one -f switch allowed
el: Μόνο ένας -f διακόπτης επιτρέπεται

en: Only one of -i or -o is allowed
el: Μόνο μία από τις επιλογές -i ή -o επιτρέπονται

en: Open list, moderated group
el: Ανοιγμα λίστας, ομάδας με μεσολάβηση

en: Original Message
el: Αρχικό μήνυμα

en: Other Administrative Activities
el: 'Αλλες Διαχειριστικές Λειτουργίες

en: Other mailing lists on this site whose members are
                 excluded from the regular (non-digest) delivery if those
                 list addresses appear in a To: or Cc: header.
el: Αλλες λίστες σ' αυτή την τοποθεσία, των οποίων τα μέλη 
                  θα εξαιρούνται απο την κανονική (non-digest) παράδοση, αν αυτές
                  οι λίστες εμφανίζονται στην επικαφαλίδα Προς: (Το:) ή Κοιν:(cc:)

en: Other mailing lists on this site whose members are
                 included in the regular (non-digest) delivery if those
                 list addresses don't appear in a To: or Cc: header.
el:  Αλλες λίστες σε αυτήν την τοποθεσία τα μέλη των οποίων 
                 περιλαμβάνονται στην κανoνική (non-digest) 
                 παράδοση, εάν οι διευθυνσεις αυτών των λιστών δεν εμφανίζονται στην 
                 επικεφαλίδα Προς: (To:) ή Κοιν.: (Cc:).

en: Output XML to FILENAME.  If not given, or if FILENAME is '-', standard out is
    used.
el: Εξαγωγή XML στο FILENAME.  Αν δεν δίνεται, η το  FILENAME είναι '-', θα χρησιμοποιηθεί η τυπική έξοδος
    (standard output).

en: Overview of all %(hostname)s mailing lists
el: Ανακεφαλαίωση όλων των λιστών στον %(hostname)s

en: Page Unchanged.
el: Η σελίδαδεν άλλαξε.

en: Password change failed.
el: Αποτυχία αλλαγής του κωδικού πρόσβασης.

en: Password changed.
el: Ο κωδικός άλλαξε με επιτυχία.

en: Password reminder
el: Υπενθύμιση Κωδικού Πρόσβασης

en: Password successfully changed.
el: Ο κωδικός άλλαξε με επιτυχία.

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Password:
el: Κωδικός Πρόσβασης:

en: Passwords
el: Κωδικοί πρόσβασης

en: Passwords did not match!
el: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν!

en: Passwords do not match; no changes made.
el: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν! Η αλλαγή δεν έγινε.

en: Passwords may not be blank
el: Οι κωδικοί δε μπορούν να είναι κενοί

en: Pattern (as regexp):
el: Μοτίβο (ως regexp):

en: Pending subscriptions:
el: Εγγραφές σε Αναμονή

en: Permanently ban from this list
el: Μόνιμος αποκλεισμός από τη λίστα

en: Permanently remove mailing list <em>%(realname)s</em>
el: Οριστική διαγραφή της λίστας <em>%(realname)s</em>

en: Plain
el: Καθαρό κείμενο

en: Please do *not* post administrative requests to the mailing
    list.  If you wish to subscribe, visit %(listurl)s or send a message with the
    word `help' in it to the request address, %(request)s, for further
    instructions.
el: Παρακαλώ μην στέλνετε διαχειριστικά αιτήματα στην λίστα
    Αν θελετε να εγγραφείτε, επισκεφθείτε το %(listurl)s ή στείλετε ένα μήνυμα με 
    την λέξη `help' σ' αυτό στην διεύθυνση αιτημάτων, %(request)s, για επιπλέον
    οδηγίες.

en: Please enter the confirmation string
        (i.e. <em>cookie</em>) that you received in your email message, in the box
        below.  Then hit the <em>Submit</em> button to proceed to the next
        confirmation step.
el: Παρακαλώ εισάγετε την ακολουθία χαρακτήρων επιβεβαίωσης
        (π.χ. <em>cookie</em>) που λάβατε στο email σας, στο παρακάτω
        πεδίο.  Μετά πατήστε το κουμπί <em>Αποστολή</em> για να συνεχίσετε στο επόμενο
        βήμα επιβεβαίωσης.

en: Please specify either -p or -m.
el: Παρακαλώ διευκρινίστε είτε -p ή το -m

en: Please trim the recipient list; it is too long.
el: Παρακαλώ περικόψτε την λίστα των παραληπτών&middot; Είναι πολύ μεγάλη.

en: Policies concerning immediately delivered list traffic.
el: Πολιτικές που αφορούν την κίνηση της άμεσα παραδιδόμενης λίστας.

en: Policies concerning the content of list traffic.
    
                <p>Content filtering works like this: when a message is
                received by the list and you have enabled content filtering, the
                individual attachments are first compared to the
                <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">filter
                types</a>.  If the attachment type matches an entry in the filter
                types, it is discarded.
    
                <p>Then, if there are <a
                href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">pass types</a>
                defined, any attachment type that does <em>not</em> match a
                pass type is also discarded.  If there are no pass types defined,
                this check is skipped.
    
                <p>After this initial filtering, any <tt>multipart</tt>
                attachments that are empty are removed.  If the outer message is
                left empty after this filtering, then the whole message is
                discarded.
    
                <p> Then, each <tt>multipart/alternative</tt> section will
                be replaced by just the first alternative that is non-empty after
                filtering if
                <a href="?VARHELP=contentfilter/collapse_alternatives"
                >collapse_alternatives</a> is enabled.
    
                <p>Finally, any <tt>text/html</tt> parts that are left in the
                message may be converted to <tt>text/plain</tt> if
                <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext"
                >convert_html_to_plaintext</a> is enabled and the site is
                configured to allow these conversions.
el: Πολιτικές για το περιεχόμενο των μηνυμάτων της λίστας.
    
                <p>Ο έλεγχος του περιεχομένου δουλεύει ως εξής: όταν ένα μήνυμα
                λαμβάνεται από τη λίστα και έχει ενεργοποιηθεί ο έλεγχος του 
                περιεχομένου, τα ξεχωριστά επισυναπτόμενα αρχεία συγκρίνονται πρώτα
                με τους <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">τύπους
                φίλτρων</a>.  Αν ο τύπος του επισυναπτόμενου αρχείου περιέχεται στη
                λίστα, το μήνυμα απορρίπτεται.
    
                <p>Στη συνέχεια, αν έχουν ορισθεί τύποι αρχείων<a
                href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"> που περνάνε,</a>
                τότε κάθε επισυναπτόμενο το οποίο <em>δεν</em> ταιριάζει με κάποιον
                από αυτούς τους τύπους απορρίπτεται. Αν δεν έχουν οριστεί
                τύποι αρχείων που περνάνε, ο έλεγχος παραλείπεται.
    
                <p>Μετά από αυτό το αρχικό φιλτράρισμα, κάθε <tt>πολυμερή</tt>
                επισυναπτόμενα τα οποία είναι κενά διαγράφονται. Αν το εξωτερικό
                μήνυμα έχει μείνει κενό μετά από αυτό το φιλτράρισμα, τότε το
                μήνυμά στο σύνολό του απορρίπτεται. Στη συνέχεια, κάθε <tt>πολυμερής/εναλλακτική</tt>
                περιοχή θα αντικατασταθεί από μόνο την πρώτη εναλλακτική που είναι
                μη κενή μετά το φιλτράρισμα.
    
                <p>Τέλος, όλα τα <tt>τύπου html</tt> τμήματα τα οποία μένουν στο
                μήνυμα μπορούν να μετατραπούν σε <tt>απλά κείμενα</tt> αν το
                <a href="?VARHELP=contentfilter/convert_html_to_plaintext"
                >μετατροπή του html σε απλό κείμενο</a> είναι ενεργοποιημένο και το site
                είναι διαμορφωμένο να επιτρέπει τέτοιες μετατροπές.

en: Polish
el: Πολωνικά

en: Portuguese
el: Πορτογαλικά

en: Portuguese (Brazil)
el: Πορτογαλικά (Βραζιλία)

en: Post by non-member to a members-only list
el: Αποστολή μη μέλους σε μια λίστα μόνο για τα μέλη της

en: Post to moderated list
el: Αποστολή σε λίστα που ελέγχεται από μεσολαβητή

en: Posted message canceled
el: Το μήνυμα που στείλατε ακυρώθηκε

en: Poster
el: Αποστολέας

en: Poster passwords did not match
el: Οι κωδικοί προέγκρισης δεν ταιριάζουν.

en: Posting Held for Approval
el: Το μήνυμα Κρατείται προς Έγκριση

en: Posting of your message titled "%(subject)s"
el: Αποστολή του μηνύματος σας με τίτλο "%(subject)s"

en: Posting to a moderated newsgroup
el: Αποστολή σε μια ομάδα συζητήσεων με μεσολαβητή

en: Posting to a restricted list by sender requires approval
el: Η αποστολή σε μια ελεγχόμενη λίστα απαιτεί έγκριση

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 accepted with no further moderation applied.  Add member
                 addresses one per line; start the line with a ^ character to
                 designate a regular expression match.  A line consisting of
                 the @ character followed by a list name specifies another
                 Mailman list in this installation, all of whose member
                 addresses will be accepted for this list.
el: Αποστολές από αυτές τις διευθύνσεις εκτός μελών της λίστας θα γίνονται
                 αυτόματα αποδεκτές χωρίς να εφαρμόζεται επιπλέον διαδικασία 
                 μεσολάβησης. Προσθέστε  τις διευθύνσεις
                 μια σε κάθε γραμμή. Αρχίστε την γραμμή με τον χαρακτήρα ^ για 
                 να δηλώσετε ομοιότητα με βάση μια κανονική έκφραση (regexp).
                 Μια γραμή που αποτελείται απο το  
                 χαρακτήρα @ ακολουθούμενο από ένα όνομα λίστας ορίζει μιά άλλη 
                 λίστα Mailman σε αυτή την εγκατάσταση, όλα τα μέλη της οποίας 
                 θα γίνονται δεκτά για αυτή τη λίστα.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 discarded.  That is, the message will be thrown away with no
                 further processing or notification.  The sender will not receive
                 a notification or a bounce, however the list moderators can
                 optionally <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards"
                 >receive copies of auto-discarded messages.</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
el: Αποστολές από αυτές τις διευθύνσεις εκτός των μελών θα απορρίπτονται αυτόματα
                 χωρίς ειδοποίηση στον αποστολέα. Έτσι το μήνυμα θα  απορρίπτεται χωρίς
                 επιπλέον επεξεργασία ή ειδοποίηση. Ο Αποστολέας δεν θα λαμβάνει 
                 ειδοποίηση ή επιστρεφόμανο μήνυμα, όμως ο μεσολαβητής της λίστας μπορεί
                 προαιρετικά <a href="?VARHELP=privacy/sender/forward_auto_discards">να δέχεται αντίγραφα για τα "αυτόματα απορριπτόμενα χωρίς ενημέρωση" μηνύματα.</a>.
    
    			  <p>Προσθέστε τις διευθύνσεις μια σε κάθε γραμμή.
                 Αρχίστε την γραμμή με τον χαρακτήρα ^ για να δηλώσετε ομοιότητα με βάση μια
                 κανονική έκφραση.

en: Postings from any of these non-members will be automatically
                 rejected.  In other words, their messages will be bounced back to
                 the sender with a notification of automatic rejection.  This
                 option is not appropriate for known spam senders; their messages
                 should be
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >automatically discarded</a>.
    
                 <p>Add member addresses one per line; start the line with a ^
                 character to designate a regular expression match.
el: Αποστολές από αυτές  τις διευθύνσεις εκτός των μελών θα απορρίπτονται 
                 αυτόματα. Με άλλα λογια, τα μηνύματα τους θα επιστρέφουν πίσω 
                 στον αποστολέα με μία ειδοποίηση για την αυτόματη απόρριψη. Αυτή
                 η επιλογή δεν είναι κατάλληλη για γνωστούς αποστολείς μηνυμάτων spam. Τα μηνύματα αυτών
                 θα πρέπει 
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers">να απορρίπτονται αυτόματα χωρίς ειδοποίηση</a>.
    
    			  <p>Προσθέστε τις διευθύνσεις μια σε κάθε γραμμή.
                 Αρχίστε την γραμμή με τον χαρακτήρα ^ για να δηλώσετε ομοιότητα με βάση μια
                 κανονική έκφραση.

en: Postings from any of these non-members will be immediately
                 and automatically held for moderation by the list moderators.
                 The sender will receive a notification message which will allow
                 them to cancel their held message.  Add member addresses one per
                 line; start the line with a ^ character to designate a regular
                 expression match.
el: Οι αποστολές από αυτές τις διευθύνσεις εκτός των μελών θα κρατούνται άμεσα 
                 και αυτόματα για μεσολάβηση από τους μεσολαβητές της λίστας.
                 Ο αποστολέας θα δέχεται ένα προειδοποιητικό μήνυμα που θα του επιτρέπει 
                 να ανακαλέσει το μήνυμα που βρίσκεται σε αναμονή.  Προσθέστε τις διευθύνσεις μια σε κάθε γραμμή.
                 Αρχίστε την γραμμή με τον χαρακτήρα ^ για να δηλώσετε ομοιότητα με βάση μια
                 κανονική έκφραση.

en: Postings to:  %(postaddr)s
el: Αποστολές στο:  %(postaddr)s

en: Preferred language:
el: Προτιμώμενη γλώσσα:

en: Prefix <tt>Subject:</tt> headers on postings gated to news?
el: Πρόθεμα στις επικεφαλίδες <tt>Θέμα:</tt> σε αποστολές που οδηγούνται
    στις ομάδες νέων;

en: Prefix for subject line of list postings.
el: Πρόθεμα για το θέμα των μηνυμάτων της λίστας.

en: Preserve
el: Διατήρηση

en: Preserve message for site administrator
el: Διατήρηση μηνύματος για το διαχειριστή του δικτυακού τόπου

en: Preserve messages for the site administrator
el: Διατήρηση μηνυμάτων για το διαχειριστή του δικτυακού τόπου

en: Primary start-up and shutdown script for Mailman's qrunner daemon.
    
    This script starts, stops, and restarts the main Mailman queue runners, making
    sure that the various long-running qrunners are still alive and kicking.  It
    does this by forking and exec'ing the qrunners and waiting on their pids.
    When it detects a subprocess has exited, it may restart it.
    
    The qrunners respond to SIGINT, SIGTERM, and SIGHUP.  SIGINT and SIGTERM both
    cause the qrunners to exit cleanly, but the master will only restart qrunners
    that have exited due to a SIGINT.  SIGHUP causes the master and the qrunners
    to close their log files, and reopen then upon the next printed message.
    
    The master also responds to SIGINT, SIGTERM, and SIGHUP, which it simply
    passes on to the qrunners (note that the master will close and reopen its own
    log files on receipt of a SIGHUP).  The master also leaves its own process id
    in the file data/master-qrunner.pid but you normally don't need to use this
    pid directly.  The `start', `stop', `restart', and `reopen' commands handle
    everything for you.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [ start | stop | restart | reopen ]
    
    Options:
    
        -n/--no-restart
            Don't restart the qrunners when they exit because of an error or a
            SIGINT.  They are never restarted if they exit in response to a
            SIGTERM.  Use this only for debugging.  Only useful if the `start'
            command is given.
    
        -u/--run-as-user
            Normally, this script will refuse to run if the user id and group id
            are not set to the `mailman' user and group (as defined when you
            configured Mailman).  If run as root, this script will change to this
            user and group before the check is made.
    
            This can be inconvenient for testing and debugging purposes, so the -u
            flag means that the step that sets and checks the uid/gid is skipped,
            and the program is run as the current user and group.  This flag is
            not recommended for normal production environments.
    
            Note though, that if you run with -u and are not in the mailman group,
            you may have permission problems, such as begin unable to delete a
            list's archives through the web.  Tough luck!
    
        -s/--stale-lock-cleanup
            If mailmanctl finds an existing master lock, it will normally exit
            with an error message.  With this option, mailmanctl will perform an
            extra level of checking.  If a process matching the host/pid described
            in the lock file is running, mailmanctl will still exit, but if no
            matching process is found, mailmanctl will remove the apparently stale
            lock and make another attempt to claim the master lock.
    
        -q/--quiet
            Don't print status messages.  Error messages are still printed to
            standard error.
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
    
    Commands:
    
        start   - Start the master daemon and all qrunners.  Prints a message and
                  exits if the master daemon is already running.
    
        stop    - Stops the master daemon and all qrunners.  After stopping, no
                  more messages will be processed.
    
        restart - Restarts the qrunners, but not the master process.  Use this
                  whenever you upgrade or update Mailman so that the qrunners will
                  use the newly installed code.
    
        reopen  - This will close all log files, causing them to be re-opened the
                  next time a message is written to them
el: Πρωτεύον script έναρξης και τερματισμού για τον Mailman qrunner δαίμονα.
    
    Το script ξεκινάει, σταματάει, και επανεκκινεί τους κύριους Mailman δρομείς ουράς (queue runners),
    σιγουρεύοντας ότι τα διάφορα μακροπρόθεσμα qrunners είναι ακόμα ζωντανά. Αυτό
    γίνεται με το κάρφωμα και των qrunners και την αναμονή των pids τους.
    Όταν ανιχνεύει ότι μια subprocess έχει βγεί, μπορεί να την επανακκινήσει.
    
    Τα qrunners αποκρίνονται στα SIGINT, SIGTERM, και SIGHUP. Τα SIGINT και SIGTERM και τα δύο
    αναγκάζουν τα qrunners να βγεί καθαρά, αλλά ο κύριος (master) μόνο θα επανακκινήσει τα qrunners
    τα οποία έχουν εξέλθει λόγω του SIGINT. Το SIGHUP προκαλεί τον κύριο (master) και τα qrunners
    να κλείσουν τα αρχεία καταγραφής τους, και να τα ξανα-ανοίξουν κατόπιν επάνω στο επόμενο τυπωμένο μήνυμα.
    
    Ο κύριος (master) αποκρίνεται επίσης στα SIGINT, SIGTERM, και SIGHUP, ο οποίος απλά
    μεταφέρει προς τα qrunners (σημειώστε ότι ο κύριος θα κλείσει και θα ανοίξει πάλι τα
    αρχεία καταγραφής στην παραλαβή ενός SIGHUP). Ο κύριος (master) επίσης αφήνει την διαδικασία του id
    σε ένα αρχείο data/master-qrunner.pid αλλά εσείς λογικά δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε το
    pid άμεσα.  Οι εντολές `start', `stop', `restart', και `reopen' θα διαχειριστούν
    τα πάντα για εσάς.
    
    Χρήση: %(PROGRAM)s [options] [ start | stop | restart | reopen ]
    
    Επιλογές:
    
        -n/--no-restart
            Δεν επανεκκινεί τους qrunners όταν εξέλθουν εξαιτίας ενός λάθους ή ενός
            SIGINT. Αυτοί ποτέ δεν επανακκινούν εάν βγαίνουν σε απάντηση του
            SIGTERM. Χρησιμοποιήστε την μόνο για debugging. Είναι χρήσιμη μόνο αν δοθεί η εντολή `start'.
    
        -u/--run-as-user
            Κανονικά, αυτό το script θα αρνηθεί να τρέξει αν το user id και το group id
            δεν έχουν τεθεί στο `mailman' user και group (όπως καθορίζονται όταν εσείς
            διαμορφώνεται τον Mailman). Αν τρέξει σαν root, αυτό το script θα αλλάξει στο σωστά
            user και group προτού γίνει ο έλεγχος.
    
            Αυτό μπορεί να είναι ενοχλητικό για λόγους δοκιμής και διόρθωσης, έτσι η -u
            σημαία σημαίνει ότι το βήμα που θέτει και ελέγχει τα uid/gid αναπηδάει,
            και το πρόγραμμα τρέχει σαν το τρέχoντα χρήστη και ομάδα.  Αυτή η σημαία
            δεν συστήνεται για τα κανονικά περιβάλλοντα παραγωγής.
    
            Σημειώστε εν τούτοις, ότι αν τρέχει με -u και δεν είναι στην ομάδα mailman 
            μπορεί να έχετε προβλήματα με τα δικαιώματα, όπως να μην μπορείτε να διαγράψετε 
            το ιστορικό αρχείο μιας λίστας από τον ιστό.
    
        -s/--stale-lock-cleanup
            Αν το mailmanctl βρει μια υπάρχουσα κύρια κλειδαριά, αυτό θα βγεί κανονικά
            με ένα μήνυμα λάθους. Με αυτή την επιλογή, το mailmanctl θα εκτελέσει ένα
            extra επίπεδο ελέγχου.  Εάν μια διαδικασία που ταιριάζει με το host/pid που περιγράφεται
            στο αρχείο κλειδωμλατων τρέχει, το mailmanctl θα εξέλθει ακόμα, αλλά αν δεν
            βρεθούν διαδικασίες που ταιριάζουν, το mailmanctl θα διαγράψει το φαινομενικά διατηρημένο 
            κλείδωμα και θα κάνει μια άλλη προσπάθειανα διεκδικήσει τοκύριο κλείδωμα (master lock) 
    
        -q/--quiet
          Μην εκτυπώνετε μηνύματα κατάστασης. Τα μηνύματα λάθους εξακολουθεί  
          να εκτυπώνεται στην tυπική έξοδο σφαλμάτων (standard error). 
    
    -h/--help
    Εκτυπώστε αυτό το μήνυμα και έξοδοs.

en: Print the Mailman version.
el: Εκτυπώνει την έκδοση του mailman.

en: Privacy options...
el: Επιλογές ιδιωτικότητας...

en: Private Archive Error
el: Λάθος στο Ιδιωτικό Ιστορικό Αρχείο

en: Private Archive Error - %(msg)s
el: Λάθος στο Ιδιωτικό Ιστορικό Αρχειό - %(msg)s

en: Private archive - "./" and "../" not allowed in URL.
el: Ιδιωτικό ιστορικό αρχείο - "./" και "../" δεν επιτρέπεται η πρόσβαση στο δικτυακό τόπο.

en: Private archive file not found
el: Το αρχείο του ιδιωτικού ιστορικού δε βρέθηκε

en: Problems found:
el: Εμφανίστηκαν προβλήματα

en: Public mailing lists at %(hostname)s:
el: Δημόσιες λίστες ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο %(hostname)s:

en: Quarterly
el: Τριμηνιαία

en: RFC 2369 defines a set of List-* headers that are
                     normally added to every message sent to the list membership.
                     These greatly aid end-users who are using standards compliant
                     mail readers.  They should normally always be enabled.
    
                     <p>However, not all mail readers are standards compliant yet,
                     and if you have a large number of members who are using
                     non-compliant mail readers, they may be annoyed at these
                     headers.  You should first try to educate your members as to
                     why these headers exist, and how to hide them in their mail
                     clients.  As a last resort you can disable these headers, but
                     this is not recommended (and in fact, your ability to disable
                     these headers may eventually go away).
el: Το RFC 2369 ορίζει ένα σύνολο από επικεφαλίδες Λίστα-* οι οποίες
                     προστίθενται υπό κανονικές συνθήκες σε κάθε μήνυμα που στέλνεται
                     στα μέλη της λίστας.  Αυτές βοηθούν πολύ τον τελικό χρήστη που
                     χρησιμοποιεί προγράμματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου τα οποία
                     υπακούν στα δεδομένα. Κανονικά πρέπει πάντα να είναι ενεργοποιημένες.
    
                     <p>Ωστόσο, δεν είναι ακόμα όλα τα προγράμματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
                     συμβατά με τα δεδομένα και αν είναι μεγάλος ο αριθμός των μελών της 
                     λίστας που χρησιμοποιούν τέτοια προγράμματα, μπορεί να δυσαρεστηθούν
                     με αυτές τις επικεφαλίδες.  Πρέπει πρώτα να γίνει προσπάθεια επιμόρφωσης
                     των μελών για τους λόγους ύπαρξης αυτών των επικεφαλίδων, και του πως μπορεί
                     να γίνει η απόκρυψη τους στους χρήστες αλληλογραφίας.  Ως τελευταία λύση μπορούν
                     να απενεργοποιηθούν αυτές οι επικεφαλίδες, αλλά αυτό δεν είναι η προτεινόμενη
                     λύση (και στην πραγματικότητα, η δυνατότητα σας να απενεργοποιείτε αυτές τις
                     επικεφαλίδες μπορεί να μην υπάρχει στο μέλλον).

en: Re-enable mailing list membership
el: Επανα-ενεργοποίηση της συμμετοχής στη λίστα

en: Re-enable membership
el: Επανα-ενεργοποίηση συμμετοχής

en: Re-run as %(MAILMAN_USER)s (or root) with -f flag to fix
el: Ξανα-εκτελέστε ως %(MAILMAN_USER)s (ή root) με την μεταβλητή -f για να το επιδιορθώσετε

en: Reason for refusal
el: Λόγος απόρριψης

en: Reason:
el: Αιτία:

en: Rebuild a list's archive.
    
    Use this command to rebuild the archives for a mailing list.  You may want to
    do this if you edit some messages in an archive, or remove some messages from
    an archive.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] <listname> [<mbox>]
    
    Where options are:
        -h / --help
            Print this help message and exit.
    
        -q / --quiet
            Make the archiver output less verbose.
    
        --wipe
            First wipe out the original archive before regenerating.  You usually
            want to specify this argument unless you're generating the archive in
            chunks.
    
        -s N
        --start=N
            Start indexing at article N, where article 0 is the first in the mbox.
            Defaults to 0.
    
        -e M
        --end=M
            End indexing at article M.  This script is not very efficient with
            respect to memory management, and for large archives, it may not be
            possible to index the mbox entirely.  For that reason, you can specify
            the start and end article numbers.
    
    Where <mbox> is the path to a list's complete mbox archive.  Usually this will
    be some path in the archives/private directory.  For example:
    
    %% bin/arch mylist archives/private/mylist.mbox/mylist.mbox
    
    <mbox> is optional.  If it is missing, it is calculated.
el: Ξαναδημιουργήστε το archive μιας λίστας.
    
    Χρησιμοποιείστε αυτή την εντολή για να ξαναδημιουργήσετε τα ιστορικά αρχεία για μια λίστα.  Μπορεί να θελήσετε να το
    κάνετε αυτό αν επεξεργαστείτε μερικά μηνύματα σε ένα ιστορικό αρχείο, ή διαγράψετε μερικά μηνύματα από
    ένα ιστορικό αρχείο.
    
    Χρήση: %(PROGRAM)s [options] <listname> [<mbox>]
    
    Όπου επιλογές είναι:
        -h / --help
            Εκτυπώνει το βοηθητικό μήνυμα και εξέρχεται.
    
        -q / --quiet
            Κάνει την έξοδο του ιστορικού αρχείου λιγότερο φλύαρη.
    
        --wipe
            Αρχικά καθαρίζει το αρχικό αρχείο πριν αναπαραχθεί.  Εσείς συνήθως
            θέλετε να διευκρινίσετε αυτό το επιχείρημα εκτός αν παράγετε το αρχείο σε
            μεγάλα τμήματα.
    
        -s N
        --start=N
    .       Ξεκινάει την αρχειοθέτηση στο άρθρο N, όπου το αρχείο 0 είναι το πρώτο στο mbox.
            Το προκαθορισμένο είναι το 0.
    
        -e M
        --end=M
            Τελειώνει την αρχειοθέτηση στο άρθρο M.  Αυτό το script δεν είναι πολύ αποδοτικό ως
            προς τον σεβασμό στη διαχείριση μνήμης, και των μεγάλων αρχείων, ίσως να μην είναι
            δυνατή η αρχειοθέτηση του mbox εξ ολοκλήρου.  Γιαυτό τον λόγο, μπορείτε να διευκρινίσετε
            την αρχή και το τέλος των αριθμών του άρθρου.
    
    Όπου <mbox> είναι μια διαδρομή μιας πλήρης λίστας ιστορικού mbox.  Συνήθως αυτό θα
    είναι κάποια διαδρομή σε ιστορικούς/ιδιωτικό κατάλογο.  Για παράδειγμα:
    
    %% το bin/arch της λίστας μας archives/private/mylist.mbox/mylist.mbox
    
    <mbox> είναι προαιρετικό.  Αν λείπει, υπολογίζεται.

en: Receive digests?
el: Να λαμβάνετε συγκεντρωτικά τα μηνύματα της λίστας;

en: Received:
el: Παρελήφθη:

en: Recipient filters
el: Φίλτρα παραλήπτη

en: Recipient&nbsp;filters
el: Φίλτρα&nbsp;παραλήπτη

en: Regenerate Mailman specific aliases from scratch.
    
    The actual output depends on the value of the `MTA' variable in your mm_cfg.py
    file.
    
    Usage: genaliases [options]
    Options:
    
        -q/--quiet
            Some MTA output can include more verbose help text.  Use this to tone
            down the verbosity.
    
        -h/--help
            Print this message and exit.
el: Αναπαράγετε τα συγκεκριμένα aliases του Mailman από την αρχή.
    
    Η πραγματική παραγωγή εξαρτάται από την αξία της μεταβλητής `MTA' στο mm_cfg.py
    αρχείο σας.
    
    Χρήση: genaliases [επιλογές]
    Επιλογές:
    
        -q/--quiet
            Κάποια έξοδος από MTA μπορεί να περιλάβει περισσότερο αναλυτικό κείμενο βοήθειας. Χρησιμοποιήστε αυτό για να
          το μικρύνετε.
    
        -h/--βοήθεια
            Εκτυπώνει το μήνυμα και εξέρχεται.

en: Regular
el: Κανονική

en: Reject
el: Απόρριψη

en: Rejects
el: Απορρίψεις

en: Reloading pickled archive state
el: Επαναφόρτωση της κατάστασης του παλαιού ιστορικού αρχείου

en: Remind
el: Υπενθύμιση

en: Remove members from a list.
    
    Usage:
        remove_members [options] [listname] [addr1 ...]
    
    Options:
    
        --file=file
        -f file
            Remove member addresses found in the given file.  If file is
            `-', read stdin.
    
        --all
        -a
            Remove all members of the mailing list.
            (mutually exclusive with --fromall)
    
        --fromall
            Removes the given addresses from all the lists on this system
            regardless of virtual domains if you have any.  This option cannot be
            used -a/--all.  Also, you should not specify a listname when using
            this option.
    
        --nouserack
        -n
            Don't send the user acknowledgements.  If not specified, the list
            default value is used.
    
        --noadminack
        -N
            Don't send the admin acknowledgements.  If not specified, the list
            default value is used.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
    
        listname is the name of the mailing list to use.
    
        addr1 ... are additional addresses to remove.
el: Αφαίρεση μελών από μια λίστα. 
    
    Χρήση: 
    Remove_members [επιλογές] [listname] [addr1 ...] 
    
    Επιλογές: 
    
         --file=αρχείο 
         -f αρχείο 
             Αφαιρεί τις διευθύνσεις των μελών που βρίσκονται στο αρχείο που δίνεται.
             Εάν το αρχείο  είναι το '-', διάβαζει απο την  stdin. 
    
         --all
         -a 
             Αφαίρεσε όλα τα μέλη της τη λίστα. 
             (αμοιβαία αποκλείεται η χρήση με το  -fromall) 
    
         --fromall
             Αφαιρεί τις διευθύνσεις που δίνονται από όλες τις λίστες σε αυτό το σύστημα 
             Ανεξάρτητα από τουε εικονικούς χώρους  αν έχετε. Αυτή η επιλογή δεν μπορεί να         να 
             Χρησιμοποιείται με τις -a/--all. Επίσης, δεν θα πρέπει να καθορίσετε 
             μια listname  με τη χρήση  αυτής της επιλογής. 
    
         --nouserack 
         -n 
             Μη στέλνεις ανακοινώσεις στο χρήστη. Εάν δεν έχει καθοριστεί, 
             χρησιμοποιείται η προκαθορισμένη τιμή. 
    
         --noadminack 
         -N 
             Μην στέλνεις ενημέρωση στον  admin . Εάν δεν έχει καθοριστεί, 
             χρησιμοποιείται η προκαθορισμένη τιμή. 
    
          --help 
          -h 
              Εκτύπωσε το μήνυμα αυτό βοήθειας  και έξοδος. 
    
          listname είναι το όνομα της λίστας αλληλογραφίας που θα χρησιμοποιηθεί. 
    
          addr1 ... Οι επιπλέον διευθύνσεις που θα αφαιρεθούν.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 content type.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
el: Διαγραφή των επισυναπτόμενων που δεν έχουν τύπο περιεχομένου
                 ο οποίος ταιριάζει με τη λίστα.  Αφήστε αυτό το πεδίο κενό 
                 για να παραλείψετε τον έλεγχο αυτού του φίλτρου.

en: Remove message attachments that don't have a matching
                 filename extension.  Leave this field blank to skip this filter
                 test.
el: Διαγραφή των επισυναπτόμενων που δεν έχουν τύπο περιεχομένου
                 ο οποίος ταιριάζει με τη λίστα.  Αφήστε αυτό το πεδίο κενό 
                 για να παραλείψετε τον έλεγχο αυτού του φίλτρου.

en: Remove message attachments that have a matching content
                 type.
el: Διαγραφή των επισυναπτόμενων του μηνύματος όταν το επισυναπτόμενο 
                 είναι τύπου που περιέχεται στη λίστα.

en: Remove message attachments that have a matching filename
                 extension.
el: Διαγραφή των επισυναπτόμενων του μηνύματος όταν το επισυναπτόμενο 
                 είναι τύπου που περιέχεται στη λίστα.

en: Remove the components of a mailing list with impunity - beware!
    
    This removes (almost) all traces of a mailing list.  By default, the lists
    archives are not removed, which is very handy for retiring old lists.
    
    Usage:
        rmlist [-a] [-h] listname
    
    Where:
        --archives
        -a
            Remove the list's archives too, or if the list has already been
            deleted, remove any residual archives.
    
        --help
        -h
            Print this help message and exit.
el: Απαλλοιφή των στοιχείων μιας  λίστας με - Προσοχή! 
    
    Αυτό αφαιρεί (σχεδόν) όλα τα ίχνη μιάς λίστας. Εξ ορισμού, τα ιστορικά αρχεία 
    των λιστών δεν καταργούνται, που είναι πολύ βολικό για διατήρηση παλαιών λιστών. 
    
    Χρήση: 
       rmlist [-a] [-h] listname 
    
    Όπού: 
        --archives 
        -a 
           Κατάργηση επίσης και των ιστορικών αρχείων της λίστας. ή αν η λίστα έχει ήδη 
           διαγραφεί, αφαιρεί τυχόν ιστορικά αρχεία που έχουν απομείνει. 
    
        --help
        -h
           Εκτύπώσε το μήνυμα αυτό να βοήθειας και έξοδος.

en: Removed: %(s)s
el: Διαγράφηκε: %(s)s

en: Removing %(msg)s
el: Απαλοιφή %(msg)s

en: Request to mailing list %(realname)s rejected
el: Το αίτημα προς τη λίστα %(realname)s απορρίφθηκε

en: Requested topic is not valid: %(topicname)s
el: Το ζητούμενο θέμα δεν είναι έγκυρο: %(topicname)s

en: Require approval
el: Έγκριση

en: Reset a list's web_page_url attribute to the default setting.
    
    This script is intended to be run as a bin/withlist script, i.e.
    
    % bin/withlist -l -r fix_url listname [options]
    
    Options:
        -u urlhost
        --urlhost=urlhost
            Look up urlhost in the virtual host table and set the web_page_url and
            host_name attributes of the list to the values found.  This
            essentially moves the list from one virtual domain to another.
    
            Without this option, the default web_page_url and host_name values are
            used.
    
        -v / --verbose
            Print what the script is doing.
    
    If run standalone, it prints this help text and exits.
el: Επαναρυθμίζει τις ιδιότητες  του web_page_url μιας λίστας στην προεπιλεγμένη.
    
    Αυτό το script προορίζεται να εκτελεστεί όπως ένα bin/withlist script, π.χ.
    
    % bin/withlist -l -r fix_url όνομα λίστας [επιλογές]
    
    Επιλογές:
        -u urlhost
        --urlhost=urlhost
            Αναζητά το urlhost σε ένα πίνακα εικονικών ξενιστών (virtual hosts)   και oρίζει το web_page_url και
            τις ιδιότητες του host_name της λίστας στις τιμές που εντοπίζονται.  Αυτό
            μετακινεί ουσιαστικά την λίστα από μια εικονική περιοχή προς μιά άλλη.
    
            Χωρίς αυτή την επιλογή, οι προεπιλεγμένες τιμές των web_page_url και host_name χρησιμοποιούνται.
    
        -v / --verbose
            Εκτυπώνει τι κάνει το συγκεκριμένο script.
    
    Αν τρέξει αυτόνομα, εκτυπώνει το κείμενο βοήθειας και εξέρχεται.

en: Reset the passwords for members of a mailing list.
    
    This script resets all the passwords of a mailing list's members.  It can also
    be used to reset the lists of all members of all mailing lists, but it is your
    responsibility to let the users know that their passwords have been changed.
    
    This script is intended to be run as a bin/withlist script, i.e.
    
    % bin/withlist -l -r reset_pw listname [options]
    
    Options:
        -v / --verbose
            Print what the script is doing.
el: Επανακαθορισμός του κωδικούς πρόσβασης για τα μέλη της λίστας.
    
    Αυτό το script επανακαθορίζει όλους τους κωδικούς πρόσβασης των μελών μιάς λίστας αλληλογραφίας. Μπορεί επίσης, 
    να χρησιμοποιηθεί για να επανακαθορίσει όλων των μελών όλων για όλες τις  λίστες, αλλά είναι δική σας 
    ευθύνη να ενημερώσετε τους χρήστες ώστε να γνωρίζουν ότι οι κωδικοί τους έχουναλλάξει. 
    
    Αυτό το script έχει ως σκοπό να λειτουργεί ως ένα script bin/withlist, δηλαδή 
    
    % bin/withlist -l -r listname reset_pw [επιλογές] 
    
    Επιλογές: 
        -v / --verbose 
            Eκτυπώνει τι κάνει το script.

en: Return to the
el: Επιστροφή στην

en: Romanian
el: Ρουμάνικα

en: Running %(module)s.%(callable)s()...
el: Εκτέλεση %(module)s.%(callable)s()...

en: Russian
el: Ρώσικα

en: Sat
el: Σαβ

en: Saving list
el: Η λίστα αποθηκεύτηκε

en: Scrub attachments of regular delivery message?
el: Επεξεργαστήκατε τα επισυναπτόμενα αρχεία των κανονικά μεταφερόμενων μηνυμάτων;

en: Search regular expression required
el: Απαιτείται κανονική έκφραση αναζήτησης

en: Search...
el: Αναζήτηση...

en: Second
el: Δεύτερο

en: See
el: Δες

en: Select page to edit:
el: Επιλογή σελίδας για επεξεργασία:

en: Send "list created" email to list owner?
el: Αποστολή μηνύματος "δημιουργία λίστας" στον ιδιοκτήτη της λίστας;

en: Send goodbye message to members when they are unsubscribed?
el: Αποστολή αποχαιρετιστήριου μηνύματος στα μέλη όταν αυτά διαγράφονται;

en: Send mail to poster when their posting is held for approval?
el: Αποστολή μηνύματος στον αποστολέα όταν το μήνυμά του κρατείται για έγκριση;

en: Send monthly password reminders?
el: Να αποστέλλονται μηνιαίες υπενθυμίσεις των κωδικών;

en: Send notifications of new subscriptions to the list owner?
el: Αποστολή ειδοποίησης στον ιδιοκτήτη της λίστας για τις νέες εγγραφές;

en: Send notifications to the list owner?
el: Να σταλούν ειδοποιήσεις στον ιδιοκτήτη της λίστας:

en: Send password reminders to, eg, "-owner" address instead of
                 directly to user.
el: Αποστολή υπενθυμίσεων για τους κωδικούς στις, π.χ., "-owner" διευθύνσεις αντί
                 στον χρήστη απευθείας.

en: Send unsubscription acknowledgement to the user?
el: Να σταλεί επιβεβαίωση διαγραφής από τη λίστα στο χρήστη;

en: Send welcome message to newly subscribed members?
el: Αποστολή μηνύματος καλωσορίσματος στα νέα εγγεγραμμένα μέλη;

en: Send welcome messages to new subscribers?
el: Αποστολή μηνύματος καλωσορίσματος στα νέα μέλη της λίστας;

en: Sender discarded message via web.
el: Ο αποστολέας απέρριψε χωρίς ενημέρωση το μήνυμα μέσω του web.

en: Sender is explicitly forbidden
el: Ο αποστολέας είναι ρητά απαγορευμένος

en: Sender&nbsp;filters
el: Φίλτρα&nbsp;αποστολέα

en: Sep
el: Σεπ

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: Serbian
el: Σέρβικα

en: Server Local Time
el: Τοπική Ώρα Εξυπηρετητή

en: Set
el: Ανάθεση

en: Set the site password, prompting from the terminal.
    
    The site password can be used in most if not all places that the list
    administrator's password can be used, which in turn can be used in most places
    that a list users password can be used.
    
    Usage: %(PROGRAM)s [options] [password]
    
    Options:
    
        -c/--listcreator
            Set the list creator password instead of the site password.  The list
            creator is authorized to create and remove lists, but does not have
            the total power of the site administrator.
    
        -h/--help
            Print this help message and exit.
    
    If password is not given on the command line, it will be prompted for.
el: Ορίστε τον κωδικό πρόσβασης στην τοποθεσία, με εισαγωγή από το τερματικό.
    
    Ο κωδικός πρόσβασης τοποθεσίας μπορεί να χρησιμοποιηθεί στα περισσότερα αν όχι σε  όλα τα σημεία που 
    μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο κωδικός πρόσβασης του διαχειριστή της λίστας, ο οποίος με τη σειρά του μπορεί να χρησιμοποιηθεί 
    στα περισσότερα σημεία που μπορεί να χρησιμοποιηθεί 
    ο κωδικός πρόσβασης των χρηστών. 
    
    Χρήση: %(PROGRAM)s [επιλογές] [κωδικός πρόσβασης] 
    
    Επιλογές: 
    
    -c/--listcreator 
    Ορίστε τον κωδικό πρόσβασης tου δημιουργού λίστας αντί του κωδικού πρόσβασης της τοποθεσίας. Ο  
    δημιουργός λίστας έχει το δικαίωμα να δημιουργήσει και καταργήσει λίστες,  
    αλλά δεν έχει τη συνολική ισχύς του διαχειριστή της τοποθεσίας. 
    
    -h/--help 
    Εκτυπώε το μήνυμα αυτό βοήθειος και την έξοδος. 
    
    Αν ο κωδικός δεν παρέχεται για την γραμμή εντολών, θα ζητηθεί.

en: Set this to yes when this list is intended to cascade only
                 to other mailing lists.  When set, meta notices like
                 confirmations and password reminders will be directed to an
                 address derived from the member's address - it will have the
                 value of "umbrella_member_suffix" appended to the member's
                 account name.
el: Ορίστε αυτή την επιλογή σε ναι όταν αυτή η λίστα προορίζεται μόνο για να συνδέσει σειριακά
                 άλλες λίστες.  Όταν ορισθεί, ειδοποιήσεις meta, όπως
                 επιβεβαιώσεις και υπενθυμίσεις κωδικών, θα απευθύνονται σε μια
                 διεύθυνση η οποία παράγεται από τη διεύθυνση του μέλους - θα έχει
                 την τιμή του "umbrella_member_suffix" προσαρτημένη στο όνομα
                 του λογαριασμού του μέλους.

en: Setting host_name to: %(mailhost)s
el: Ρύθμιση του host_name σε: %(mailhost)s

en: Setting this option causes member email addresses to be
                 transformed when they are presented on list web pages (both in
                 text and as links), so they're not trivially recognizable as
                 email addresses.  The intention is to prevent the addresses
                 from being snarfed up by automated web scanners for use by
                 spammers.
el: Ορίζοντας αυτή την επιλογή έχουμε ως αποτέλεσμα οι email διευθύνσεις των μελών
                 να μετασχηματίζονται όταν εμφανίζονται στις ιστοσελίδες της λίστας (και σε
                 κείμενο και σαν σύνδεσμοι), ώστε να μην είναι εύκολα αναγνωρίσιμες ως
                 email διευθύνσεις. Ο σκοπός είναι να εμποδίσουμε τις διευθύνσεις να ανιχνευθούν 
                 από αυτόματους web scanners για χρήση από 
                 spammers.

en: Setting this option instructs Mailman to start a new volume
                 with the next digest sent out.
el: Ο ορισμός αυτής της επιλογής δίνει στο Mailman την εντολή να 
                 ξεκινήσει ένα νέο τόμο με την επόμενη σύνοψη που διανέμεται.

en: Setting web_page_url to: %(web_page_url)s
el: Ρύθμιση του web_page_url σε: %(web_page_url)s

en: Should Mailman collapse multipart/alternative to its
                 first part content?
el: Πρέπει να στέλνει ο Mailman αυτόματη απάντηση στους 
                 αποστολείς της λίστας;

en: Should Mailman convert <tt>text/html</tt> parts to plain
                 text?  This conversion happens after MIME attachments have been
                 stripped.
el: Πρέπει ο Mailman να μετατρέπει τα τμήματα <tt>κείμενο/html</tt>
                 σε απλό κείμενο; Αυτή η μετατροπή συμβαίνει κατόπιν της εξέτασης των επισυναπτόμενων MIME.

en: Should Mailman filter the content of list traffic according
                 to the settings below?
el: Πρέπει να φιλτράρει ο Mailman το περιεχόμενο που διακινείται
                 από τη λίστα σύμφωνα με τις παρακάτω ρυθμίσεις;

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member to be unsubscribed?
el: Πρέπει ο Mailman να ειδοποιεί εσάς, τον ιδιοκτήτη της λίστας, 
                 όταν τα επιστρεφόμενα μηνύματα προκαλούν την απενεργοποίηση κάποιου μέλους;

en: Should Mailman notify you, the list owner, when bounces
                 cause a member's subscription to be disabled?
el: Πρέπει να ειδοποιεί ο Mailman εσάς, τον ιδιοκτήτη της λίστας, 
                 όταν κάποιο μέλος απενεργοποιείται επειδή τα μηνύματα της λίστας δεν παραδίδονται σε αυτόν;

en: Should Mailman perform a <em>catchup</em> on the newsgroup?
el: Θα θέλατε το Mailman να πραγματοποιήσει μια <em>ενημέρωση </em> σε 
    μια ομάδα νέων;

en: Should Mailman perform automatic bounce processing?
el: Πρέπει ο Mailman να προχωρά σε αυτόματη επεξεργασία των μηνυμάτων επιστροφής;

en: Should Mailman personalize each non-digest delivery?
                     This is often useful for announce-only lists, but <a
                     href="?VARHELP=nondigest/personalize">read the details</a>
                     section for a discussion of important performance
                     issues.
el: Επιθυμείτε το Mailman να προσωποποιεί κάθε μη συγκεντρωτική (non-digest) παράδοση?
                     Αυτό είναι συχνά χρήσιμο σε λίστες ανακοινώσεων, αλλά <ahref="?VARHELP=nondigest/personalize"> διαβάστε στις λεπτομέρειες</a>
                     μια συζήτηση για σημαντικά προβλήμαστα απόδοσης.

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -owner address?
el: Πρέπει να στέλνει ο Mailman αυτόματη απάντηση στα μηνύματα που στέλνονται στη
                 διεύθυνση του ιδιοκτήτη της λίστας;

en: Should Mailman send an auto-response to emails sent to the
                 -request address?  If you choose yes, decide whether you want
                 Mailman to discard the original email, or forward it on to the
                 system as a normal mail command.
el: Μπορεί ο Mailman να στέλνει αυτόματη απάντηση στα μηνύματα που στέλνονται στη
                 διεύθυνση αιτημάτων;  Αν επιλέξετε ναι, αποφασίστε
                 αν θέλετε ο Mailman να απορρίπτει χωρίς ενημέρωση το αρχικό μήνυμα, ή να το προωθεί στο
                 σύστημα ως κανονική εντολή mail.

en: Should Mailman send an auto-response to mailing list
                 posters?
el: Πρέπει να στέλνει ο Mailman αυτόματη απάντηση στους χρήστες
                 της λίστας;

en: Should Mailman send the next digest right now, if it is not
                 empty?
el: Πρέπει ο Mailman να στείλει την επόμενη σύνοψη αμέσως, αν
                 αυτή δεν είναι κενή;

en: Should Mailman send you, the list owner, any bounce messages
                 that failed to be detected by the bounce processor?  <em>Yes</em>
                 is recommended.
el: Πρέπει ο Mailman να στέλνει σε εσάς, τον ιδιοκτήτη της λίστας, κάθε επιστρεφόμενο μήνυμα
                 το οποίο δεν εντοπίζεται από το σύστημα επεξεργασίας των επιστρεφόμενων μηνυμάτων;
                 Προτείνεται το <em>Ναι</em>.

en: Should Mailman start a new digest volume?
el: Πρέπει ο Mailman να ξεκινήσει νέο τόμο σύνοψης;

en: Should a digest be dispatched daily when the size threshold isn't reached?
el: Πρέπει μια σύνοψη να αποστέλλεται καθημερινά ακόμα και όταν το μέγεθος της 
           δεν έχει φτάσει στο όριο που έχει οριστεί;

en: Should administrator get notices of subscribes and
                 unsubscribes?
el: Πρέπει να λαμβάνουν οι διαχειριστές ειδοποιήσεις για
                 τις εγγραφές και τις διαγραφές;

en: Should any existing <tt>Reply-To:</tt> header found in the
                 original message be stripped?  If so, this will be done
                 regardless of whether an explict <tt>Reply-To:</tt> header is
                 added by Mailman or not.
el: Πρέπει κάποια υπάρχουσα <tt>Reply-To:</tt> επικεφαλίδα η οποία βρίσκεται
                 στο αρχικό μήνυμα να διαγράφεται;  Αν ναι, αυτό θα γίνεται
                 ανεξάρτητα από το εάν μια απλή <tt>Reply-To:</tt> επικεφαλίδα έχει
                 προστεθεί από το Mailman ή όχι.

en: Should messages from non-members, which are automatically
                 discarded, be forwarded to the list moderator?
el: Θα πρέπει τα μηνύματα εκτός των μελών που αυτόματα,
                 απορρίπτονται χωρίς ενημέρωση, να προωθούνται στον μεσολαβητή της λίστας;

en: Should messages from this mailing list include the
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (i.e. <tt>List-*</tt>) headers?  <em>Yes</em> is highly
                     recommended.
el: Θα πρέπει τα μηνύματα από αυτή τη λίστα να περιλαμβάνουν τις
                     <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>
                     (π.χ. <tt>Λίστα-*</tt>) επικεφαλίδες;  <em>Ναι</em> είναι η επιλογή
                     που συστήνεται.

en: Should new members be quarantined before they
        are allowed to post unmoderated to this list?  Answer <em>Yes</em> to hold
        new member postings for moderator approval by default.
el: Πρέπει τα νέα μέλη να μπαίνουν σε 'απομόνωση' πριν τους επιτραπεί να
        στέλνουν χωρίς έλεγχο σε αυτή τη λίστα;  Απάντηση <em>Ναι</em> να 
    κρατούνται τα μηνύματα των νέων μελών για έγκριση από το διαχειριστή  εξ' ορισμού

en: Should new posts to the mailing list be sent to the
                 newsgroup?
el: Θα πρέπει οι νέες αποστoλές στην λίστα να στέλνονται και 
                 στην ομάδα νέων;

en: Should new posts to the newsgroup be sent to the mailing
                 list?
el: Θα πρέπει οι νέες αποστολές στην ομάδα νέων να στέλνονται στην 
                 λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου;

en: Should postings include the <tt>List-Post:</tt> header?
el: Θα πρέπει τα μηνύματα να περιέχουν την επικεφαλίδα <tt>Λίστα-Αποστολή:</tt> ;

en: Should the <tt>Sender</tt> header be rewritten for this
                     mailing list to avoid stray bounces?  <em>Yes</em> is
                     recommended.
el: Η επικεφαλίδα <tt>Αποστολέας (Sender)</tt>  να ξαναγραφτεί για αυτή τη 
                     λίστα για την αποφυγή αδέσποτων αναπηδήσεων (bounces): 
                     <em>Ναι</em> είναι η επιλογή που συνιστάται

en: Should the list moderators get immediate notice of new
                 requests, as well as daily notices about collected ones?
el: Πρέπει οι μεσολαβητές των λιστών να λαμβάνουν άμεσες ειδοποιήσεις νέων
                 αιτημάτων, καθώς και ημερήσιες ειδοποιήσεις για τα αιτήματα που έχουν
                 συγκεντρωθεί;

en: Should the topic filter be enabled or disabled?
el: Πρέπει το φίλτρο του θέματος να είναι ενεργοποιημένο ή απενεργοποιημένο;

en: Show member addresses so they're not directly recognizable
                 as email addresses?
el: Εμφάνιση των διευθύνσεων των μελών έτσι ώστε να μην είναι άμεσα αναγνωρίσιμες 
                 ως e-mail διευθύνσεις;

en: Show the contents of one or more Mailman queue files.
    
    Usage: show_qfiles [options] qfile ...
    
    Options:
    
        -q / --quiet
            Don't print `helpful' message delimiters.
    
        -h / --help
            Print this text and exit.
    
    Example: show_qfiles qfiles/shunt/*.pck
el: Εμφάνιση των περιεχομένων ενός ή περισσότερων αρχείων ουράς του Mailman.
    
    Χρήση: show_qfiles [επιλογές] qfile ... 
    
    Επιλογές: 
    
        -q / --quiet
    Μην εκτυπώνετε 'χρήσιμoυς' οριοθέτες μηνυμάτων. 
    
        -h / --help 
           Εκτύπωσε αυτό το κείμενο και έξοδος. 
    
           Παράδειγμα: show_qfiles qfiles/shunt/ *.pck

en: Sibling lists
el: Συναφείς λίστες

en: Site list is missing: %(sitelistname)s
el: Η λίστα της τοποθεσίας (site) δεν υπάρχει ήδη: %(sitelistname)s

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Skipped content of type %(partctype)s
el: Παράληψη περιεχομένου με τύπο %(partctype)s

en: Slovak
el: Σλοβακικά

en: Slovenian
el: Σλοβένικα

en: Some unknown error occurred while creating the list.
                    Please contact the site administrator for assistance.
el: Κάποιο άγνωστο λάθος συνέβει κατά τη δημιουργία της λίστας.
                    Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή για βοήθεια.

en: Spam Filter Regexp:
el: kανονική έκφραση (Regexp) Spam Φίλτρού :

en: Spam Filter Rule %(i)d
el: Κανόνας Φιλτρατίσματος Spam %(i)d

en: Spam&nbsp;filters
el: Φίλτρα&nbsp;ενοχλητικής αλληλογραφίας

en: Spanish (Spain)
el: Ισπανικά (Ισπανία)

en: Specify the RFC 2307 style hashing scheme for passwords included in the
    output.  Use -P to get a list of supported schemes, which are
    case-insensitive.
el: Ορίζει ένα RFC 2307 style hashing σχήμα για τους κωδικούς πρόσβασης που
    συμπεριλαμβάνονται στην έξοδο.  Χρησιμοποιήστε -P για να λάβετε μια λίστα 
    από τα υποστηριζόμενα σχήματα τα οποία είναι χωρίς διάκριση πεζών κεφαλαίων.

en: Subject:
el: Θέμα:

en: Submit
el: Αποστολή

en: Submit All Data
el: Αποστολή όλων των δεδομένων

en: Submit Changes
el: Αποστολή Αλλαγών

en: Submit My Changes
el: Αποστολή των Αλλαγών μου

en: Submit Your Changes
el: Αποστολή των Αλλαγών

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Subscribe results page
el: Σελίδα αποτελεσμάτων εγγραφών

en: Subscribe these users now or invite them?
el: Να γίνει εγγραφή αυτών των χρηστών τώρα ή πρόσκληση;

en: Subscribe to list %(listname)s
el: Εγγραφή στη λίστα %(listname)s

en: Subscribed: %(member)s
el: Εγγραφή στη λίστα %(member)s

en: Subscribing
el: εγγραφή σε εξέλιξη

en: Subscription Requests
el: Αιτήματα εγγραφής

en: Subscription request
el: Αίτημα εγγραφής

en: Subscription request confirmed
el: Το Αίτημα Εγγραφής επιβεβαιώθηκε

en: Subscription request succeeded.
el: Το αίτημα εγγραφής ολοκληρώθηκε με επιτυχία.

en: Subscription&nbsp;rules
el: Κανόνες&nbsp;συνδρομής(εγγραφής)

en: Successfully Removed:
el: Η διαγραφή έγινε με επιτυχία:

en: Successfully Unsubscribed:
el: Επιτυχημένη Διαγραφή:

en: Successfully invited:
el: Η κλήση έγινε με επιτυχία:

en: Successfully subscribed:
el: Η εγγραφή έγινε με επιτυχία:

en: Suffix for use when this list is an umbrella for other
                 lists, according to setting of previous "umbrella_list"
                 setting.
el: Κατάληξη η οποία πρέπει να χρησιμοποιείται όταν αυτή η λίστα αποτελεί 
                 κάλυψη (umbrella_list) για άλλες λίστες, σύμφωνα με τις προηγούμενες "umbrella_list"
                 ρυθμίσεις.

en: Sun
el: Κυρ

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: System error, bad content: %(content)s
el: Λάθος συστήματος, κακό περιεχόμενο: %(content)s

en: Tend to pending moderator requests
el: Εκκρεμή διαχειριστικά αιτήματα

en: Text appended to the bottom of every immediately-delivery
                 message.
el: Κείμενο το οποίο προτίθεται στο τέλος κάθε μηνύματος άμεσης 
                 παράδοσης.

en: Text attached (as a final message) to the bottom of digests.
el: Προσαρτημένο κείμενο(ως τελικό μήνυμα) στο τέλος των συνόψεων.

en: Text attached (as an initial message, before the table of contents) to the top of digests.
el: Κείμενο που θα προστεθεί (ως αρχικό μήνυμα, πριν τον πίνακα περιεχομένων) στο πάνω μέρος των συνόψεων.

en: Text prepended to the top of every immediately-delivery
                 message.
el: Κείμενο το οποίο προτίθεται στην αρχή κάθε μηνύματος άμεσης
                 παράδοσης.

en: Text sent to people leaving the list.  If empty, no special
                 text will be added to the unsubscribe message.
el: Το κείμενο το οποίο στέλνεται στους χρήστες που αποχωρούν από την λίστα.
    Αν είναι κενό, δε θα προστεθεί κάποιο ειδικό κείμενο στο μήνυμα διαγραφής από τη λίστα.

en: Text to include in any
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >rejection notice</a> to
                 be sent to moderated members who post to this list.
el: Κείμενο που θα συμπεριλαμβάνεται σε κάθε
                 <a href="?VARHELP/privacy/sender/member_moderation_action"
                 >ειδοποίηση απόρριψης </a> που
                 στέλνεται στα ελεγχόμενα από μεσολαβητή μέλη τα οποία στέλνουν μηνύματα σ' αυτή την λίστα.

en: Text to include in any rejection notice to be sent to
                 non-members who post to this list. This notice can include
                 the list's owner address by %%(listowner)s and replaces the
                 internally crafted default message.
el: Κείμενο για να συμπεριλαμβάνεται με οποιαδήποτε ειδοποίηση απόρριψης που στέλνεται
                 στα μη μέλη που στέλνουν μηνύματα σε αυτήν την λίστα. Αυτή η ειδοποίηση μπορεί να περιέχει
                 την διεύθυνση του ιδιοκτήτη της λίστας και να αντικαθιστά το
                 εσωτερικά επεξεργασμένο μήνυμα προεπιλογής.

en: Text%(sz)s
el: Κείμενο%(sz)s

en: The "host_name" is the preferred name for email to
                 mailman-related addresses on this host, and generally should be
                 the mail host's exchanger address, if any.  This setting can be
                 useful for selecting among alternative names of a host that has
                 multiple addresses.
el: Το "host_name" είναι το προτιμώμενο όνομα για την αποστολή
                 μηνύματος σε σχετικές με το mailman διευθύνσεις σε αυτό το διακομιστή,
                 και γενικά θα πρέπει να είναι η ηλεκτρονική διεύθυνση αλληλογραφίας
                 του server.  Αυτή η ρύθμιση μπορεί να είναι χρήσιμη για την επιλογή
                 ανάμεσα σε εναλλακτικά ονόματα ενός διακομιστή ο οποίος έχει πολλές
                 διευθύνσεις.

en: The <b>info</b> attribute you saved
    contains suspicious HTML that could potentially expose your users to cross-site
    scripting attacks.  This change has therefore been rejected.  If you still want
    to make these changes, you must have shell access to your Mailman server.
    This change can be made with bin/withlist or with bin/config_list by setting
    mlist.info.
el: Η <b> πληροφορία (info)</ b> που αποθηκεύσατε 
    περιέχει ύποπτο HTML κώδικα που θα μπορούσε να  εκθέσei τους χρήστες σας σεcross-site 
    επιθέσεις scripting. Αυτή η αλλαγή έχει ως εκ τούτου απορρίπτεται. Εάν και πάλιθέλετε 
    να κάνετε αυτές τις αλλαγές, θα πρέπει να έχετε πρόσβαση στο κέλυφος του διακομιστή Mailman.
    Αυτή η αλλαγή μπορεί να γίνει με bin/withlist ή με bin/config_list με τηρύθμιση 
    mlist.info.

en: The <em>list administrators</em> are the people who have ultimate control over
    all parameters of this mailing list.  They are able to change any list
    configuration variable available through these administration web pages.
    
    <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions; they are not
    able to change any list configuration variable, but they are allowed to tend
    to pending administration requests, including approving or rejecting held
    subscription requests, and disposing of held postings.  Of course, the
    <em>list administrators</em> can also tend to pending requests.
    
    <p>In order to split the list ownership duties into administrators and
    moderators, you must set a separate moderator password in the fields below,
    and also provide the email addresses of the list moderators in the
    <a href="%(adminurl)s/general">general options section</a>.
el: Οι <em>διαχειριστές μιας λίστας</em> είναι οι χρήστες που έχουν τον απόλυτο έλεγχο
    σε όλες τις παραμέτρους μιας λίστας ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.  Μπορούν να αλλάξουν
    κάθε μεταβλητή που είναι διαθέσιμη για τη διαμόρφωση της λίστας μέσω αυτών των
    διαχειριστικών σελίδων.
    
    <p>Οι <em>μεσολαβητές των λιστών</em> έχουν λιγότερες δυνατότητες. Δε μπορούν
    να αλλάξουν καμία μεταβλητή της λίστας, αλλά μπορούν να εξετάζουν τα
    εκκρεμή διαχειριστικά αιτήματα, συμπελιλαμβανομένων της έγκρισης ή απόρριψης
    κρατημένων αιτημάτων εγγραφής, και τις απόρριψης κρατημένων μηνυμάτων.
    Φυσικά, οι <em>διαχειριστές της λίστας</em> μπορούν επίσης να κάνουν αυτές τις ενέργειες.
    
    <p>Για να γίνει δυνατός ο διαχωρισμός των καθηκόντων των διαχειριστών από
    των μεσολαβητών, πρέπει να οριστεί ένας ξεχωριστός κωδικός μεσολαβητή στα πεδία
    παρακάτω και επίσης να δοθούν οι email διευθύνσεις των μεσολαβητών της λίστας στην
    <a href="%(adminurl)s/general">περιοχή γενικών επιλογών</a>.

en: The <tt>List-Post:</tt> header is one of the headers
                 recommended by
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 However for some <em>announce-only</em> mailing lists, only a
                 very select group of people are allowed to post to the list; the
                 general membership is usually not allowed to post.  For lists of
                 this nature, the <tt>List-Post:</tt> header is misleading.
                 Select <em>No</em> to disable the inclusion of this header. (This
                 does not affect the inclusion of the other <tt>List-*:</tt>
                 headers.)
el: Η <tt>Λίστα-Αποστολή:</tt> επικεφαλίδα είναι μια από τις επικεφαλίδες
                 που προτείνονται από το
                 <a href="http://www.faqs.org/rfcs/rfc2369.html">RFC 2369</a>.
                 Ωστόσο για κάποιες <em>μόνο-αναγγελία</em> λίστες αλληλογραφίας, μόνο μια
                 επιλεγμένη ομάδα ανθρώπων έχει το δικαιώματα αποστολής.
                 Το υπόλοιπο σώμα των μελών δεν μπορεί να στείλει μηνύματα. Για
                 αυτές τις λίστες, η επικεφαλίδα <tt>Λίστα-Αποστολή:</tt> είναι παραπλανητική.
                 Επιλέξτε <em>Όχι</em> για να απενεργοποιήσετε τη συμπερίληψη αυτής της
                 επικεφαλίδας. (Αυτό δεν επηρεάζει την συμπερίληψη των άλλων <tt>Λίστα-*:</tt> 
                 επικεφαλίδων.)

en: The Mailman Replybot
el: Συστημα αυτόματης απάντησης του Mailman

en: The Week Of Monday %(day)i %(month)s %(year)i
el: Εβδομάδα της Δευτέρας %(day)i %(month)s %(year)i

en: The `join' command is synonymous with `subscribe'.
el: Η εντολή `συμμετοχή' είναι συνώνυμη με την εντολή `εγγραφή'.

en: The `leave' command is synonymous with `unsubscribe'.
el: Η εντολή `αποχώρηση' είναι συνώνυμη με την εντολή `διαγραφή'.

en: The `remove' command is synonymous with `unsubscribe'.
el: Η εντολή `κατάργηση' είναι συνώνυμη με την εντολή `διαγραφή'.

en: The address requesting to be changed has
                        been subsequently unsubscribed.  This request has been
                        cancelled.
el: Η διεύθυνση για την οποία ζητείται αλλαγή έχει
                        διαγραφεί. Το αίτημά σας ακυρώνεται.

en: The address requesting unsubscription is not
                    a member of the mailing list.  Perhaps you have already been
                    unsubscribed, e.g. by the list administrator?
el: Η διεύθυνση για την οποία ζητείται διαγραφή δεν είναι μέλος
                    της λίστας. Ίσως έχετε ήδη διαγραφεί, π.χ. από τον
                    διαχειριστή της λίστας;

en: The attached message has been automatically discarded.
el: Το επισυναπτόμενο μήνυμα απορρίφθηκε αυτόματα χωρίς ενημέρωση

en: The attached message matched the %(listname)s mailing list's content filtering
    rules and was prevented from being forwarded on to the list membership.  You
    are receiving the only remaining copy of the discarded message.
el:  Το επισυναπτόμενο μήνυμα το όποίο ταριάζει με τους κανόνες  ελέγχου περιεχομένου της %(listname)s λίστας
     και  αποτράπηκε να προωθηθεί στην λίστα των μελών.
    Λαμβάνετε μόνο το υπολοιπόμενο τμήμα από το μήνυμα που απορρίφθηκε χωρίς ενημέρωση.

en: The attached message was received as a bounce, but either the bounce format
    was not recognized, or no member addresses could be extracted from it.  This
    mailing list has been configured to send all unrecognized bounce messages to
    the list administrator(s).
    
    For more information see:
    %(adminurl)s
el: Το επισυναπτόμενο μήνυμα παραλήφθηκε σαν επιστρεφόμενο μήνυμα (bounce), αλλά η μορφή του
    δεν αναγνωρίζεται, ή δεν μπορεί να εξαχθεί η διεύθυνση του μέλους απ' αυτό. Αυτή
    η λίστα έχει ρυθμιστεί να στέλνει όλα τα μη αναγνωριζόμενα μηνύματα στον
    διαχειριστή της λίστας.
    
    Για περισσότερες πληροφορίες δείτε:
    %(adminurl)s

en: The capitalization of this name can be changed to make it
                 presentable in polite company as a proper noun, or to make an
                 acronym part all upper case, etc.  However, the name will be
                 advertised as the email address (e.g., in subscribe confirmation
                 notices), so it should <em>not</em> be otherwise altered.  (Email
                 addresses are not case sensitive, but they are sensitive to
                 almost everything else :-)
el: Η χρήση κεφαλαίων χαρακτήρων σε αυτό το όνομα μπορεί να αλλάξει ώστε να
                 παρουσιάζεται σύμφωνα με τους κανόνες δικτυακής δεοντολογίας ως κανονικό
                 ουσιαστικό, ή για να γραφεί ένα ακρωνύμιο σε κεφαλαία, κλπ. Ωστόσο, το όνομα
                 θα διαφημίζεται ως η email διεύθυνση (π.χ., στην ειδοποίηση για την επιβεβαίωση
                 εγγραφής), ώστε να <em>μην</em> μπορεί να αλλαχθεί σε διαφορετική περίπτωση. (Οι
                 διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν είναι ευαίσθητες σε μικρούς και
                 κεφαλαίους χαρακτήρες, αλλά είναι ευαίσθητες σε οτιδήποτε άλλο:-)

en: The current archive
el: Το τρέχον ιστορικό αρχείο

en: The email address you supplied is banned from this
            mailing list.  If you think this restriction is erroneous, please
            contact the list owners at %(listowner)s.
el: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που δώσατε είναι απαγορευμένη σε
            αυτή τη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.  Αν νομίζετε ότι αυτός ο
            περιορισμός είναι εσφαλμένος, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τους
            ιδιοκτήτες της λίστας στο %(listowner)s.

en: The email address you supplied is banned from this mailing list.
    If you think this restriction is erroneous, please contact the list
    owners at %(listowner)s.
el: Η ηλεκτρονική διεύθυνση που δώσατε είναι αποκλεισμένη από τη λίστα.
    Αν νομίζετε ότι ο περιορισμός είναι λανθασμένος, παρακαλώ επικοινωνήστε
    με του ιδιοκτήτες της λίστας στο %(listowner)s.

en: The email address you supplied is not valid.  (E.g. it must contain an
    `@'.)
el: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που δώσατε δεν είναι έγκυρη.  (Π.χ. πρέπει να περιέχει ένα `@'.)

en: The following illegal substitution variables were
                    found in the <code>%(property)s</code> string:
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Your list may not operate properly until you correct this
                    problem.
el: Οι ακόλουθες μη έγκυρες μεταβλητές αντικατάστασης βρέθηκαν
                    στην συμβολοσειρά <code>%(property)s</code> :
                    <code>%(bad)s</code>
                    <p>Η λίστα σας μπορεί να μην λειτουργεί κανονικά μέχρι να διορθώσετε
                    αυτό το πρόβλημα.

en: The header filter rule pattern
                    '%(safepattern)s' is not a legal regular expression.  This
                    rule will be ignored.
el: Το πρότυπο στον κανόνα του φίλτρου επικεφαλίδων
                    '%(safepattern)s' δεν είναι μια ορθή κανονική έκφραση. Αυτός
                    ο κανόνας θα αγνοηθεί.

en: The held message with the Subject:
                header <em>%(subject)s</em> could not be found.  The most likely
                reason for this is that the list moderator has already approved or
                rejected the message.  You were not able to cancel it in
                time.
el: Το μήνυμα που κρατείται με Θέμα:
                επικεφαλίδα <em>%(subject)s</em> δεν έχει βρεθεί. Ο πιο πιθανός λόγος
                για αυτό είναι ότι ο διαχειριστής της λίστας έχει ήδη εγκρίνει ή
                απορρίψει το μήνυμα. Δε μπορέσατε να το ακυρώσετε εγκαίρως.

en: The held message you were referred to has
            already been handled by the list administrator.
el: Το κρατημένο μήνυμα στο οποίο αναφέρεστε έχει ήδη επεξεργαστεί
            από το διαχειριστή της λίστας.

en: The hostname of the machine your news server is running on.
el: To όνομα του μηχανήματος στο οποίο τρέχει ο διακομιστής νέων.

en: The list addresses should be written in full mail address
                 format (e.g. mailman@example.com). Do not specify this list
                 address mutually in the exclude list configuration page of the
                 other list, or members of both lists won't get any message.
                 Note also that the site administrator may prohibit cross domain
                 siblings.
el: Οι διευθύνσεις των λιστών θα πρέπει να αναγράφονται  με την πλήρη
                 διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (π.χ. mailman@example.com). 
                 Μην καθορίσετε τη διεύθυνση αυτής της λίστας αμοιβαία στη σελίδα διαμόρφωσης αποκλεισμού λίστας, στην 
                 άλλη λίστα, γιατί τα μέλη των δύο λιστών  δεν θα πάρουν κανένα μήνυμα. 
                 Σημειώστε επίσης ότι ο διαχειριστής του site μπορεί να απαγορεύσει 
                 συνάφεια μεταξύ δύο  τομέων (cross-domain)

en: The list addresses should be written in full mail address
                 format (e.g. mailman@example.com). Note also that the site
                 administrator may prohibit cross domain siblings.
el: Οι διευθύνσεις των λιστών θα πρέπει να αναγράφονται  με την πλήρη 
                 διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (π.χ. mailman@example.com).
                 Σημειώστε επίσης ότι ο διαχειριστής του site μπορεί να απαγορεύσει
                 συνάφεια μεταξύ δύο τομέων (cross-domain).

en: The list administrator email addresses.  Multiple
                 administrator addresses, each on separate line is okay.
el: Οι email διευθύνσεις του διαχειριστή της λίστας.  Παραπάνω
                 από μια διαχειριστικές διευθύνσεις, κάθε μια σε ξεχωριστή γραμμή.

en: The list administrator has disabled digest delivery for
                this list, so your delivery option has not been set.  However your
                other options have been set successfully.
el: Ο διαχειριστής της λίστας έχει απενεργοποιήσει την παράδοση των μηνυμάτων 
    της λίστας, οπότε αυτή οι επιλογές αράδοσης δεν ορίστηκαν. Ωστόσο
     οι άλλες επιλογές σας έχουν οριστεί με επιτυχία.

en: The list administrator has disabled non-digest delivery
                for this list, so your delivery option has not been set.  However
                your other options have been set successfully.
el: Ο διαχειριστής της λίστας έχει απενεργοποιήσει τη μη συγκεντρωτική παράδοση 
    μηνυμάτων για αυτή τη λίστα, επομένως η επιλογή σας για την παράδοση δεν έχει οριστεί.
      Ωστόσο οι άλλες επιλογές σας έχουν οριστεί με επιτυχία.

en: The list administrator may not change the
                        password for a user.
el: Ο διαχειριστής της λίστας μπορεί να μην μπορεί να 
                τον κωδικό πρόσβασης για ένα χρήστη.

en: The list administrator may not change the
                    options for this user's other subscriptions.  However the
                    options for this mailing list subscription has been
                    changed.
el: Ο διαχειριστής της λίστας ίσως να μην μπορεί να αλλάξει τις
                    επιλογές για τις άλλες εγγραφές του χρήστη. Επομένως, οι
                επιλογής για αυτήν την λίστα έχει αλλάξει.

en: The list administrator may not change the
                password for this user's other subscriptions.  However, the
                password for this mailing list has been changed.
el: Ο διαχειριστής της λίστας ίσως να μην μπορείνα αλλάξει τον
                κωδικό πρόσβασης για άλλες εγγραφές του χρήστη. Επομένως, ο
                κωδικός πρόσβασης για αυτήν την λίστα έχει αλλάξει.

en: The list administrator may not change the names
                or addresses for this user's other subscriptions.  However, the
                subscription for this mailing list has been changed.
el: Ο διαχειριστής της λίστας ίσως να μην μπορείνα αλλάξει τα ονόματα
                ή τις διευθύνσεις για άλλες εγγραφές του χρήστη. Επομένως, η
                εγγραφή σε αυτήν την λίστα έχει αλλάξει.

en: The list administrator may not view the other
                subscriptions for this user.
el: Ο διαχειριστής της λίστας μπορεί να μην μπορεί να δει τις άλλες
                εγγραφές για αυτόν τον χρήστη.

en: The list moderator email addresses.  Multiple
                 moderator addresses, each on separate line is okay.
el: Οι email διευθύνσεις του μεσολαβητή της λίστας. Παραπάνω
                 από μια διευθύνσεις μεσολαβητών, κάθε μια σε ξεχωριστή γραμμή.

en: The list password cannot be empty
el: Ο κωδικός της λίστας δε μπορεί να είναι κενός

en: The list password cannot be empty<!-- ignore -->
el: Ο κωδικός της λίστας δε μπορεί να είναι κενός<!-- αγνοήστε το -->

en: The list to include in the output.  If not given, then all mailing lists are
    included in the XML output.  Multiple -l flags may be given.
el: Η λίστα που θα  συμπεριληφθεί στην έξοδο. Εάν δεν δοθεί, τότε όλες οι λίστες
    περιλαμβάνονται στην έξοδο XML. Μπορούν να δοθούν πολλαπλές σημαίες -l.

en: The mailing list `%(listname)s' has been created via the through-the-web
    interface.  In order to complete the activation of this mailing list, the
    proper /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries for the /etc/aliases file:
el: Η λίστα `%(listname)s' δημιουργήθηκε με χρήση του περιβάλλοντος
    web. Για να ολοκληρωθεί η ενεργοποίηση  αυτής της λίστας, το
    κατάλληλο /etc/aliases (ή ισοδύναμο αρχείο πρέπει να ενημερωθεί.  Το πρόγραμμα
    `newaliases'  θα πρέπει επίσης να εκτελεστεί.
    
    Εδώ υπάρχουν οι εγγραφές για το αρχείο /etc/aliases :

en: The mailing list `%(listname)s' has been removed via the through-the-web
    interface.  In order to complete the de-activation of this mailing list, the
    appropriate /etc/aliases (or equivalent) file must be updated.  The program
    `newaliases' may also have to be run.
    
    Here are the entries in the /etc/aliases file that should be removed:
el: Η λίστα `%(listname)s' διαγράφηκε με χρήση του περιβάλλοντος
    web.  Με σκοπό να ολοκληρωθεί η απενεργοποίηση της λίστας αυτής, θα
    πρέπει να ενημερωθεί το κατάλληλο /etc/aliases (ή ισοδύναμο ) αρχείο.  Το πρόγραμμα
    `newaliases' μπορεί επίσης να πρέπει να εκτελεστεί.
    
    Αυτές είναι οι καταχωρήσεις στο αρχείο /etc/aliases που θα πρέπει να διαγραφούν:

en: The maximum member bounce score before the member's
                 subscription is disabled.  This value can be a floating point
                 number.
el: Το μέγιστο σκορ μέλους πριν η εγγραφή του 
                 απενεργοποιηθεί.  Αυτή η τιμή μπορεί να είναι δεκαδικός
                 αριθμός.

en: The message headers matched a filter rule
el: Οι επικεφαλίδες του μηνύματος ταίριαζαν με ένα κανόνα φίλτρου

en: The message's content type was explicitly disallowed
el: Ο τύπος του περιεχομένου στο μήνυμα είναι ρητά απαγορευμένος

en: The message's content type was not explicitly allowed
el: Ο τύποςτου περιεχομένου στο μήνυμα δεν επιτρέπεται ρητά

en: The message's file extension was explicitly disallowed
el: Η επέκταση αρχείου στο μήνυμα είναι ρητά απαγορευμένος

en: The message's file extension was not explicitly allowed
el: Η επέκταση αρχείου  στο μήνυμα δεν επιτρέπεται ρητά

en: The moderation policy of the newsgroup.
el: Η πολιτική μεσολάβησης της ομάδας νέων

en: The name of the Usenet group to gateway to and/or from.
el: Το όνομα της ομάδας Usenet στην πύλη και/ή από.

en: The new address is already a member: %(newaddr)s
el: Η νέα διεύθυνση είναι ήδη μέλος: %(newaddr)s

en: The new address you requested %(newaddr)s is already a member of the
    %(listname)s mailing list, however you have also requested a global change of
    address.  Upon confirmation, any other mailing list containing the address
    %(safeuser)s will be changed.
el: Η νέα διεύθυνση που ζητήσατε %(newaddr)s συμμετέχει ήδη στη λίστα
    %(listname)s, ωστόσο έχετε επίσης ζητήσει μια καθολική αλλαγή της διεύθυνσης.
    Μόλις γίνει επιβεβαίωση, κάθε άλλη λίστα η οποία περιέχει τη διεύθυνση
    %(safeuser)s θα αλλαχτεί.

en: The next digest will be sent as volume
                %(volume)s, number %(number)s
el: Η επόμενη σύνοψη θα σταλεί ως τόμος 
                %(volume)s, αριθμός %(number)s

en: The number of days after which a member's bounce information
                 is discarded, if no new bounces have been received in the
                 interim.  This value must be an integer.
el: Ο αριθμός των ημερών μετά από τις οποίες η πληροφορία των επιστρεφόμενων μηνυμάτων ενός χρήστη
                 έχει απορριφθεί χωρίς ενημέρωση, αν κανένα επιστρεφόμενο μήνυμα δεν έχει παραληφθεί στο
                 μεσοδιάστημα.  Η τιμή πρέπει να είναι ακέραιος αριθμός.

en: The number of days between sending the <em>Your Membership
                 Is Disabled</em> warnings.  This value must be an integer.
el: Ο αριθμός των ημερών ανάμεσα στην αποστολή της ειδοποίησης:
                 <em>Η εγγραφή σας Έχει Απενεργοποιηθεί</em> .  Αυτή η τιμή
                 πρέπει να είναι ακέραιος.

en: The page you saved contains suspicious HTML that could
    potentially expose your users to cross-site scripting attacks.  This change
    has therefore been rejected.  If you still want to make these changes, you
    must have shell access to your Mailman server.
el: Η σελίδα που έχετε αποθηκεύσει περιέχει ύποπτες HTML που θα μπορούσαν να 
    εκθέτουν ενδεχομένως στους χρήστες σας να cross-site scripting επιθέσεις. Αυτή η αλλαγή 
    ως εκ τούτου, απορρίφθηκε. Εάν εξακολουθείτε να θέλετε να κάνετε αυτές τις αλλαγές, θα
    πρέπει να έχουν πρόσβαση στο κέλυφος διακομιστή Mailman.

en: The public name of this list (make case-changes only).
el: Το δημόσιο όνομα αυτής της λίστας (οι αλλαγές να είναι
           μόνο από κεφαλαία σε μικρά και το αντίστροφο).

en: The results of your email command are provided below.
    Attached is your original message.
el: Tα αποτελέσματα της email εντολής σας παρέχονται πιο κάτω.
    Επισυνάπτεται το αρχικό σας μήνυμα.

en: The results of your email commands
el: Τα αποοτελέσματα από την email εντολή σας

en: The site administrator at %(hostname)s has changed the password for your
    mailing list %(listname)s.  It is now
    
        %(notifypassword)s
    
    Please be sure to use this for all future list administration.  You may want
    to log in now to your list and change the password to something more to your
    liking.  Visit your list admin page at
    
        %(adminurl)s
el: Ο διαχειριστής του δικτυακού τόπου στον %(hostname)s έχει αλλάξει τον κωδικό πρόσβασης για την
    λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας %(listname)s.  Αυτός είναι πλέον
    
        %(notifypassword)s
    
    Παρακαλώ  να χρησιμοποιείτε αυτόν για κάθε  μελλοντική διαχείριση της λίστας.  Μπορεί να θέλετε
    να συνδεθείτε στην λίστα σας και να αλάξετε τον κωδικό πρόσβασης σε κάτι περισότερη της 
    προτίμησης σας.  Επισκεφθείτε την σελίδα δαιχείρισης της λίστας σας στη διεύθυνση 
    
        %(adminurl)s

en: The subscribers list
el: Η λίστα των μελών

en: The text will be treated as html <em>except</em> that
                 newlines will be translated to &lt;br&gt; - so you can use links,
                 preformatted text, etc, but don't put in carriage returns except
                 where you mean to separate paragraphs.  And review your changes -
                 bad html (like some unterminated HTML constructs) can prevent
                 display of the entire listinfo page.
el: Το κείμενο θα αντιμετωπίζεται ως html <em>εκτός</em> από αυτές τις νέες γραμμές
                 οι οποίες θα μεταφράζονται σαν &lt;br&gt; - ώστε να μπορείτε να χρησιμοποιείτε,
                 συνδέσμους, μορφοποιημένο κείμενο, κλπ, αλλά μην πατάτε το πλήκτρο Enter παρά μόνο
                 στα σημεία που θέλετε να χωρίσετε παραγράφους.  Κάντε ανασκόπηση των αλλαγών σας -
                 η κακή html (όπως HTML εντολές που δεν κλείνουν) μπορεί να αποτρέψουν την εμφάνιση
                 ολόκληρης της σελίδας με τις πληροφορίες της λίστας.

en: The topic filter categorizes each incoming email message
                 according to <a
                href="http://docs.python.org/library/re.html">regular
                 expression filters</a> you specify below.  If the message's
                 <code>Subject:</code> or <code>Keywords:</code> header contains a
                 match against a topic filter, the message is logically placed
                 into a topic <em>bucket</em>.  Each user can then choose to only
                 receive messages from the mailing list for a particular topic
                 bucket (or buckets).  Any message not categorized in a topic
                 bucket registered with the user is not delivered to the list.
    
                 <p>Note that this feature only works with regular delivery, not
                 digest delivery.
    
                 <p>The body of the message can also be optionally scanned for
                 <code>Subject:</code> and <code>Keywords:</code> headers, as
                 specified by the <a
           href="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">topics_bodylines_limit</a>
                 configuration variable.
el: Το φίλτρο θέματος κατηγοριοποιεί κάθε εισερχόμενο μήνυμα
                 σύμφωνα με το <a href="http://docs.python.org/library/re.html">φίλτρα
                 κανονικών εκφράσεων</a> που ορίζονται πιο κάτω. Αν οι επικεφαλίδες
                 <code>Θέμα:</code> ή <code>Λέξεις κλειδιά:</code> των μηνυμάτων 
                 ταιριάζουν σύμφωνα με το φίλτρο θέματος, το μήνυμα λογικά τοποθετείται
                 στο <em>αγκύλες</em> ενός θέματος. Κάθε χρήστης κατόπιν μπορεί να επιλέγει να δέχεται
                 μηνύματα μόνο από λίστα με συγκεκριμένη ή συγκεκριμένες αγκύλες
                 θέματος.  Κάθε μήνυμα το οποίο δεν κατηγοριοποιείται σε μία αγκύλη θέματος
                 καταχωρημένη σε χρήστη δεν παραδίδεται στην λίστα.
    
                 <p>Σημειώστε ότι το χαρακτηριστικό αυτό λειτουργεί μόνο με κανονική παράδοση μηνυμάτων,
                 και όχι με συγκεντρωτική παράδοση.
    
                 <p>Το σώμα του μηνύματος μπορεί προαιρετικά να ελέγχεται για τις
                 επικεφαλίδες <code>Θέμα:</code> και <code>Λέξεις κλειδιά:</code> όπως
                 ορίζεται με την μεταβλητή διαμόρφωσης <ahref="?VARHELP=topics/topics_bodylines_limit">
    topics_bodylines_limit</a>.

en: The topic matcher will scan this many lines of the message
                 body looking for topic keyword matches.  Body scanning stops when
                 either this many lines have been looked at, or a non-header-like
                 body line is encountered.  By setting this value to zero, no body
                 lines will be scanned (i.e. only the <code>Keywords:</code> and
                 <code>Subject:</code> headers will be scanned).  By setting this
                 value to a negative number, then all body lines will be scanned
                 until a non-header-like line is encountered.
el:  Ο έλεγχος θέματος θα ελέγχει το πλήθος γραμμών στο σώμα του μηνύματος
                 αναζητώντας για λέξεις κλειδιά. Ο έλεγχος στο σώμα του μηνύματος
                 σταματά είτε όταν το πλήθος των γραμμών ελεγχθεί, ή  δεν βρεθεί γραμμή με δομή
                  επικεφαλίδας στο σώμα του μηνύματος. Ορίζοντας αυτή την τιμή σε μηδέν (0), δεν 
                 θα ελέγχονται οι γραμμές στο σώμα του μηνύματος (έτσι μόνο οι επικεφαλίδες <code>Λέξεις κλειδιά:</code> και
                 <code>Θέμα:</code> θα ελέγχονται). Ρυθμίζοντας αυτή την τιμή
                 σε έναν αρνητικό αριθμό, τότε όλες οι γραμμές στο σώμα του μηνύματος θα ελέγχονται
                 μέχρι να βρεθεί μια γραμμή που δεν μοιάζει με επικεφαλίδα μηνύματος.

en: The topic pattern '%(safepattern)s' is not a
                    legal regular expression.  It will be discarded.
el: Το πρότυπο του θέματος '%(safepattern)s' δεν είναι μια 
                    ορθή κανονική έκφραση. Η έκφραση θα απορριφθεί.

en: The variable `m' is the %(listname)s MailList instance
el: Η μεταβλητή `m' είναι το %(listname)s της MailList

en: There are no pending requests.
el: Δεν υπάρχουν εκκρεμή αιτήματα.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the <a href="?VARHELP=general/moderator">email
                 addresses of the list moderators</a>.  Note that the field you
                 are changing here specifies the list administrators.
el: Υπάρχουν δύο κύριοι ρόλοι ιδιοκτησίας οι οποίοι σχετίζονται με κάθε 
                 λίστα. Οι <em>διαχειριστές της λίστας</em> είναι αυτοί που έχουν
                 τον απόλυτο έλεγχο πάνω σε όλες τις παραμέτρους αυτής της λίστας. Αυτοί
                 μπορούν να αλλάξουν όλες τις διαθέσιμες μεταβλητές της λίστας
                 που μπορούν να διαμορφωθούν μέσω των διαχειριστικών web σελίδων.
    
                 <p>Οι <em>μεσολαβητές της λίστας</em> έχουν πιο περιορισμένα δικαιώματα:
                 δεν μπορούν να αλλάξουν όλες τις διαθέσιμες μεταβλητές της λίστας, αλλά
                 μπορούν να φροντίζουν όλα τα εκκρεμή διαχειριστικά αιτήματα,
                 συμπεριλαμβανομένων της έγκρισης ή απόρριψης αιτημάτων εγγραφής που είναι σε αναμονή, και
                 να ελευθερώνουν το σύστημα από μηνύματα τα οποία έχουν κρατηθεί προς εξέταση. Φυσικά, οι <em>διαχειριστές
                 της λίστας</em> μπορούν επίσης να φροντίζουν τα εκκρεμή αιτήματα.
    
                 <p>Προκειμένου να διαχωριστούν τα καθήκοντα της λίστας σε αυτά 
                 των διαχειριστών και των μεσολαβητών, πρέπει να
                 <a href="passwords">να ορισθεί ένας ξεχωριστός κωδικός πρόσβασης για τον μεσολαβητή</a>,
                 και να δοθούν επίσης οι <a href="?VARHELP=general/moderator">email
                 διευθύνσεις των μεσολαβητών της λίστας</a>.  Πρέπει να σημειωθεί ότι το πεδίο που
                 αλλάζετε εδώ καθορίζει την λίστα των διαχειριστών.

en: There are two ownership roles associated with each mailing
                 list.  The <em>list administrators</em> are the people who have
                 ultimate control over all parameters of this mailing list.  They
                 are able to change any list configuration variable available
                 through these administration web pages.
    
                 <p>The <em>list moderators</em> have more limited permissions;
                 they are not able to change any list configuration variable, but
                 they are allowed to tend to pending administration requests,
                 including approving or rejecting held subscription requests, and
                 disposing of held postings.  Of course, the <em>list
                 administrators</em> can also tend to pending requests.
    
                 <p>In order to split the list ownership duties into
                 administrators and moderators, you must
                 <a href="passwords">set a separate moderator password</a>,
                 and also provide the email addresses of the list moderators in
                 this section.  Note that the field you are changing here
                 specifies the list moderators.
el: Υπάρχουν δύο κύριοι ρόλοι ιδιοκτησίας οι οποίοι σχετίζονται με κάθε λίστα.
                 Οι <em>διαχειριστές της λίστας</em> είναι αυτοί που έχουν τον
                 απόλυτο έλεγχο πάνω σε όλες τις παραμέτρους αυτής της λίστας. Αυτοί
                 μπορούν να αλλάξουν όλες τις διαθέσιμες μεταβλητές της λίστας που 
                 μπορούν να διαμορφωθούν μέσω αυτών των διαχειριστικών web σελίδων.
    
                 <p>Οι <em>μεσολαβητές της λίστας</em> έχουν πιο περιορισμένα δικαιώματα.
                 Δεν μπορούν να αλλάξουν όλες τις διαθέσιμες μεταβλητές της λίστας, μπορούν
                 όμως να φροντίζουν τα εκκρεμή διαχειριστικά αιτήματα, συμπεριλαμβανομένων
                 της έγκρισης και της απόρριψης αιτημάτων εγγραφής που είναι σε αναμονή, και
                 να ελευθερώνουν το σύστημα από μηνύματα τα οποία έχουν κρατηθεί προς εξέταση.
                 Φυσικά, οι <em>διαχειριστές της λίστας</em> μπορούν επίσης να φροντίζουν τα
                 εκκρεμή αιτήματα.
    
                 <p>Προκειμένου να διαχωριστούν τα καθήκοντα της λίστας σε αυτά των διαχειριστών και των μεσολαβητών, πρέπει να
                 <a href="passwords">ορισθεί ένας ξεχωριστός κωδικός μεσολαβητή</a>,
                 και να δοθούν επίσης οι email διευθύνσεις των μεσολαβητών της λίστας.  Πρέπει να 
                 σημειωθεί ότι το πεδίο που αλλάζετε εδώ καθορίζει τους διαχειριστές της λίστας.

en: There was no digest to send.
el: Δεν υπάρχει σύνοψη να αποσταλεί.

en: There were some problems deleting the mailing list
            <b>%(listname)s</b>.  Contact your site administrator at %(sitelist)s
            for details.
el: Υπήρξαν κάποια προβλήματα στη διαγραφή της λίστας
            <b>%(listname)s</b>.  Επικοινωνήστε με το διαχειριστή της σελίδας στο
            %(sitelist)s για λεπτομέρειες.

en: These are all the natural languages supported by this list.
                 Note that the
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">default
                 language</a> must be included.
el: Αυτές είναι όλες οι φυσικές γλώσσες που υποστηρίζονται από αυτή τη λίστα.
                 Σημειώστε ότι η
                 <a href="?VARHELP=language/preferred_language">προεπιλεγμένη
                 γλώσσα</a> πρέπει να συμπεριλαμβάνεται.

en: These policies control the automatic bounce processing system
                in Mailman.  Here's an overview of how it works.
    
                <p>When a bounce is received, Mailman tries to extract two pieces
                of information from the message: the address of the member the
                message was intended for, and the severity of the problem causing
                the bounce.  The severity can be either <em>hard</em> or
                <em>soft</em> meaning either a fatal error occurred, or a
                transient error occurred.  When in doubt, a hard severity is used.
    
                <p>If no member address can be extracted from the bounce, then the
                bounce is usually discarded.  Otherwise, each member is assigned a
                <em>bounce score</em> and every time we encounter a bounce from
                this member we increment the score.  Hard bounces increment by 1
                while soft bounces increment by 0.5.  We only increment the bounce
                score once per day, so even if we receive ten hard bounces from a
                member per day, their score will increase by only 1 for that day.
    
                <p>When a member's bounce score is greater than the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">bounce score
                threshold</a>, the subscription is disabled.  Once disabled, the
                member will not receive any postings from the list until their
                membership is explicitly re-enabled (either by the list
                administrator or the user).  However, they will receive occasional
                reminders that their membership has been disabled, and these
                reminders will include information about how to re-enable their
                membership.
    
                <p>You can control both the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">number
                of reminders</a> the member will receive and the
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval"
                >frequency</a> with which these reminders are sent.
    
                <p>There is one other important configuration variable; after a
                certain period of time -- during which no bounces from the member
                are received -- the bounce information is
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">considered
                stale</a> and discarded.  Thus by adjusting this value, and the
                score threshold, you can control how quickly bouncing members are
                disabled.  You should tune both of these to the frequency and
                traffic volume of your list.
el: Αυτή η πολιτική ελέγχει το σύστημα επεξεργασίας των επιστρεφόμενων μηνυμάτων
                στο Mailman.  Ακολουθεί μια περίληψη του πώς δουλεύει το σύστημα.
    
                <p>Όταν λαμβάνετε ένα επιστρεφόμενο μήνυμα, ο Mailman προσπαθεί να εξάγει
                δύο πληροφορίες από το μήνυμα: τη διεύθυνση του μέλους για το οποίο
                προορίζεται το μήνυμα, και την σοβαρότητα του προβλήματος που προκαλεί
                το επιστρεφόμενο μήνυμα.  Η σοβαρότητα του προβλήματος μπορεί να είναι <em>μεγάλη</em> ή
                <em>μικρή</em> με την έννοια ότι πρόκειται για μόνιμο ή παροδικό λάθος.
                Όταν δεν είναι βέβαιος ο βαθμός της σοβαρότητας του προβλήματος, θεωρείται
                ότι το πρόβλημα είναι σοβαρό.
    
                <p>Αν από το επιστρεφόμενο μήνυμα δεν μπορεί να εξαχθεί η διεύθυνση
                του μέλους, τότε το μήνυμα απορρίπτεται χωρίς να εξεταστεί περαιτέρω.  Διαφορετικά,
                σε κάθε μέλος αποδίδεται ένα <em>σκορ επιστρεφόμενων μηνυμάτων</em> και κάθε φορά που συναντάμε ένα
                επιστρεφόμενο μήνυμα από αυτό το μέλος αυξάνουμε το σκορ.  Τα τραγικά επιστρεφόμενα μηνύματα αυξάνουν το 
                μετρητή κατά 1 ενώ τα προσωρινά επιστρεφόμενα μηνύματα αυξάνουν το μετρητή κατά 0.5.  Ο μετρητής, του
                σκορ, αυξάνεται μόνο μια φορά για κάθε ημέρα, έτσι ακόμα και αν ληφθούν 10
                τραγικά επιστρεφόμενα μηνύματα από ένα μέλος μέσα στην ίδια μέρα, ο μετρητής θα αυξηθεί μόνο κατά 1
                για αυτή τη μέρα.
    
                <p>Όταν το σκορ επιστρεφόμενων μηνυμάτων κάποιου μέλους είναι μεγαλύτερο από το
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_score_threshold">όριο</a>,
                η εγγραφή απενεργοποιείται.  Από αυτή τη στιγμή, το μέλος
                δε λαμβάνει μηνύματα από τη λίστα μέχρι η εγγραφή του να επανα-
                ενεργοποιηθεί ρητά (είτε από το διαχειριστή της λίστας είτε από το χρήστη).
                Ωστόσο, ο χρήστης θα λαμβάνει σποραδικές υπενθυμίσεις ότι η εγγραφή
                του έχει απενεργοποιηθεί, και αυτές οι υπενθυμίσεις θα περιλαμβάνουν
                και πληροφορία για το πώς μπορεί να ενεργοποιηθεί ξανά η εγγραφή.
    
                <p>Μπορείτε να ρυθμίσετε τόσο τον
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings">αριθμό
                των υπενθυμίσεων</a> που θα λαμβάνει το μέλος όσο και την
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_you_are_disabled_warnings_interval">συχνότητα</a> 
               με την οποία θα στέλνονται οι υπενθυμίσεις.
    
                <p>Υπάρχει μια ακόμα σημαντική μεταβλητή που μπορεί να διαμορφωθεί. Μετά
                από μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο -- κατά τη διάρκεια της οποίας δεν
                έχουν επιστραφεί μηνύματα από το μέλος -- η πληροφορία για τα επιστρεφόμενα μηνύματα
                <a href="?VARHELP=bounce/bounce_info_stale_after">θεωρείται ξεπερασμένη</a>
                και απορρίπτεται.  Επομένως με τη ρύθμιση αυτής της τιμής, και του ορίου του
                σκορ επιστρεφόμενων μηνυμάτων, μπορεί να ελεγχθεί πόσο γρήγορα απενεργοποιούνται τα μέλη των
                οποίων τα μηνύματα επιστρέφονται.  Θα πρέπει να ρυθμίσετε και τις δύο αυτές
                παραμέτρους σύμφωνα με τη συχνότητα και την κίνηση της λίστας σας.

en: Third
el: Τρίτο

en: This description is used when the mailing list is listed with
                    other mailing lists, or in headers, and so forth.  It should
                    be as succinct as you can get it, while still identifying what
                    the list is.
el: Αυτή η περιγραφή χρησιμοποιείται όταν η λίστα συμπεριλαμβάνεται
                    σε ένα σύνολο λιστών, ή επικεφαλίδων, και ούτω καθ' εξής.
                    Θα πρέπει να είναι όσο πιο λακωνική γίνεται, ενώ ταυτόχρονα θα χαρακτηρίζει
                    τη λίστα.

en: This is %(also)sa hidden list, which means that the
                list of members is available only to the list administrator.
el: Αυτή είναι %(also)sa μια κρυφή λίστα, που σημαίνει ότι
                ο πίνακας των μελών είναι διαθέσιμος στον διαχειριστή της λίστας.

en: This is %(also)sa private list, which means that the
                list of members is not available to non-members.
el: Αυτή είναι %(also)s μια ιδιωτική λίστα, που σημαίνει ότι 
                ο πίνακας των μελών δεν είναι διαθέσιμος σ' αυτούς που δεν είναι 
    μέλη της λίστας.

en: This is %(also)sa public list, which means that the
                list of members list is available to everyone.
el: Αυτή είναι%(also)sa μια δημόσια λίστα, που σημαίνει ότι 
                ο πίνακας των μελών είναι διαθέσιμος στον καθένα.

en: This is a closed list, which means your subscription
                will be held for approval.  You will be notified of the list
                moderator's decision by email.
el: Αυτή είναι μια κλειστή λίστα, αυτό σημαίνει ότι η εγγραφή σας 
                θα μείνει σε αναμονή για έγκριση . Θα ειδοποιηθείτε από τον 
                μεσολάβητη την λίστας για την απόφαση του με email.

en: This is the address set in the <tt>Reply-To:</tt> header
                 when the <a
                 href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">reply_goes_to_list</a>
                 option is set to <em>Explicit address</em>.
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 Reply-To Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, specify the explicit <tt>Reply-To:</tt> address here.  You
                 must also specify <tt>Explicit address</tt> in the
                 <tt>reply_goes_to_list</tt>
                 variable.
    
                 <p>Note that if the original message contains a
                 <tt>Reply-To:</tt> header, it will not be changed.
el: Αυτή είναι η διεύθυνση που ορίζεται στην επικεφαλίδα <tt>Απάντηση-Σε:</tt>
                 όταν η <a href="?VARHELP=general/reply_goes_to_list">απάντηση_πηγαίνει_στην_λίστα </a>
                 επιλογή ορίζεται στο <em>Ρητή διεύθυνση</em>.
     
                 <p>Υπάρχουν πολύ λόγοι για να μην χρησιμοποιηθεί ή να υπερκαλυφθεί η
                 επικεφαλίδα <tt>Απάντηση-Σε:</tt>. Ένας είναι ότι κάποιοι αποστολείς βασίζονται
                 στις δικές τους ρυθμίσεις για την <tt>Απάντηση-Σε:</tt> για τον ορισμό της δικής
                 τους έγκυρης διεύθυνσης επιστροφής. Αλλος είναι ότι η τροποποίηση της 
                 <tt>Απάντηση-Σε:</tt> κάνει πολύ πιο δύσκολη την αποστολή ιδιωτικών απαντήσεων.
                 Δείτε το <a href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful </a>
                 για μια γενική συζήτηση αυτού του θέματος.  Δείτε το <a href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">Reply-to 
                 Munging Considered Useful </a> 
                 για την αντίθετη άποψη.
    
                 <p>Κάποιες λίστες έχουν περιορισμένα δικαιώματα αποστολής, με μια
                 παράλληλη λίστα αφιερωμένη στις συζητήσεις.  Τέτοια παραδείγματα είναι
                 λίστες όπως `patches' ή `checkin', στις οποίες, οι αλλαγές στο λογισμικό στέλνονται
                 από ένα σύστημα ελέγχου εκδόσεων, αλλά η συζήτηση για τις αλλαγές πραγματοποιείται
                 στη λίστα των προγραμματιστών.  Για την υποστήριξη αυτού του τύπου λιστών,
                 ορίστε τη <tt>Reply-to:</tt> διεύθυνση εδώ. Πρέπει
                 επίσης να ορίσετε την <tt>Ρητή διεύθυνση</tt> στην μεταβλητή 
                 <tt>απάντηση πηγαίνει στην λίστα</tt>.
    
                 <p>Πρέπει να σημειωθεί ότι αν το αρχικό μήνυμα περιέχει μια επικεφαλίδα 
                 <tt>Reply-to:</tt>, αυτή δεν θα αλλάξει.

en: This is the default natural language for this mailing list.
                 If <a href="?VARHELP=language/available_languages">more than one
                 language</a> is supported then users will be able to select their
                 own preferences for when they interact with the list.  All other
                 interactions will be conducted in the default language.  This
                 applies to both web-based and email-based messages, but not to
                 email posted by list members.
el: Αυτή είναι η προκαθορισμένη φυσική γλώσσα για αυτή τη λίστα.
                 Αν υποστηρίζονται <a href="?VARHELP=language/available_languages">περισσότερες από
                 μία γλώσσες</a> τότε οι χρήστες θα μπορούν να κάνουν τις δικές τους
                 ρυθμίσεις για την αλληλεπίδρασή τους με τη λίστα. Όλες οι άλλες
                 αλληλεπιδράσεις θα γίνονται στην προκαθορισμένη γλώσσα.  Αυτό
                 ισχύει τόσο στα βασισμένα σε web όσο και στα βασισμένα σε email μηνύματα, αλλά 
                 όχι στα μηνύματα που στέλνονται από τα μέλη της λίστας.

en: This list
el: Αυτή η λίστα

en: This list does not support digest delivery.
el: Αυτή η λίστα δεν υποστηρίζει συγκεντρωτική παράδοση μηνυμάτων.

en: This list has no members.
el: Η λίστα δεν έχει μέλη.

en: This list is restricted; your message was not approved.
el: Αυτή η λίστα είναι ελεγχόμενη. Το μήνυμα σας δεν εγκρίθηκε.

en: This list only supports digest delivery.
el: Αυτή η λίστα υποστηρίζει μόνο συγκεντρωτική παράδοση μηνυμάτων.

en: This list only supports digest subscriptions!
el: Αυτή η λίστα υποστηρίζει εγγραφές μόνο για τη λήψη digests!

en: This option controls what Mailman does to the
                 <tt>Reply-To:</tt> header in messages flowing through this
                 mailing list.  When set to <em>Poster</em>, no <tt>Reply-To:</tt>
                 header is added by Mailman, although if one is present in the
                 original message, it is not stripped.  Setting this value to
                 either <em>This list</em> or <em>Explicit address</em> causes
                 Mailman to insert a specific <tt>Reply-To:</tt> header in all
                 messages, overriding the header in the original message if
                 necessary (<em>Explicit address</em> inserts the value of <a
                 href="?VARHELP=general/reply_to_address">reply_to_address</a>).
    
                 <p>There are many reasons not to introduce or override the
                 <tt>Reply-To:</tt> header.  One is that some posters depend on
                 their own <tt>Reply-To:</tt> settings to convey their valid
                 return address.  Another is that modifying <tt>Reply-To:</tt>
                 makes it much more difficult to send private replies.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-To'
                 Munging Considered Harmful</a> for a general discussion of this
                 issue.  See <a
                 href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">
                 Reply-To Munging Considered Useful</a> for a dissenting opinion.
    
                 <p>Some mailing lists have restricted posting privileges, with a
                 parallel list devoted to discussions.  Examples are `patches' or
                 `checkin' lists, where software changes are posted by a revision
                 control system, but discussion about the changes occurs on a
                 developers mailing list.  To support these types of mailing
                 lists, select <tt>Explicit address</tt> and set the
                 <tt>Reply-To:</tt> address below to point to the parallel
                 list.
el: Αυτή η επιλογή καθορίζει τη συμπεριφορά της
                 <tt>Απάντηση-Σε:</tt> επικεφαλίδας του Mailman στα μηνύματα που περνούν από αυτή τη
                 λίστα.  Όταν ορίζεται στον <em>Αποστολέα</em>, δεν προστίθεται
                 <tt>Reply-To::</tt> στην επικεφαλίδα από το Mailman, και αν υπάρχει κάποιος
                 στο αρχικό μήνυμα, αυτός δε διαγράφεται.  Ο ορισμός της τιμής στο
                 <em>Αυτή η λίστα</em> ή στο <em>Ρητή διεύθυνση</em> προκαλεί την προσθήκη
                 μιας συγκεκριμένης <tt>Reply-To::</tt> επικεφαλίδας από το Mailman σε όλα
                 τα μηνύματα, η οποία υπερισχύει της επικεφαλίδας στο αρχικό μήνυμα αν αυτό
                 είναι απαραίτητο (Η επιλογή <em>Ρητή διεύθυνση</em> εισάγει την 
    τιμή του <a href="?VARHELP=general/reply_to_address">απάντηση_στην_διεύθυνση</a>).
     
                 <p>Υπάρχουν πολύ λόγοι να μην χρησιμοποιηθεί ή υπερκαλυφθεί η επικεφαλίδα
                 <tt>Reply-To:</tt>. Ένας είναι ότι κάποιοι αποστολείς βασίζονται
                 στις δικές τους ρυθμίσεις για το <tt>Reply-To:</tt> για τον ορισμό της δικής
                 τους έγκυρης διεύθυνσης επιστροφής. Ένας άλλος είναι ότι η τροποποίηση του 
                 <tt>ΑReply-To:</tt> κάνει πολύ πιο δύσκολη την αποστολή ιδιωτικών απαντήσεων.
                 Δείτε το <a href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-harmful.html">`Reply-to'
                 Munging Considered Harmful<a/> 
                 για μια γενική συζήτηση αυτού του θέματος.
    Δείτε το <a href="http://marc.merlins.org/netrants/reply-to-useful.html">Reply-to
                 Munging Considered Useful</a>
                 για την αντίθετη άποψη.
    
                 <p>Κάποιες λίστες έχουν περιορισμένα δικαιώματα αποστολής, με μια
                 παράλληλη λίστα αφιερωμένη στις συζητήσεις.  Τέτοια παραδείγματα είναι
                 λίστες όπως `patches' ή `checkin', στς οποίες, οι αλλαγές στο λογισμικό στέλνονται
                 από ένα σύστημα ελέγχου εκδόσεων, αλλά η συζήτηση για τις αλλαγές πραγματοποιείται
                 στη λίστα των προγραμματιστών.  Για την υποστήριξη αυτού του τύπου λιστών,
                 επιλέξτε <tt>Ρητή διεύθυνση</tt> και ορίστε την <tt>Reply-To:</tt>
                 διεύθυνση παρακάτω να δείχνει στην παράλληλη λίστα.

en: This page allows you as the list owner, to permanently
        remove this mailing list from the system.  <strong>This action is not
        undoable</strong> so you should undertake it only if you are absolutely
        sure this mailing list has served its purpose and is no longer necessary.
    
        <p>Note that no warning will be sent to your list members and after this
        action, any subsequent messages sent to the mailing list, or any of its
        administrative addreses will bounce.
    
        <p>You also have the option of removing the archives for this mailing list
        at this time.  It is almost always recommended that you do
        <strong>not</strong> remove the archives, since they serve as the
        historical record of your mailing list.
    
        <p>For your safety, you will be asked to reconfirm the list password.
el: Αυτή η σελίδα επιτρέπει σε εσάς ως ιδιοκτήτη της λίστας, να διαγράψετε
        μόνιμα αυτή τη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου από το
        σύστημα.  <strong>Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί</strong>
        και έτσι θα πρέπει να προχωρήσετε μόνο αν είστε απόλυτα
        σίγουρος ότι αυτή η λίστα δεν χρειάζεται πια.
    
        <p>Πρέπει να σημειωθεί οτι δε θα σταλεί καμία ειδοποίηση στα μέλη της λίστας
        και ότι μετά από αυτή την ενέργεια, κάθε μήνυμα που στέλνεται σε αυτή τη λίστα,
        ή σε οποιαδήποτε άλλη από τις διαχειριστικές διευθύνσεις της θα επιστρέφεται.
    
        <p>Έχετε επίσης την επιλογή να διαγράψετε τα ιστορικά αρχεία αυτής της λίστας
        αυτή τη στιγμή.  Είναι σχεδόν πάντα ενδεικνυόμενο να <strong>μην</strong>
        διαγράφετε τα αρχεία, αφού χρησιμεύουν ως ιστορική καταγραφή της λίστας σας.
    
        <p>Για τη δική σας ασφάλεια, θα ερωτηθείτε για να επανα-βεβαιώσετε τον κωδικό της λίστας.

en: This section allows you to configure subscription and
                membership exposure policy.  You can also control whether this
                list is public or not.  See also the
                <a href="%(admin)s/archive">Archival Options</a> section for
                separate archive-related privacy settings.
el: Aυτή η περιοχή σας επιτρέπει να διαμορφώσετε πολιτική εγγραφής 
                και εμφάνισης μελών. Επίσης μπορείτε να ελέγξετε αν η λίστα 
                θα είναι δημόσια ή όχι. Δείτε επίσης την περιοχή με τις
                <a href="%(admin)s/archive">Επιλογές αρχειοθέτησης</a> για
                ξεχωριστές ρυθμίσεις εμπιστευτικότητας που σχετίζονται με το ιστορικό αρχείo 
    της λίστας.

en: This section allows you to configure various anti-spam
                filters posting filters, which can help reduce the amount of spam
                your list members end up receiving.
el: Αυτό το τμήμα επιτρέπει να διαμορφώσετε διάφορα anti-spam
    φίλτρα, τα οποία μπορούν να ελαττώσουν το ποσό του spam
                που τα μέλη της λίστας λαμβάνουν.

en: This section allows you to configure various filters based on
                the recipient of the message.
el: Αυτό το τμήμα σας επιτρέπει να διαμορφώσετε διάφορα φίλτρα βασισμένα
                στον παραλήπτη του μηνύματος.

en: This setting determines the moderation policy of the
                 newsgroup and its interaction with the moderation policy of the
                 mailing list.  This only applies to the newsgroup that you are
                 gatewaying <em>to</em>, so if you are only gatewaying from
                 Usenet, or the newsgroup you are gatewaying to is not moderated,
                 set this option to <em>None</em>.
    
                 <p>If the newsgroup is moderated, you can set this mailing list
                 up to be the moderation address for the newsgroup.  By selecting
                 <em>Moderated</em>, an additional posting hold will be placed in
                 the approval process.  All messages posted to the mailing list
                 will have to be approved before being sent on to the newsgroup,
                 or to the mailing list membership.
    
                 <p><em>Note that if the message has an <tt>Approved</tt> header
                 with the list's administrative password in it, this hold test
                 will be bypassed, allowing privileged posters to send messages
                 directly to the list and the newsgroup.</em>
    
                 <p>Finally, if the newsgroup is moderated, but you want to have
                 an open posting policy anyway, you should select <em>Open list,
                 moderated group</em>.  The effect of this is to use the normal
                 Mailman moderation facilities, but to add an <tt>Approved</tt>
                 header to all messages that are gatewayed to Usenet.
el: Αυτή η ρύθμιση προσδιορίζει την πολιτική μεσολάβησης της 
                 ομάδας νέων και την αλληλεπίδραση της με την πολιτική μεσολάβησης
                 της λίστας.  Αυτή εφαρμόζεται μόνο στις ομάδες συζητήσεων προς τις οποίες 
                 δημιουργείτε πύλη <em>προς</em>, έτσι μόνο αν δημιουργείται πύλη από 
                 την Usenet, ή η ομάδα νέων προς την οποία δημιουργείται πύλη ,
                 δεν είναι ελεγχόμενη από μεσολαβητή ορίστε αυτή την επιλογή σε <em>Καμία</em>.
    
                 <p>Αν η ομάδα συζητήσεων έχει μεσολαβητή, μπορείτε να ορίσετε αυτή την λίστα
                 να είναι η διεύθυνση μεσολάβησης για την ομάδα συζητήσεων. Επιλέγοντας
                 <em>Με Μεσολάβηση</em>, ένα πρόσθετο σημείο κράτησης μπαίνει στη 
                 διαδικασία έγκρισης. Όλα τα μηνύματα τα οποία αποστέλλονται στη λίστα
                 θα πρέπει να εγκρίνονται πριν  αποσταλούν στην ομάδα συζητήσεων,
                 ή στα μέλη της λίστας.
    
                 <p><em>Σημειώστε ότι αν ένα μήνυμα έχει μία επικεφαλίδα <tt>Εγκεκριμένο</tt> 
                 με τον κωδικό πρόσβασης του διαχειριστή της λίστας σ' αυτήν, αυτός ο έλεγχος 
                 θα παρακαμφθεί, επιτρέποντας εξουσιοδοτημένους αποστολείς να στέλνουν μηνύματα
                 κατ' ευθείαν στη λίστα και στην ομάδα συζητήσεων.</em>
    
                 <p>Τέλος, αν μια ομάδα συζητήσεων έχει μεσολαβητή, αλλά θέλετε να έχετε
                 μια ανοικτή πολιτική αποστολής, Θα πρέπει να επιλέξετε <em>Ανοιχτή λίστα,
                 ομάδα μεσολάβησης</em>. Το αποτέλεσμα αυτού είναι να χρησιμοποιείτε τις κανονικές
                 δυνατότητες μεσολάβησης του Mailman, αλλά για να προστίθεται μια επικεφαλίδα <tt>Εγκεκριμένο</tt>
                 σε όλα τα μηνύματα τα οποία διαβιβάζονται στις ομάδες 
     Usenet.

en: This text will be prepended to subject lines of messages
                 posted to the list, to distinguish mailing list messages in
                 mailbox summaries.  Brevity is premium here, it's ok to shorten
                 long mailing list names to something more concise, as long as it
                 still identifies the mailing list.
                 You can also add a sequential number by %%d substitution
                 directive. eg.; [listname %%d] -> [listname 123]
                                (listname %%05d) -> (listname 00123)
el: Αυτό το κείμενο θα μπαίνει μπροστά στο θέμα των μηνυμάτων που στέλνονται σε
                 αυτή τη λίστα, ώστε να διαχωρίζονται τα μηνύματα της λίστας σε
                 συγκεντρωτικά γραμματοκιβώτια.  Το πρωτεύον εδώ είναι η συντομία. Είναι αποδεκτή
                 η συντόμευση των μεγάλων ονομάτων λιστών σε κάτι πιο σύντομο, εφόσον αυτή χαρακτηρίζει τη λίστα.
     Μπορείτε επίσης να προσθέσετε έναν διαδοχικό αριθμό από την %%d οδηγία
                 αντικατάστασης. πχ: [listname %%d] -> [listname 123]
                                (όνομα λίστας %%05d) -> (όνομα λίστας 00123)

en: This value may be either the name of your news server, or
                 optionally of the format name:port, where port is a port number.
    
                 The news server is not part of Mailman proper.  You have to
                 already have access to an NNTP server, and that NNTP server must
                 recognize the machine this mailing list runs on as a machine
                 capable of reading and posting news.
el: Αυτή η τιμή μπορεί να είναι είτε το όνομα από τον διακομιστή νέων ή
                 προαιρετικά της μορφής όνομα:port, όπου το port είναι ένας αριθμός πόρτας.
    
                 Ο διακομιστής νέων δεν είναι τμήμα του Mailman. Θα πρέπει να
                 έχετε ήδη πρόσβαση σε έναν διακομιστή NNTP, και αυτός ο
                 διακομιστής NNTP πρέπει να αναγνωρίζει την μηχανή που λειτουργεί
                 αυτή την λίστα αλληλογραφίας σαν μια μηχανή κατάλληλη να διαβάζει και να αποστέλλει νέα.

en: This value, if any, will be added to the front of the
                 new-subscriber welcome message.  The rest of the welcome message
                 already describes the important addresses and URLs for the
                 mailing list, so you don't need to include any of that kind of
                 stuff here.  This should just contain mission-specific kinds of
                 things, like etiquette policies or team orientation, or that kind
                 of thing.
    
                 <p>Note that this text will be wrapped, according to the
                 following rules:
                 <ul><li>Each paragraph is filled so that no line is longer than
                         70 characters.
                     <li>Any line that begins with whitespace is not filled.
                     <li>A blank line separates paragraphs.
                 </ul>
el: Αυτή η τιμή, αν έχει ορισθεί, θα προστεθεί μπροστά από το
                 μήνυμα που καλωσορίζει το νέο μέλος.  Στο υπόλοιπο του μηνύματος για
                 το καλωσόρισμα περιγράφονται σημαντικές διευθύνσεις και URLs για τη
                 λίστα, επομένως δε χρειάζεται να συμπεριληφθεί κάτι σχετικό για αυτά
                 εδώ.  Αυτό το κείμενο πρέπει μόνο να περιέχει πληροφορίες σχετικά με
                 την αποστολή της λίστας, όπως πολιτικές της λίστας ή τον προσανατολισμό
                 της ομάδας, ή κάτι άλλο σχετικό με αυτά.
    
                 <p>Πρέπει να σημειωθεί ότι αυτό το κείμενο θα μορφοποιηθεί, 
                 σύμφωνα με τους ακόλουθους κανόνες:
                 <ul><li>Κάθε παράγραφος συμπληρώνεται με τέτοιο τρόπο ώστε καμία γραμμή
                         να μην είναι μεγαλύτερη από 70 χαρακτήρες.
                     <li>Κάθε γραμμή που ξεκινά με κενό χαρακτήρα δε συμπληρώνεται.
                     <li>Μια κενή γραμμή είναι το διαχωριστικό των παραγράφων.
                 </ul>

en: Thu
el: Πεμ

en: To finish creating your mailing list, you must edit your /etc/aliases (or
    equivalent) file by adding the following lines, and possibly running the
    `newaliases' program:
el: Για να ολοκληρωθεί η δημιουργία της λίστας σας, πρέπει να τροποποιήσετε το
    /etc/aliases αρχείο (ή ισοδύναμο) προσθέτοντας τις ακόλουθες γραμμές, και 
    πιθανόν εκτελώντας το πρόγραμμα `newaliases'

en: To unsubscribe from %(realname)s, get a password reminder,
            or change your subscription options %(either)senter your subscription
            email address:
            <p><center>
el: Για να διαγραφείτε από μέλος της %(realname)s, να δεχθείτε μια υπενθύμιση του κωδικού πρόσβασης,
            ή να αλλάξετε τις επιλογές της εγγραφής σας %(either)s, εισάγετε την διεύθυνση email
            της εγγραφής σας:
            <p><center>

en: To visit the administrators configuration page for an
            unadvertised list, open a URL similar to this one, but with a '/' and
            the %(extra)slist name appended.  If you have the proper authority,
            you can also <a href="%(creatorurl)s">create a new mailing list</a>.
    
            <p>General list information can be found at
el: Για να επισκεφτείτε τη διαχειριστική σελίδα διαμόρφωσης για μια
            λίστα που δεν είναι δημόσια, ανοίξτε ένα URL παρόμοιο με το τρέχον, αλλά με ένα '/' και
            το %(extra)s όνομα της λίστας στη συνέχεια.  Αν έχετε την κατάλληλη εξουσιοδότηση,
            μπορείτε επίσης <a href="%(creatorurl)s">να δημιουργήσετε μια νέα λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου</a>.
    
            <p>Γενικές πληροφορίες για τη λίστα μπορείτε να βρείτε στο:

en: Today's Topics (%(msgcount)d messages)
el: Σημερινά Θέματα (%(msgcount)d μηνυμάτων)

en: Today's Topics:
el: Σημερινά Θέματα:

en: Too many recipients to the message
el: Μεγάλος αριθμός παραληπτών στο μήνυμα.

en: Topic %(i)d
el: Θέμα %(i)d

en: Topic filter details
el: Λεπτομέρειες για το φίλτρο θεμάτων

en: Topic keywords, one per line, to match against each message.
el: Λέξεις κλειδιά θέματος, μια σε κάθε γραμμή, για έλεγχο σε κάθε μήνυμα

en: Topic name:
el: Όνομα Θέματος:

en: Topic specifications require both a name and
                    a pattern.  Incomplete topics will be ignored.
el: Οι ορισμός θέματος απαιτούν ένα όνομα και ένα πρότυπο.
                   Ελλιπή θέματα θα αγνοηθούν.

en: Topics
el: Θέματα

en: Tue
el: Τρί

en: Turkish
el: Τουρκικά

en: Turn this off only if you plan on subscribing people manually
                 and don't want them to know that you did so.  This option is most
                 useful for transparently migrating lists from some other mailing
                 list manager to Mailman.
el: Απενεργοποιήστε αυτή την επιλογή μόνο αν σχεδιάζετε να εγγράφετε χρήστες χειροκίνητα
                 και δε θέλετε αυτοί να το γνωρίζουν.  Αυτή η επιλογή είναι περισσότερο
                 χρήσιμη για τη διαφανή μεταφορά των λιστών από κάποιο άλλο σύστημα
                 διαχείρισης λιστών στο Mailman.

en: Turn this on if you want password reminders to be sent once
                 per month to your members.  Note that members may disable their
                 own individual password reminders.
el: Αυτή η επιλογή πρέπει να ενεργοποιηθεί αν θέλετε οι υπενθυμίσεις κωδικών
    να στέλνονται στα μέλη σας μια φορά το μήνα.  Πρέπει να 
    σημειωθεί ότι τα μέλη μπορούν να απενεργοποιήσουν τις δικές τους ατομικές υπενθυμίσεις.

en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

en: Umbrella list settings
el: Προστατευτικές ρυθμίσεις λίστας

en: Uncaught bounce notification
el: Ειδοποίηση ακατανόητου επιστρεφόμενου μηνύματος

en: Unexpected arguments
el: Μη αναμενόμενο όρισμα

en: Unix-From line changed: %(lineno)d
el: Unix-Από τη γραμμή που αλλάζουν: %(lineno)d

en: Unknown list: %(listname)s
el: ’γνωστη λίστα: %(listname)s

en: Unknown virtual host: %(safehostname)s
el: ’γνωστος εικονικός εξυπηρετητής: %(safehostname)s

en: Unlocking (but not saving) list: %(listname)s
el: Ξεκλείδωμα (αλλά όχι αποθήκευση) λίστας: %(listname)s

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή

en: Unsubscribe or edit options
el: Διαγραφείτε από μέλη ή τροποποιείστε τις επιλογές σας

en: Unsubscription Requests
el: Αιτήματα διαγραφής

en: Unsubscription request
el: Αίτημα διαγραφής

en: Unsubscription request confirmed
el: Επιβεβαιώθηκε το αίτημα διαγραφής

en: Unsubscription request succeeded.
el: Το αίτημα για διαγραφή ολοκληρώθηκε με επιτυχία.

en: Unsubscription results
el: Αποτελέσματα διαγραφής

en: Updating HTML for article %(seq)s
el: Ανανέωση της HTML για το άρθρο %(seq)s

en: Updating Mailman 2.0 pending_subscriptions.db database
el: Ενημέρωση Mailman 2.0 pending_subscriptions.db Βάση Δεδομένων

en: Updating Mailman 2.1.4 pending.pck database
el: Ενημέρωση Mailman 2.1.4 pending_subscriptions.db Βάση Δεδομένων

en: Updating index files for archive [%(archive)s]
el: Ανανέωση των αρχείων καταλόγου για το ιστορικό αρχείο [%(archive)s]

en: Updating mailing list: %(listname)s
el: Ενημέρωση λίστας ηλεκτρονικού ταχυδρομείου: %(listname)s

en: Updating the held requests database.
el: Επικαιροποίηση της βάσης δεδομένων αιτημάτων σε αναμονή

en: Upgrading from version %(hexlversion)s to %(hextversion)s
el: Αναβάθμιση απο έκδοση %(hexlversion)s σε %(hextversion)s

en: Usage:
el: Χρήση:

en: Use this option to prohibit posts according to specific
                 header values.  The target value is a regular-expression for
                 matching against the specified header.  The match is done
                 disregarding letter case.  Lines beginning with '#' are ignored
                 as comments.
    
                 <p>For example:<pre>to: .*@public.com </pre> says to hold all
                 postings with a <em>To:</em> mail header containing '@public.com'
                 anywhere among the addresses.
    
                 <p>Note that leading whitespace is trimmed from the regexp.  This
                 can be circumvented in a number of ways, e.g. by escaping or
                 bracketing it.
el: Χρησιμοποιείστε αυτή την επιλογή για να απαγορεύσετε αποστολές σύμφωνα με συγκεκριμένες 
                 τιμές στις επικεφαλίδες.  Η τιμή προορισμού είναι μία κανονική έκφραση για
                 σύγκριση με μιά συγκεκριμένη επικεφαλίδα. Ο έλεγχος για ομοιότητες γίνεται
                 ανεξαρτητα από μικρά/κεφαλαία γράμματα. Οι γραμμές που αρχίζουν με '#' αγνοούνται
                 ως σχόλια.
    
                 <p>Για παράδειγμα:<pre>προς: .*@public.com </pre> δηλώνει να κρατηθούν όλες
                 οι αποστολές με την επικεφαλίδα  <em>Προς:</em> να περιέχει '@public.com'
                 οπουδήποτε στη διεύθυνση.
    
                 <p>Σημειώστε ότι τα αρχικά κενά αποκόπτονται από την κανονική έκφραση.  Αυτό
                 μπορεί να αποτραπεί με διάφορους τρόπους, π.χ. με τον χαρακτήρα διαφυγής ή αγκύλες.

en: Use this option to remove each message attachment that
                 matches one of these content types.  Each line should contain a
                 string naming a MIME <tt>type/subtype</tt>,
                 e.g. <tt>image/gif</tt>.  Leave off the subtype to remove all
                 parts with a matching major content type, e.g. <tt>image</tt>.
    
                 <p>Blank lines are ignored.
    
                 <p>See also <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types"
                 >pass_mime_types</a> for a content type whitelist.
el: Αυτή η επιλογή μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη διαγραφή κάθε
                 επισυναπτόμενου που ταιριάζει με κάποιον από αυτούς τους τύπους
                 περιεχομένου. Κάθε γραμμή πρέπει να περιέχει μια ακολουθία
                 χαρακτήρων η οποία ονοματίζει μια MIME <tt>κατηγορία/υποκατηγορία</tt>,
                 π.χ. <tt>εικόνα/gif</tt>. Αφήστε ανενεργή την υποκατηγορία για να 
                 διαγράψετε όλα τα τμήματα που ταιριάζουν με κάποιο κύριο τύπο
                 περιεχομένου, π.χ. <tt>εικόνα</tt>.
                 <p>Οι κενές γραμμές δεν λαμβάνονται υπόψιν.
    
                 <p>Δείτε επίσης <a href="?VARHELP=contentfilter/pass_mime_types">pass_mime_types</a> για την λίστα με τους επιτρεπόμενους τύπους
                 περιεχομένου (λευκή λίστα).

en: Use this option to remove each message attachment that does
                 not have a matching content type.  Requirements and formats are
                 exactly like <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types"
                 >filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Note:</b> if you add entries to this list but don't add
                 <tt>multipart</tt> to this list, any messages with attachments
                 will be rejected by the pass filter.
el: Αυτή η επιλογή πρέπει να χρησιμοποιείται για τη διαγραφή κάθε
                 επισυναπτόμενου που δεν ταιριάζει με κάποιον από αυτούς τους
                 τύπους περιεχομένου.  Οι απαιτήσεις και οι μορφές είναι
                 ακριβώς όπως <a href="?VARHELP=contentfilter/filter_mime_types">filter_mime_types</a>.
    
                 <p><b>Σημείωση:</b> αν κάνετε νέες καταχωρήσεις αλλά δεν προσθέσετε
                 τα <tt>πολλαπλά μέρη</tt> σε αυτή τη λίστα, όλα τα μηνύματα με επισυναπτόμενα
                 θα απορριφθούν καθώς περνάνε από το φίλτρο.

en: User `%(addr)s' removed from list: %(listname)s.
el: Ο χρήστης '%(addr)s' διαγράφηκε από τη λίστα: %(listname)s.

en: User address/name
el: Διεύθυνση/όνομα Χρήστη

en: User specific options page
el: Σελίδα επιλογών χρήστη

en: Using Mailman version:
el: Χρήση έκδοσης Mailman:

en: Value
el: Τιμή

en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικα

en: View or edit the list configuration information.
el: Επισκόπηση ή επεξεργασία των πληροφοριών για τη διαμόρφωση της λίστας.

en: View this page in
el: Δείτε αυτή τη σελίδα σε

en: Visit Subscriber List
el: Επισκεφθείτε την Λίστα των μελών

en: Visit Subscriber list
el: Επισκεφθείτε την λίστα των Μελών

en: Visit the list's admin page
el: Επισκεφτείτε τη σελίδα διαχείρισης της λίστας

en: Visit the list's info page
el: Επισκεφτείτε τη σελίδα με τις πληροφορίες για τη λίστα

en: WARNING: Ignoring duplicate pending ID: %(id)s.
el: Προειδοποίηση: Παράλειψη διπλά σε αναμονή αναγνωριστικών (ID): %(id)s.

en: WARNING: could not acquire lock for list: %(listname)s
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Δεν μπορώ να αποκτήσω κλείδωμα για τη λίστα: %(listname)s

en: WARNING: directory does not exist: %(d)s
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: ο κατάλογος δεν υπάρχει: %(d)s

en: Warning!  Deleting empty .pck file: %(pckfile)s
el: Προσοχή! Διαγραφή άδειο. .pck αρχείο: %(pckfile)s

en: Warning!  Not a directory: %(dirpath)s
el: Προσοχή! δεν είναι 'ενα directory %(dirpath)s

en: Warning!  You may encounter permission problems.
el: Προειδοποίηση! Μπορείνα αντιμετωπίζετε προβλήματα δικαιωμάτων (perms).

en: Warning:
el: Προειδοποίηση:

en: Warning: Private archive directory is other-executable (o+x).
             This could allow other users on your system to read private archives.
             If you're on a shared multiuser system, you should consult the
             installation manual on how to fix this.
el: Προειδοποίηση: Ο ιδιωτικός κατάλογος αρχείων είναι other-executable (o+x).
             Αυτό θα μπορούσε να επιτρέψει σε άλλους χρήστες του συστήματος να διαβάζουν τα ιδιωτικά σου ιστορικά αρχεία.
             Αν βρίσκεσαι σε ένα κοινό, πολλών χρηστών σύστημα, πρέπει να συμβουλευθείτε το
             εγχειρίδιο εγκατάστασης για το πώς θα διορθώσετε αυτό.

en: Warning: couldn't remove %(src)s -- %(rest)s
el: Προειδοποίηση: δεν ήταν δυνατή η απαλοιφή %(src)s -- %(rest)s

en: We're sorry, but you have already been unsubscribed
            from this mailing list.  To re-subscribe, please visit the
            <a href="%(listinfourl)s">list information page</a>.
el: Λυπούμαστε, αλλά έχετε ήδη διαγραφεί από αυτή τη
            λίστα.  Για την επανεγγραφή σας, παρακαλούμε επισκεφτείτε τη
            <a href="%(listinfourl)s">σελίδα με τις πληροφορίες για τη λίστα</a>.

en: Wed
el: Τετ

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: Welcome email text file
el: Αρχείο κειμένου του μηνύματος καλωσορίσματος

en: Welcome to the "%(realname)s" mailing list%(digmode)s
el: Καλώς ήρθατε στη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου "%(realname)s" %(digmode)s

en: Welcome!
el: Καλώς Ήλθατε!

en: What steps are required for subscription?<br>
el: Ποια βήματα απαιτούνται για την εγγραφή;<br>

en: When "umbrella_list" is set to indicate that this list has
                 other mailing lists as members, then administrative notices like
                 confirmations and password reminders need to not be sent to the
                 member list addresses, but rather to the owner of those member
                 lists.  In that case, the value of this setting is appended to
                 the member's account name for such notices.  `-owner' is the
                 typical choice.  This setting has no effect when "umbrella_list"
                 is "No".
el: Όταν στις ρυθμίσεις "umbrella_list", ορίζεται για να δηλώσει ότι αυτή η λίστα έχει
                 άλλες λίστες ως μέλη, τότε τα διαχειριστικά αιτήματα όπως οι
                 επιβεβαιώσεις και οι υπενθυμίσεις κωδικών δε χρειάζεται να 
                 στέλνονται στις διευθύνσεις των μελών της λίστας, αλλά είναι
                 προτιμότερο να στέλνονται στον ιδιοκτήτη της κάθε λίστας-μέλους.
                 Σε αυτή την περίπτωση, η τιμή αυτής της μεταβλητής προσαρτάται στο
                 όνομα του λογαριασμού του μέλους για τέτοιες ειδοποιήσεις. 
                 Η `-owner' είναι η τυπική επιλογή.  Αυτή η ρύθμιση δεν έχει επίδραση όταν η ρύθμιση "umbrella_list" είναι "Όχι".

en: When <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personalization</a> is enabled
    for this list, additional substitution variables are allowed in your headers
    and footers:
    
    <ul><li><b>user_address</b> - The address of the user,
            coerced to lower case.
        <li><b>user_delivered_to</b> - The case-preserved address
            that the user is subscribed with.
        <li><b>user_password</b> - The user's password.
        <li><b>user_name</b> - The user's full name.
        <li><b>user_optionsurl</b> - The url to the user's option
            page.
    </ul>
el: Όταν <a href="?VARHELP=nondigest/personalize">personalization</a> είναι ενεργοποιημένο
    για αυτή τη λίστα, επιτρέπονται πρόσθετες μεταβλητές αντικατάστασης στις επικεφαλίδες και 
    τα υποσέλιδα σας:
    
                     <ul><li><b>user_address</b> - Η διεύθυνση του χρήστη,
                             με μετατροπή σε μικρά γράμματα.
                         <li><b>user_delivered_to</b> - Η διεύθυνση του χρήστη με διατήρηση των πεζών/κεφαλαίων
                             με την οποία ο χρήστης εγράφηκε .
                         <li><b>user_password</b> - Ο κωδικός πρόσβασης του χρήστη (password).
                         <li><b>user_name</b> - Το πλήρες όνομα του χρήστη.
                         <li><b>user_optionsurl</b> - Το url προς την σελίδα επιλογών
                             του χρήστη.
                     </ul>

en: When a message is posted to the list, a series of
                moderation steps are taken to decide whether a moderator must
                first approve the message or not.  This section contains the
                controls for moderation of both member and non-member postings.
    
                <p>Member postings are held for moderation if their
                <b>moderation flag</b> is turned on.  You can control whether
                member postings are moderated by default or not.
    
                <p>Non-member postings can be automatically
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                >accepted</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held for
                moderation</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                >rejected</a> (bounced), or
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                >discarded</a>,
                either individually or as a group.  Any
                posting from a non-member who is not explicitly accepted,
                rejected, or discarded, will have their posting filtered by the
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">general
                non-member rules</a>.
    
                <p>In the text boxes below, add one address per line; start the
                line with a ^ character to designate a <a href=
                "http://docs.python.org/library/re.html"
                >Python regular expression</a>.  When entering backslashes, do so
                as if you were using Python raw strings (i.e. you generally just
                use a single backslash).
    
                <p>Note that non-regexp matches are always done first.
el: Όταν ένα μήνυμα αποστέλλεται σε μία λίστα, πραγματοποιείται μια 
                σειρά από βήματα μεσολάβησης ώστε να αποφασιστεί αν ο μεσολαβητής πρέπει
                πρώτα να εγκρίνει το μήνυμα ή όχι. Αυτό το τμήμα περιλαμβάνει ελέγχους
                για την μεσολάβηση στις αποστολές μηνυμάτων από τα μέλη και τον υπόλοιπο κόσμο.
    
                <p>Οι αποστολές των μελών κρατούνται για μεσολάβηση αν η ένδειξή της
                <b>μεταβλητής μεσολάβησης</b> είναι ενεργοποιημένη.  Μπορείτε να ελέγξετε αν
                οι αποστολές των μελών θα ελέγχονται από μεσολαβητή εξ' ορισμού ή όχι.
    
                <p>Οι αποστολές εκτός των μελών μπορούν αυτόματα
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers">Nα γίνονται αποδεκτές</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">Να κρατούνται
                για μεσολάβηση</a>,
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers">Να απορρίπτονται</a> (με ενημέρωση του αποστολέα), ή
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers">να απορρίπτονται χωρίς ενημέρωση του αποστολέα</a>,
                είτε ανεξάρτητα, είτε σαν ομάδα.  Κάθε αποστολή εκτός των μελών  η οποία δεν γίνεται αποδεκτή, απορρίπτεται, ή απορρίπτεται χωρίς ενημέρωση,
                θα περάσει από την επεξεργασία των φίλτρων
                <a href="?VARHELP=privacy/sender/generic_nonmember_action">Γενικοί
                κανόνες εκτός των μελών</a>.
    
                <p>Στα ακόλουθα πλαίσια κειμένου, προσθέστε μια διεύθυνση σε κάθε γραμμή.  Αρχίστε 
                τη γραμμή με τον χαρακτήρα ^ για να δηλώσετε μια <a href="http://docs.python.org/library/re.html">Python regular expression</a>. Όταν εισάγετε ανάποδες καθέτους (backslashes), 
    κάντε το σαν 
                να χρησιμοποιούσατε απλές συμβολοσειρές Python  (π.χ. μπορείτε γενικά 
                να χρησιμοποιείτε μια απλή ανάποδη κάθετο (backslash)).
    
                <p>Σημειώστε ότι πρώτα θα γίνεται έλεγχος για ομοιότητα non-regexp.

en: When a new digest volume is started, the volume number is
                 incremented and the issue number is reset to 1.
el: Όταν ξεκινά ένας νέος τόμος σύνοψης, ο αριθμός του τόμου 
                 αυξάνεται και ο αριθμός της έκδοσης αρχικοποιείται στο 1.

en: When a new member is subscribed to this list, their initial
                 set of options is taken from this variable's setting.
el: Όταν ένα νέο μέλος εγγράφεται σε αυτή τη λίστα, οι αρχικές του
                 ευθμίσεις ορίζονται από τις ρυθμίσεις αυτής της μεταβλητής.

en: When a post from a non-member is received, the message's
                 sender is matched against the list of explicitly
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers"
                 >accepted</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">held</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers"
                 >rejected</a> (bounced), and
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers"
                 >discarded</a> addresses.  If no match is found, then this action
                 is taken.
el: Όταν μια αποστολή εκτός από τα μέλη φτάσει, ο αποστολέας του 
                 μηνύματος ελέγχεται με τη λίστα των ρητά οριζομένων ως
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/accept_these_nonmembers">αποδεκτών</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/hold_these_nonmembers">κρατημένων</a>,
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/reject_these_nonmembers">απορριπτέων με ενημέρωση</a>, και
                 <a href="?VARHELP=privacy/sender/discard_these_nonmembers">απορριπτέων χωρίς ενημέρωση</a> διευθύνσεων.  Αν δεν ταιριάζει, τότε γίνεται 
                 η ενέργεια αυτή.

en: When members want to leave a list, they will make an
                 unsubscription request, either via the web or via email.
                 Normally it is best for you to allow open unsubscriptions so that
                 users can easily remove themselves from mailing lists (they get
                 really upset if they can't get off lists!).
    
                 <p>For some lists though, you may want to impose moderator
                 approval before an unsubscription request is processed.  Examples
                 of such lists include a corporate mailing list that all employees
                 are required to be members of.
el: Όταν κάποια μέλη θελήσουν να εγκαταλείψουν μία λίστα, θα πρέπει να κάνουν ένα 
                 αίτημα διαγραφής, είτε μέσω web είτε μέσω e-mail.
                 Κανονικά είναι καλύτερα για σας να επιτρέπετε ελεύθερη διαγραφή απο τη λίστα έτσι ώστε
                 οι χρήστες να μπορούν εύκολα να διαγράφουν τους εαυτούς τους από τις λίστες.
    
                 <p>Για κάποιες λίστες όμως, μπορεί να θέλετε να επιβάλετε την έγκριση 
                 του μεσολαβητή πριν το αίτημα διαγραφής προχωρήσει. Παραδείγματα
                 τέτοιων λιστών περιλαμβάνουν μια λίστα σε μια εταιρεία στην οποία όλοι οι εργαζόμενοι 
                 απαιτείται να είναι μέλη.

en: When receiving digests, which format is default?
el: Όταν στέλνονται συνόψεις των μηνυμάτων, ποια μορφή είναι προεπιλεγμένη;

en: When set, the list of subscribers is protected by member or
                 admin password authentication.
el: Όταν ορίζεται, η λίστα των μελών προστατεύεται με διαδικασία πιστοποίησης
                 με τον κωδικό πρόσβασης του μέλους ή του διαχειριστή.

en: When this option is enabled, all list traffic is emergency
                 moderated, i.e. held for moderation.  Turn this option on when
                 your list is experiencing a flamewar and you want a cooling off
                 period.
el: Όταν αυτή η επιλογή ενεργοποιηθεί, η διαχείριση της κίνησης της
                 λίστας γίνεται με την υπόθεση ότι η λίστα βρίσκεται σε έκτακτη
                 κατάσταση, π.χ. τα μηνύματα κρατούνται για έλεγχο.  Αυτή η
                 επιλογή πρέπει να ενεργοποιηθεί όταν η λίστα βομβαρδίζεται από
                 μηνύματα και είναι επιθυμητό να επιβραδυνθεί η κίνησή της.

en: When you are done making changes...
el: Όταν τελειώσετε με τις αλλαγές...

en: When you scrub attachments, they are stored in the archive
                 area and links are made in the message so that the member can
                 access them via a web browser. If you want the attachments to
                 totally disappear, you can use content filtering options.
el: Όταν επεξεργάζεστε τα επισυναπτόμενα ιστορικά αρχεία, αυτά αποθηκεύονται στην περιοχή αρχείου
                 και φτιάχνονται σύνδεσμοι στα μηνύματα έτσι ώστε ο χρήστης να μπορεί
                 να έχει πρόσβαση μέσω web browser. Εάν θέλετε τα επισυναπτόμενα να εξαφανιστούν συνολικά,
    μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις επιλογές των φίλτρων περιεχομένου.

en: When you tell Mailman to perform a catchup on the newsgroup,
                 this means that you want to start gating messages to the mailing
                 list with the next new message found.  All earlier messages on
                 the newsgroup will be ignored.  This is as if you were reading
                 the newsgroup yourself, and you marked all current messages as
                 <em>read</em>.  By catching up, your mailing list members will
                 not see any of the earlier messages.
el: Όταν θέλετε ο Mailman να πραγματοποιήσει μια ενημέρωση σε μια ομάδα νέων,
                 αυτό σημαίνει ότι ξεκινά να περνά τα μηνύματα στη λίστα
                 με το επόμενο νέο μήνυμα που θα βρεθεί. Όλα τα παλαιότερα μηνύματα στην
                 ομάδα νέων θα αγνοηθούν. Aυτό είναι σαν να διαβάζατε την 
                 ομάδα νέων για τον εαυτό σας, και σημειώνατε όλα τα τρέχοντα μηνύματα ως
                 <em>διαβασμένα</em>. Με τον έλεγχο και ενημέρωση , τα μέλη της λίστας σας δεν θα 
                 δουν κανένα από τα παλαιότερα μηνύματα.

en: Where are replies to list messages directed?
                 <tt>Poster</tt> is <em>strongly</em> recommended for most mailing
                 lists.
el: Που κατευθύνονται οι απαντήσεις στα μηνύματα της λίστας;
                 <tt>Στον αποστολέα</tt> προτείνεται <em>έντονα</em> για τις
                 περισσότερες λίστες ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Which delivery mode is the default for new users?
el: Ποια μέθοδος παράδοσης είναι η προεπιλεγμένη για τους νέους χρήστες;

en: While Mailman's bounce detector is fairly robust, it's
                 impossible to detect every bounce format in the world.  You
                 should keep this variable set to <em>Yes</em> for two reasons: 1)
                 If this really is a permanent bounce from one of your members,
                 you should probably manually remove them from your list, and 2)
                 you might want to send the message on to the Mailman developers
                 so that this new format can be added to its known set.
    
                 <p>If you really can't be bothered, then set this variable to
                 <em>No</em> and all non-detected bounces will be discarded
                 without further processing.
    
                 <p><b>Note:</b> This setting will also affect all messages sent
                 to your list's -admin address.  This address is deprecated and
                 should never be used, but some people may still send mail to this
                 address.  If this happens, and this variable is set to
                 <em>No</em> those messages too will get discarded.  You may want
                 to set up an
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">autoresponse
                 message</a> for email to the -owner and -admin address.
el: Αν και το σύστημα εντοπισμού των επιστρεφόμενων μηνυμάτων του Mailman
                 είναι αρκετά καλό, είναι αδύνατο να εντοπίσει όλες τις δυνατές μορφές
                 των επιστρεφόμενων μηνυμάτων που υπάρχουν στον κόσμο. Θα πρέπει
                 να δώσετε σε αυτή την μεταβλητή την τιμή <em>Ναι</em> για δύο λόγους: 
                 1)Αν πρόκειται πράγματι για μόνιμο επιστρεφόμενο μήνυμα από κάποιο από τα μέλη σας,
                 θα πρέπει να τον διαγράψετε χωρίς ενημέρωση από τη λίστα σας, και 
                 2)Μπορεί να θελήσετε να στείλετε το μήνυμα στους προγραμματιστές του
                 λογισμικού του Mailman ώστε να προστεθεί αυτός ο νέος τύπος μηνύματος
                 στους γνωστούς τύπους.
    
                 <p>Αν πραγματικά δε θέλετε να ασχοληθείτε, τότε δώστε στη μεταβλητή τιμή
                 <em>Όχι</em> και όλα τα μη-εντοπιζόμενα επιστρεφόμενα μηνύματα θα απορρίπτονται
                 χωρίς καμία περαιτέρω επεξεργασία.
    
                 <p><b>Σημείωση:</b> Αυτή η ρύθμιση θα επηρεάσει επίσης όλα τα μηνύματα
                 που στέλνονται στην διεύθυνση για τη διαχείριση της λίστας σας.  Αυτή η
                 διεύθυνση είναι παρωχημένη και δε πρέπει να χρησιμοποιείται, ωστόσο κάποιοι
                 μπορεί να στείλουν mail σε αυτή τη διεύθυνση.  Αν συμβεί κάτι τέτοιο, και 
                 αυτή η μεταβλητή έχει ορισθεί στο <em>Όχι</em> αυτά τα μηνύματα θα
                 απορριφθούν.  Μπορεί να θέλετε να στήσετε ένα 
                 <a href="?VARHELP=autoreply/autoresponse_admin_text">μήνυμα αυτόματης
                 απάντησης</a> για τα email προς τις διευθύνσεις των ιδιοκτητών και των διαχειριστών.

en: Who can view subscription list?
el: Ποιος μπορεί να δει την λίστα των εγγεγραμμένων μελών

en: Yearly
el: Ετήσια

en: Yes
el: Ναι

en: Yes, w/discard
el: Ναι, απόρριψη χωρίς ενημέρωση

en: Yes, w/forward
el: Ναι, προώθηση

en: You are already a member of this mailing list!
el: Είστε ήδη μέλος αυτής της λίστας ηλεκτρονικού ταχυδρομείου!

en: You are already subscribed!
el: Είστε ήδη εγγεγραμμένος!

en: You are already subscribed.
el: Είστε ήδη εγγεγραμμένος.

en: You are already using that email address
el: Χρησιμοποιείτε ήδη αυτή τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: You are currently banned from subscribing to
                this list.  If you think this restriction is erroneous, please
                contact the list owners at %(owneraddr)s.
el: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που δώσατε είναι απαγορευμένη σε
            αυτή τη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.  Αν νομίζετε ότι αυτός ο
            περιορισμός είναι εσφαλμένος, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τους
            ιδιοκτήτες της λίστας στο %(owneraddr)s.

en: You are currently banned from subscribing to this list.  If you think this
    restriction is erroneous, please contact the list owners at
    %(owneraddr)s.
el: Η ηλεκτρονική διεύθυνση που δώσατε είναι αποκλεισμένη από τη λίστα.
    Αν νομίζετε ότι ο περιορισμός είναι λανθασμένος, παρακαλώ επικοινωνήστε
    με του ιδιοκτήτες της λίστας στο %(owneraddr)s.

en: You are forbidden from posting messages to this list.
el: Είστε απαγορευμένος γιατην αποστολή μηνυμάτων σ' αυτή τη λίστα

en: You are not a member of the %(listname)s mailing list
el: Δεν είστε μέλος της %(listname)s λίστας

en: You are not allowed to retrieve the list membership.
el: Δεν έχετε το δικαίωμα να δείτε τα μέλη της λίστας.

en: You are not authorized to create new mailing lists
el: Δεν έχετε την εξουσιοδότηση να δημιουργήσετε νέες λίστες ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: You are not authorized to delete this mailing list
el: Δεν έχετε την εξουσιοδότηση να διαγράψετε τη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: You are not currently a member.  Have you already unsubscribed or changed
    your email address?
el: Δεν είστε μέλος αυτή τη στιγμή.  Έχετε ήδη διαγραφεί από τη λίστας ή
    αλλάξατε την ηλεκτρονική σας διεύθυνση;

en: You can access your personal options via the following url:
el: Μπορείτε να προσπελάσετε τις προσωπικές σας επιλογές μέσω του ακόλουθου δικτυακού τόπου:

en: You can create a new mailing list by entering the
        relevant information into the form below.  The name of the mailing list
        will be used as the primary address for posting messages to the list, so
        it should be lowercased.  You will not be able to change this once the
        list is created.
    
        <p>You also need to enter the email address of the initial list owner.
        Once the list is created, the list owner will be given notification, along
        with the initial list password.  The list owner will then be able to
        modify the password and add or remove additional list owners.
    
        <p>If you want Mailman to automatically generate the initial list admin
        password, click on `Yes' in the autogenerate field below, and leave the
        initial list password fields empty.
    
        <p>You must have the proper authorization to create new mailing lists.
        Each site should have a <em>list creator's</em> password, which you can
        enter in the field at the bottom.  Note that the site administrator's
        password can also be used for authentication.
el: Μπορείτε να δημιουργήσετε μια νέα λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εισάγοντας
        τις σχετικές πληροφορίες στην παρακάτω φόρμα.  Το όνομα της λίστας θα είναι
        η κύρια διεύθυνση για την αποστολή μηνυμάτων στη λίστα, επομένως
        θα πρέπει να συμπληρωθεί με μικρά γράμματα.  Δεν θα μπορέσετε να αλλάξετε το όνομά της 
        μετά τη δημιουργία της.
    
        <p>Πρέπει επίσης να εισάγετε την ηλεκτρονική διεύθυνση του αρχικού ιδιοκτήτη της λίστας.
        Αφού δημιουργηθεί η λίστα, ο ιδιοκτήτης της θα λάβει ειδοποίηση και μαζί
        τον αρχικό κωδικό της λίστας.  Ο ιδιοκτήτης της λίστας θα μπορεί τότε να
        αλλάξει τον κωδικό και να προσθέσει ή να αφαιρέσει ιδιοκτήτες για τη λίστα.
    
        <p>Αν θέλετε να παράγει ο Mailman αυτόματα τον αρχικό κωδικό του διαχειριστή
         της λίστας, πατήστε στο `Ναι' στο πεδίο αυτόματης παραγωγής παρακάτω, και αφήστε
        κενά τα πεδία για τον αρχικό κωδικό.
    
        <p>Πρέπει να έχετε κατάλληλη εξουσιοδότηση για να δημιουργήσετε νέες λίστες.
        Κάθε νέα λίστα πρέπει να έχει ένα κωδικό <em>δημιουργού λίστας</em> τον οποίο μπορείτε
        να εισάγετε στο παρακάτω πεδίο.  Πρέπει να σημειωθεί ότι ο κωδικός του διαχειριστή
        του δικτυακού τόπου μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί για πιστοποίηση.

en: You cannot add a Reply-To: to an explicit
                address if that address is blank.  Resetting these values.
el: Δε μπορείτε να προσθέσετε ένα Reply-To: σε μια ρητή
                διεύθυνση αν αυτή η διεύθυνση είναι κενή.  Γίνεται αρχικοποίηση
                αυτών των τιμών.

en: You cannot enable gatewaying unless both the
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">news server field</a> and
                    the <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">linked
                    newsgroup</a> fields are filled in.
el: Δεν μπορείτε να ενεργοποιήσετε την λειτουργία πύλης  εκτός και αν συμπληρώστετ και τα δύο τα πεδία
                    <a href="?VARHELP=gateway/nntp_host">Διακομιστής συζητήσεων</a> και 
                    το <a href="?VARHELP=gateway/linked_newsgroup">συνδεμένη
                    ομάδα συζητήσεων</a> .

en: You did not give the correct old password, so your password has not been
    changed.  Use the no argument version of the password command to retrieve your
    current password, then try again.
el: Δε δώσατε το σωστό παλιό κωδικό, επομένως ο κωδικός σας δεν άλλαξε.
    Χρησιμοποιήστε την εκδοχή χωρίς ορίσματα των εντολών για τον κωδικό για την
    ανάκτηση του τρέχοντος κωδικού, και στη συνέχεια ξαναπροσπαθήστε.

en: You did not give the correct password
el: Δεν δώσατε το σωστό κωδικό πρόσβασης

en: You forgot to enter the list name
el: Ξεχάσατε να συμπληρώσετε το όνομα της λίστας

en: You forgot to specify the list owner
el: Ξεχάσατε να ορίσετε τον ιδιοκτήτη της λίστας

en: You gave the wrong password
el: Δώσατε λανθασμένο κωδικό

en: You have been successfully subscribed to the %(realname)s mailing list.
el: Έχετε εγγραφεί με επιτυχία στη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου %(realname)s.

en: You have been successfully unsubscribed from the
                mailing list %(fqdn_listname)s.  If you were receiving digest
                deliveries you may get one more digest.  If you have any questions
                about your unsubscription, please contact the list owners at
                %(owneraddr)s.
el: Έχετε διαγραφεί με επιτυχία από τη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
                %(fqdn_listname)s.  Αν λαμβάνεται συγκεντρωτικά τα μηνύματα της λίστας
                μπορεί να έχετε μια ακόμα παράδοση της σύνοψης της τελευταίας μέρας.  Αν έχετε
                κάποιο ερώτημα σχετικά με τη διαγραφή σας, παρακαλούμε επικοινωνήστε με τους ιδιοκτήτες
                των λιστών στο %(owneraddr)s.

en: You have been unsubscribed from the %(realname)s mailing list
el: Έχετε διαγραφεί από την %(realname)s λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: You have canceled the re-enabling of your membership.  If
        we continue to receive bounces from your address, it could be deleted from
        this mailing list.
el: Έχετε ακυρώσει την επανα-ενεργοποίηση της εγγραφής σας.  Αν
        συνεχίσουμε να λαμβάνουμε bounce μηνύματα από τη διεύθυνσή σας, μπορεί να διαγραφείte από αυτή τη λίστα.

en: You have canceled your change of address request.
el: Ακυρώσατε το αίτημα για αλλαγή διεύθυνσης.

en: You have canceled your subscription request.
el: Έχετε ακυρώσει το αίτημά σας για εγγραφή.

en: You have canceled your unsubscription request.
el: Έχετε ακυρώσει το αίτημά σας για εγγραφή.

en: You have digest members, but digests are turned
                    off. Those people will not receive mail.
                    Affected member(s) %(dm)r.
el: Έχετε μέλη τα οποία λαμβάνουν τα μηνύματα συγκεντρωτικά,  
    αλλά η δυνατότητα συγκεντρωτικής αποστολής (digest)
                   έχει απενεργοποιηθεί. Αυτοί οι χρήστες δεν θα λάβουν μηνύματα.
                    Μέλη που επηρεάζονται %(dm)r.

en: You have regular list members but non-digestified mail is
                    turned off.  They will receive non-digestified mail until you
                    fix this problem. Affected member(s) %(rm)r.
el: Έχετε κανονικά μέλη στη λίστα αλλά η μη-συγκεντρωτική παράδοση μηνυμάτων
                    είναι απενεργοποιημένη.  Αυτά τα μέλη δε θα λαμβάνουν μηνύματα
                    μέχρι να διορθώσετε το πρόβλημα.                Μέλη που επηρεάζονται %(rm)r.

en: You have successfully created the mailing list
        <b>%(listname)s</b> and notification has been sent to the list owner
        <b>%(owner)s</b>.  You can now:
el: Έχετε δημιουργήσει με επιτυχία τη λίστα
        <b>%(listname)s</b> και έχει σταλεί ήδη ειδοποίηση στον ιδιοκτήτη της λίστας
        <b>%(owner)s</b>.  Μπορείτε τώρα να:

en: You have successfully deleted the mailing list
        <b>%(listname)s</b>.
el: Έχετε διαγράψει τη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
        <b>%(listname)s</b> με επιτυχία.

en: You have successfully set your options.
el: Οι επιλογές σας ορίστηκαν με επιτυχία.

en: You have turned off delivery of both digest and
                    non-digest messages.  This is an incompatible state of
                    affairs.  You must turn on either digest delivery or
                    non-digest delivery or your mailing list will basically be
                    unusable.
el: Έχετε απενεργοποιήσει την παράδοση και των συγκεντρωτικών (digest) και
                    μη συγκεντρωτικών (non-digest) μηνυμάτων. Αυτό δεν είναι αποδεκτό.
                    Πρέπει να ενεργοποιήσετε κάποια από τις δύο
                    μορφές παράδοσης μηνυμάτων διαφορετικά η λίστα σας δε θα μπορεί
    να χρησιμοποιηθεί.

en: You invited %(address)s to your list, but in a
    deliberate malicious attempt, they tried to confirm the invitation to a
    different list.  We just thought you'd like to know.  No further action by you
    is required.
el: Προσκαλέσατε την διεύθυνση %(address)s στη λίστα σας, ωστόσο υπήρξε μια
    εσκεμμένη κακόβουλη απόπειρα να σταλεί επιβεβαίωση εγγραφής για μια άλλη
    λίστα.  Σκεφτήκαμε ότι θα θέλατε να το ξέρετε.  Δε χρειάζεται να 
    προχωρήσετε σε πρόσθετες ενέργειες.

en: You may get one last digest.
el: Μπορεί να λάβετε ακόμα ένα τελευταίο συγκεντρωτικό μήνυμα.

en: You may not subscribe a list to itself!
el: Δε μπορείτε να εγγράψετε μια λίστα στον εαυτό της!

en: You must confirm your unsubscription request by turning
                    on the checkbox below the <em>Unsubscribe</em> button.  You
                    have not been unsubscribed!
el: Πρέπει να επιβεβαιώσετε το αίτημά σας για διαγραφή πατώντας στο
                    παρακάτω checkbox το κουμπί <em>Διαγραφή</em>.  Δεν
                    έχετε διαγραφεί!

en: You must fix the preceding invalid addresses first.
el: Θα πρέπει να διορθώσετε την προηγούμενη άκυρη διεύθυνση πρώτα.

en: You must specify a list name.  Here is the %(link)s
el: Πρέπει να ορίσετε ένα όνομα λίστας. Αυτό είναι το %(link)s

en: You must specify a list.
el: Πρέπει να ορίσετε μια λίστα

en: You must supply a valid email address.
el: Πρέπει να δώσετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: You were not invited to this mailing list.  The invitation has been discarded,
    and both list administrators have been alerted.
el: Δεν είστε καλεσμένος να συμμετέχετε σε αυτή τη λίστα.  Η πρόσκληση έχει απορριφθεί χωρίς ενημέρωση,
    και οι διαχειριστές των λιστών έχουν λάβει σχετικές ειδοποιήσεις.

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.
el: Θα σας αποσταλεί email ζητώντας επιβεβαίωση, με σκοπό
                να αποτρέπονται οι άλλοι να σας εγγράφουν στη λίστα 
    αδικαιολόγητα.

en: You will be sent email requesting confirmation, to
                prevent others from gratuitously subscribing you.  Once
                confirmation is received, your request will be held for approval
                by the list moderator.  You will be notified of the moderator's
                decision by email.
el: Θα σας αποστελλεί email ζητώντας επιβεβαίωση, με σκοπό
                να αποτρέπονται οι αλλοι να σας εγγράφουν στη λίστα αδικαιολόγητα.  Μόλις
                ληφθεί η επιβεβαίωση σας,  η αίτηση θα μείνει σε αναμονή για έγκριση
                από τον μεσολαβητή της λίστας. Θα ειδοποιηθείτε  για την απόφαση του
                μεσολαβητή με email.

en: You're being a sneaky list owner!
el: Είστε ύποπτος ιδιοκτήτης λίστας!

en: Your <code>%(property)s</code> string appeared to
                        have some correctable problems in its new value.
                        The fixed value will be used instead.  Please
                        double check that this is what you intended.
el: Η συμβολοσειρά σας <code>%(property)s</code> 
                        φαίνεται να έχει κάποια προβλήματα τα οποία μπορούν να
                        διορθωθούν στη νέα της τιμή. Η διορθωμένη τιμή θα 
                        χρησιμοποιηθεί αντ'αυτής.  Παρακαλούμε ελέγξτε ξανά
                        ότι αυτή είναι η συμβολοσειρα που θέλετε.

en: Your confirmation is required in order to cancel the
        posting of your message to the mailing list <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Sender:</b> %(sender)s
            <li><b>Subject:</b> %(subject)s
            <li><b>Reason:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Cancel posting</em> button to discard the posting.
    
        <p>Or hit the <em>Continue awaiting approval</em> button to continue to
        allow the list moderator to approve or reject the message.
el: Η επιβεβαίωσή σας απαιτείται για να ακυρωθεί η αποστολή
        του μηνύματος στη λίστα <em>%(listname)s</em>:
    
        <ul><li><b>Αποστολέας:</b> %(sender)s
            <li><b>Θέμα:</b> %(subject)s
            <li><b>Αιτία:</b> %(reason)s
        </ul>
    
        Επιλέξτε το κουμπί <em>Ακύρωση αποστολής</em> για την απόρριψη χωρίς ενημέρωση της αποστολής.
    
        <p>Ή επιλέξτε το κουμπί <em>Συνέχιση Αναμονής Έγκρισης</em> για να επιτρέψετε στο
        διαχειριστή της λίστας να εγκρίνει ή να απορρίψει το μήνυμα.

en: Your confirmation is required in order to complete the
        change of address request for the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Old email address:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        and you have requested to %(globallys)s change your email address to
    
        <ul><li><b>New email address:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Change address</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this change of address
        request.
el: Η επιβεβαίωσή σας απαιτείται προκειμένου να ολοκληρωθεί το αίτημα
        για αλλαγή διεύθυνσης για τη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου <em>%(listname)s</em>.
        Αυτή τη στιγμή είστε εγγεγραμμένος με
    
        <ul><li><b>Πραγματικό Όνομα:</b> %(fullname)s
            <li><b>Παλιά ηλεκτρονική διεύθυνση:</b> %(oldaddr)s
        </ul>
    
        και έχετε ζητήσει να γίνει %(globallys)s αλλαγή στην email διεύθυνση σε
    
        <ul><li><b>Νέα ηλεκτρονική διεύθυνση:</b> %(newaddr)s
        </ul>
    
        Πατήστε το κουμπί <em>Αλλαγή Διεύθυνσης</em> παρακάτω για να ολοκληρωθεί η
        διαδικασία επιβεβαίωσης.
    
        <p>Ή πατήστε <em>Ακύρωση και Απόρριψη χωρίς ενημέρωση</em> για την ακύρωση του αιτήματος
        αλλαγής διεύθυνσης.

en: Your confirmation is required in order to complete the
        subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.  Your
        subscription settings are shown below; make any necessary changes and hit
        <em>Subscribe</em> to complete the confirmation process.  Once you've
        confirmed your subscription request, you will be shown your account
        options page which you can use to further customize your membership
        options.
    
        <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription is
        confirmed.  You can change it by visiting your personal options page.
    
        <p>Or hit <em>Cancel my subscription request</em> if you no longer want to
        subscribe to this list.
el: Η επιβεβαίωσή σας απαιτείται προκειμένου να ολοκληρωθεί το αίτημα
        εγγραφής στη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου <em>%(listname)s</em>.  Οι ρυθμίσεις
        εγγραφής φαίνονται παρακάτω. Κάντε όσες αλλαγές κρίνετε απαραίτητες και επιλέξτε
        <em>Εγγραφή</em> για την ολοκλήρωση της διαδικασίας επιβεβαίωσης.  Αφού έχετε
        επιβεβαιώσει το αίτημα εγγραφής, θα δείτε τη σελίδα με τις επιλογές για το
        λογαριασμό σας. Μπορείτε να την χρησιμοποιήσετε για να κάνετε με
        περισσότερη λεπτομέρεια τις προσωπικές σας ρυθμίσεις.
    
        <p>Σημείωση: ο κωδικός σας θα σας σταλεί με email όταν γίνει η επιβεβαίωση της
         εγγραφής.  Μπορείτε να τον αλλάξετε μέσα από τη σελίδα των προσωπικών σας ρυθμίσεων.
    
        <p>Ή επιλέξτε <em>Ακύρωση του Αιτήματος Εγγραφής</em> αν δεν επιθυμείτε πλέον
        να εγγραφείτε στη λίστα.

en: Your confirmation is required in order to complete the
        unsubscription request from the mailing list <em>%(listname)s</em>.  You
        are currently subscribed with
    
        <ul><li><b>Real name:</b> %(fullname)s
            <li><b>Email address:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Unsubscribe</em> button below to complete the confirmation
        process.
    
        <p>Or hit <em>Cancel and discard</em> to cancel this unsubscription
        request.
el: Απαιτείται η επιβεβαίωσή σας προκειμένου να ολοκληρωθεί το
        αίτημα διαγραφής από τη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου <em>%(listname)s</em>.
        Αυτή τη στιγμή είστε εγγεγραμμένος με
    
        <ul><li><b>Πραγματικό όνομα:</b> %(fullname)s
            <li><b>Email Διεύθυνση:</b> %(addr)s
        </ul>
    
        Πατήστε το κουμπί <em>Διαγραφή</em> παρακάτω για την ολοκλήρωση της διαδικασίας
        επιβεβαίωσης.
    
        <p>Ή πατήστε <em>Ακύρωση και Απόρριψη χωρίς ενημέρωση</em> για την ακύρωση του αιτήματος
         εγγραφής.

en: Your confirmation is required in order to continue with
            the subscription request to the mailing list <em>%(listname)s</em>.
            Your subscription settings are shown below; make any necessary changes
            and hit <em>Subscribe to list ...</em> to complete the confirmation
            process.  Once you've confirmed your subscription request, the
            moderator must approve or reject your membership request.  You will
            receive notice of their decision.
    
            <p>Note: your password will be emailed to you once your subscription
            is confirmed.  You can change it by visiting your personal options
            page.
    
            <p>Or, if you've changed your mind and do not want to subscribe to
            this mailing list, you can hit <em>Cancel my subscription
            request</em>.
el: Χρειάζεται η επιβεβαίωσή σας προκειμένου να ολοκληρωθεί το αίτημα
            επιβαιώσης προς τη λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου <em>%(listname)s</em>.
            Οι ρυθμίσεις της εγγραφής σας φαίνονται παρακάτω. Κάντε όσες αλλαγές
            χρειάζεται και πατήστε <em>Εγγραφή στη λίστα ...</em> για να ολοκληρωθεί η διαδικασία
            επιβεβαίωσης.  Αφού επιβεβαιώσετε το αίτημα εγγραφής, ο διαμεσολαβητής
            πρέπει να εγκρίνει ή να απορρίψει το αίτημα συμμετοχής στη λίστα. Θα λάβετε ειδοποίηση
            για την απόφασή του.
    
            <p>Σημείωση: ο κωδικός σας θα σας σταλεί με email μόλις η εγγραφή σας
            επιβεβαιωθεί.  Μπορείτε να τον αλλάξετε μέσα από τη σελίδα των προσωπικών σας ρυθμίσεων.
    
            <p>Ή, αν έχετε αλλάξει γνώμη και δεν θέλετε να εγγραφείτε σε αυτή τη λίστα,
            μπορείτε να πατήσετε <em>Ακύρωση του Αιτήματος Εγγραφής</em>.

en: Your confirmation is required to join the %(listname)s mailing list
el: Έχετε προσκληθεί να συνδεθείτε στην λίστα %(listname)s

en: Your confirmation is required to leave the %(listname)s mailing list
el: Δεν είστε μέλος της %(listname)s λίστας

en: Your current option settings:
el: Οι τρέχουσες ρυθμίσεις των επιλογών σας:

en: Your decision
el: Η απόφασή σου

en: Your email address:
el: Η email διεύθυνση σας:

en: Your membership in the %(realname)s mailing list is
        currently disabled due to excessive bounces.  Your confirmation is
        required in order to re-enable delivery to your address.  We have the
        following information on file:
    
        <ul><li><b>Member address:</b> %(member)s
            <li><b>Member name:</b> %(username)s
            <li><b>Last bounce received on:</b> %(date)s
            <li><b>Approximate number of days before you are permanently removed
                   from this list:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Hit the <em>Re-enable membership</em> button to resume receiving postings
        from the mailing list.  Or hit the <em>Cancel</em> button to defer
        re-enabling your membership.
el: Η συμμετοχή σας στη λίστα %(realname)s είναι αυτή
        τη στιγμή απενεργοποιημένη λόγω μεγάλου αριθμού bounce μηνυμάτων.  Η επιβεβαίωσή σας
        απαιτείται προκειμένου να ενεργοποιηθεί εκ'νέου η παράδοση μηνυμάτων στη διεύθυνσή σας.
        Έχουμε την παρακάτω πληροφορία για το αρχείο:
    
        <ul><li><b>Διεύθυνση μέλους:</b> %(member)s
            <li><b>Όνομα μέλους:</b> %(username)s
            <li><b>Τελευταίο bounce ελήφθη την:</b> %(date)s
            <li><b>Προσεγγιστικός αριθμός ημερών πριν την οριστική διαγραφή
                   σας από τη λίστα:</b> %(daysleft)s
        </ul>
    
        Πατήστε το κουμπί <em>Επανα-ενεργοποίηση συμμετοχής</em> για να λαμβάνετε μηνύματα
        από τη λίστα.  Ή πατήστε το κουμπί <em>Ακύρωση</em> για την απόρριψη
        της επανα-ενεργοποίησης της συμμετοχής σας.

en: Your message had a suspicious header.
el: Το μήνυμα σας είχε ύποπτη επικεφαλίδα

en: Your message to %(listname)s awaits moderator approval
el: Το μήνυμα σας στην %(listname)s παριμένει την έγκριση του μεσολαβητή

en: Your message was deemed inappropriate by the moderator.
el: Το μήνυμα σας κρίθηκε ακατάλληλο από τον μεσολαβητή της λίστας

en: Your message was rejected
el: Το μήνυμά σας απορρίφθηκε

en: Your message was too big; please trim it to less than
    %(kb)d KB in size.
el: Το μήνυμα σας είναι πολύ μεγάλο&middot; Πρακαλώ περικόψτε το ώστε να είναι μικρότερο από 
    %(kb)d  KB στο μέγεθος.

en: Your new %(listname)s list password
el: Ο κωδικός πρόσβασης της νέας σας λίστας %(listname)s

en: Your new mailing list: %(listname)s
el: Η νέα σας λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου: %(listname)s

en: Your password is: %(password)s
el: Ο κωδικός σας είναι: %(password)s

en: Your passwords did not match.
el: Οι κωδικοί σας δεν ταιριάζουν.

en: Your real name:
el: Το πραγματικό σας όνομα:

en: Your request has been forwarded to the list moderator for approval.
el: Το αίτημά σας έχει προωθηθεί στο διαχειριστή της λίστας για έγκριση.

en: Your subscription is not allowed because
    the email address you gave is insecure.
el: Η εγγραφή σας δεν επιτρέπεται επειδή η
    διεύθυνση που δώσατε δεν είναι ασφαλής.

en: Your subscription is not allowed because the email address you gave is
    insecure.
el: Η εγγραφή σας δεν επιτρέπεται επειδή η email διεύθυνση που δώσατε δεν
    είναι ασφαλής.

en: Your subscription request has been forwarded to the list administrator
    at %(listowner)s for review.
el: Το αίτημά σας για εγγραφή έχει προωθηθεί στο διαχειριστή της λίστας
    στο %(listowner)s για εξέταση.

en: Your subscription request has been received, and will soon be acted upon.
    Depending on the configuration of this mailing list, your subscription request
    may have to be first confirmed by you via email, or approved by the list
    moderator.  If confirmation is required, you will soon get a confirmation
    email which contains further instructions.
el: Το αίτημά σας για εγγραφή έχει ληφθεί, και θα εξεταστεί σύντομα.
    Ανάλογα με τις ρυθμίσεις της λίστας, το αίτημά σας για εγγραφή
    μπορεί να πρέπει πρώτα να επιβεβαιωθεί από εσάς μέσω email, ή να εγκριθεί από τον
    μεσολαβητή της λίστας.  Αν απαιτείται επιβεβαίωση, θα λάβετε σύντομα ένα mail
     επιβεβαίωσης το οποίο περιέχει περαιτέρω εντολές.

en: Your subscription request was deferred because %(x)s.  Your request has been
    forwarded to the list moderator.  You will receive email informing you of the
    moderator's decision when they get to your request.
el: Το αίτημά σας για εγγραφή απορρίφθηκε επειδή %(x)s.  Το αίτημά σας προωθήθηκε
    στο διαμεσολαβητή της λίστας.  Θα λάβετε ένα email το οποίο θα σας πληροφορεί
    για την απόφαση του διαχειριστή όταν λάβει το αίτημά σας.

en: Your unsubscription request has been forwarded to the list administrator for
    approval.
el: Το αίτημά σας για διαγραφή έχει προωθηθεί στο διαχειριστή της λίστας
    για έγκριση.

en: Your unsubscription request has been received and
                forwarded on to the list moderators for approval.  You will
                receive notification once the list moderators have made their
                decision.
el: Το αίτημα σας για διαγραφή έχει ληφθεί και έχει
                προωθηθεί στους διαχειριστές της λίστας για έγκριση.  Θα λάβετε
                ειδοποίηση μόλις οι διαχειριστές πάρουν την απόφασή τους.

en: Your urgent message to the %(realname)s mailing list was not authorized for
    delivery.  The original message as received by Mailman is attached.
el: Το επείγον μήνυμα σας προς την λίστα %(realname)s δεν ήταν εξουσιοδοτημένο 
    για διανομή.  Επισυνάπτεται το αρχικό  μήνυμα σας όπως παραλήφθηκε από το Mailman.

en: [----- start %(typename)s file -----]
el: [----- start %(typename)s file-----]

en: [Message discarded by content filter]
el: [Το μήνυμα διαγράφηκε χωρίς ενημέρωση από τον έλεγχο περιεχομένου]

en: [No bounce details are available]
el: [Δεν υπάρχουν διαθέσιμες λεπτομέρειες για επιστροφές μηνυμάτων]

en: [No explanation given]
el: [Δε δίνεται εξήγηση]

en: [No reason given]
el: [Δε δίνεται λόγος]

en: [no description available]
el: [δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή]

en: a single held message.
el: μόνο ένα μήνυμα κρατείται.

en: ack
el: επιβ

en: ack option set
el: έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή ack

en: administrative list overview
el: διαχειριστική επισκόπηση της λίστας

en: all held messages.
el: όλα τα μηνύματα που κρατούνται.

en: all of %(esender)s's held messages.
el: όλα τα μηνύματα του %(esender)s που κρατούνται.

en: also
el: επίσης

en: article db files must be %(octperms)s: %(path)s
el: Τα αρχεία db άρθρου πρέπει να είναι %(octperms)s: %(path)s

en: article file %(filename)s is missing!
el: το %(filename)s αρχείο του άρθρου λείπει!

en: attribute "%(k)s" changed
el: ο χαρακτήρας "%(k)s" άλλαξε

en: attribute "%(k)s" ignored
el: ο χαρακτήρας "%(k)s" αγνοήθηκε

en: author
el: συγγραφέας

en: by the admin
el: από το διαχειριστή

en: by the list administrator
el: από το διαχειριστή της λίστας

en: by you
el: από εσάς

en: by yourself
el: από εσένα

en: check a translated template against the original one
           search also <MM-*> tags if html is not zero
el: έλεγχος ενός μεταφρασμένου πρότυπου με το αρχικό
    Αναζήτηση επίσης για  <MM-*> ετικέτες αν το html δεν είναι μηδέν

en: check a translation comparing with the original string
el: ελέγχος μετάφρασης με  σύγκριση με την αρχική συμβολοσειρά

en: checking cgi-bin permissions
el: έλεγχος των cgi-bin permissions

en: checking mode for %(prefix)s
el: έλεγχος του τρόπου για %(prefix)s

en: checking ownership of %(dbfile)s
el: έλεγχος ιδιοκτήτη του %(dbfile)s

en: checking permissions on %(file)s
el: έλεγχος δικαιωμάτων στο %(file)s

en: checking permissions on %(pwfile)s
el: έλεγχος των permissions %(pwfile)s

en: checking permissions on list data
el: έλεγχος των permissions στα στοιχεία καταλόγων

en: checking perms on %(private)s
el: έλεγχος δικαιωμάτων στο %(private)s

en: checking set-gid for %(wrapper)s
el: έλεγχος set-gid για %(wrapper)s

en: couldn't remove old file %(pyc)s -- %(rest)s
el: δεν ήταν δυνατή η απαλοιφή του παλιού αρχείου %(pyc)s -- %(rest)s

en: date
el: ημερομηνία

en: day
el: ημέρα

en: days
el: ημέρες

en: delivery disabled by user
el: έχει απενεργοποιηθεί η παράδοση

en: delivery enabled
el: έχει ενεργοποιηθεί η παράδοση

en: delivery off
el: η παράδοση είναι απενεργοποιημένη

en: delivery on
el: η παράδοση είναι ενεργοποιημένη

en: digest
el: σύνοψη

en: digest footer
el: υποσέλιδο σύνοψης

en: digest header
el: επικεφαλίδα σύνοψης

en: digest option set
el: έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή digest

en: directory must be at least 02775: %(d)s
el: ο κατάλογος πρέπει να έχει τουλάχιστον 02775: %(d)s

en: directory permissions must be %(octperms)s: %(path)s
el: τα δικαιώματα του καταλόγου πρέπει να είναι %(octperms)s: %(path)s

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: done
el: Καμία

en: due to bounces
el: λογώ μηνυμάτων επιστροφής

en: due to excessive bounces
el: λόγω υπερβολικών bounces

en: duplicates option set
el: έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή για τα διπλά μηνύματα

en: email address and
el: email διεύθυνση και

en: figuring article archives
el: Αρίθμηση άρθρων ιστορικών αρχείων

en: file permissions must be at least 660: %(path)s
el: τα permissions του αρχείου πρέπει να είναι τουλάχιστον 660: %(path)s

en: fixing all the perms on your old html archives to work with b6
    If your archives are big, this could take a minute or two...
el: διόρθωση  όλων των δικαιωμάτων στα παλιό HTML αρχεία ιστορικού σας για να λειτουργούν με b6 
    Αν τα αρχεία σας είναι μεγάλα, αυτό θα μπορούσε να πάρει ένα ή δύο λεπτά ...

en: for unknown reasons
el: για άγνωστους λόγους

en: found in:
el: βρέθηκε σε

en: from %(start)s to %(end)s
el: από %(start)s μέχρι %(end)s

en: genaliases can't do anything useful with mm_cfg.MTA = %(mta)s.
el: το genaliases δεν μπορεί να κάνει κάτι χρήσιμο με το mm_cfg.MTA = %(mta)s.

en: general list overview
el: γενική επισκόπηση της λίστας

en: getting rid of old source files
el: να απαλλαγούμε από τα παλιά αρχεία προέλευσης

en: globally
el: καθολική

en: held message file
el: αρχείο των μηνυμάτων που κρατούνται.

en: hide
el: απόκρυψη

en: hide option set
el: έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή απόκρυψη

en: language
el: γλώσσα

en: legal values are:
el: επιτρεπτές τιμές είναι:

en: list creator
el: Δημιουργός της λίστας

en: list info
el: πληροφορίες της λίστας

en: list of available mailing lists.
el: λίστα με όλες τις διαθέσιμες λίστες ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: listname is required
el: απαιτείται το όνομα της λίστας

en: matching mailing lists found:
el: Βρέθηκαν λίστες που αιριάζουν:

en: mbox file must be at least 0660:
el: Το αρχείο mbox πρέπει να είναι τουλάχιστον 0660:

en: member address<br>member name
el: διεύθυνση μέλους<br>όνομα μέλους

en: members
el: μέλη

en: message is unparsable: %(filebase)s
el: το μήνυμα είναι μή αναλύσιμο: %(filebase)s

en: mod
el: μεσ

en: myposts option set
el: έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή myposts

en: n/a
el: Δεν είναι διαθέσιμο

en: no date
el: χωρίς ημερομηνία

en: no lists == nothing to do, exiting
el: δεν υπάρχουν λίστες == δεν υπάρχει τίποτε να κάνω, έξοδος

en: no subject
el: χωρίς θέμα

en: nodupes
el: όχι διπλά

en: nomail
el: χωρίς mail

en: nomail<br>[reason]
el: χωρίς mail<br>[αιτία]

en: not available
el: δεν είναι διαθέσιμο

en: not metoo
el: όχι εγώ

en: notmetoo
el: όχι εγώ

en: off
el: απενεργοποιημένο

en: on
el: ενεργοποιημένο

en: options
el: επιλογές

en: password
el: κωδικός πρόσβασης

en: plain
el: απλό κείμενο

en: private
el: ιδιωτικά

en: private archives
el: Λάθος στο Ιδιωτικό Ιστορικό Αρχείο

en: processing mailing list:
el: επεξεργασία της mailing λίστας:

en: public
el: δημόσια

en: public archives
el: Iστορικά αρχεία

en: reminder option set
el: έχει ενεργοποιηθεί η υπενθύμιση

en: removing %(src)s
el: απαλοιφή %(src)s

en: removing directory %(src)s and everything underneath
el:  απαλοιφή  του  directory %(src)s και ότιδήποτε κάτω από

en: return to the %(categoryname)s options page.
el: επιστρέψετε στη σελίδα επιλογών:  %(categoryname)s

en: right
el: δεξιά

en: right
el: δεξιά

en: scan a translated string
el: σάρωση μιας συμβολοσειράς από το αρχικό αρχείο

en: scan the po file comparing msgids with msgstrs
el: σάρωση του αρχείου po και σύγκριση msgids με msgstrs

en: site
el: Τοποθεσία (site)

en: size not available
el: το μέγεθος δεν είναι διαθέσιμο

en: source perms must be %(octperms)s: %(path)s
el: τα δικαιώματα της πηγής (source) πρέπει να είναι %(octperms)s: %(path)s

en: stale lock file
el: παλιό αρχείο κλειδώματος

en: stop is synonymous with the end command.
el: η επιλογή stop είναι συνώνυμη με την εντολή τέλος.

en: subject
el: θέμα

en: subscriptions to %(name)s require administrator approval
el: η εγγραφή στην  %(name)s απαιτεί την έγκριση του διαχειριστή

en: subscriptions to %(realname)s require moderator approval
el: η εγγραφή στην %(realname)s απαιτεί την έγκριση του μεσολαβητή

en: the list admin overview page
el: τη γενική σελίδα διαχείρισης της λίστας

en: the list administrator
el: ο διαχειριστής της λίστας

en: the mailing list overview page
el: Σύνοψη της λίστας

en: thread
el: Ακολουθία μηνύματος

en: unknown sender
el: άγνωστος αποστολέας

en: unsub
el: διαγραφή

en: unsubscriptions require moderator approval
el: η διαγραφή απαιτεί την έγκριση του μεσολαβητή

en: updating old qfiles
el: ενημέρωση παλιών qfiles

en: view all messages from %(esender)s
el: να δείτε όλα τα μηνύματα από τον %(esender)s
